Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Ben hobi olarak değil de
    biraz matematik gibi hayatımda önemli bir aktivite olmasını istiyorum
    Daha sonra eğer yapabilirsem çello vb. de çalmak isterim...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    yani hobi olarak. gidipte kons. vs gibi yerlerde veya hayatta ekmek kapısı yapmacayaksanız. diğer türlü öğrenirseniz; çok zamanınızı alır.

bu arada kemanı aldığınızda(tabi hocanızla beraber alın. kendi başınıza almayın.) bana da haber verin. 1-2 kendimce çözümlerim var. onlardan size de bahsedeyim.
    Kara karı, kuru karı, keçi eti, durgun at
    mazarratü'l mazarratü'l mazarratü'l mazarrat
    Beyaz karı, şişman karı, kuzu eti, yürük at
    fâidâtü'l fâidâtü'l fâidâdü'l fâidât.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı kaskas123'den alıntı Mesajı göster
    yani hobi olarak. gidipte kons. vs gibi yerlerde veya hayatta ekmek kapısı yapmacayaksanız. diğer türlü öğrenirseniz; çok zamanınızı alır.

bu arada kemanı aldığınızda(tabi hocanızla beraber alın. kendi başınıza almayın.) bana da haber verin. 1-2 kendimce çözümlerim var. onlardan size de bahsedeyim.
    Henüz hocamız yok ki
    Dediğim gibi kemanı aldıktan sonra öğreneceğim...
    Belirli fiyatlar var kalkıp da 1.000 lira basmak istemiyorum baktım güzel çalıyorum 2.000 de basarım ama boşu boşuna para vermenin gereği yok diye düşünüyorum

Çözümlerinizi şuanda alabilir miyim?..

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Henüz hocamız yok ki
    Dediğim gibi kemanı aldıktan sonra öğreneceğim...
    Belirli fiyatlar var kalkıp da 1.000 lira basmak istemiyorum baktım güzel çalıyorum 2.000 de basarım ama boşu boşuna para vermenin gereği yok diye düşünüyorum

Çözümlerinizi şuanda alabilir miyim?..
    ilk başlarken kemana fazla para vermeyin. sonuçta o sizin öğrenme kemanınız olacak. isterseniz 4000tl kemanla çalın ilk baş aradaki farkı anlamazsınız. (biliyorum.*)
    kemanı kendiniz almayın. hocanızla alın. her keman bir değil. aralarından en iyisini hocalar anlar bulur.
    kendi fikrim 200-400tl arası bir kemanla başla. hatta temiz 2. el keman bulursa hocan(altını çiziyorum hocan) al. çünkü ahşap enstrümanlar zaman geçtikce sesi güzelleşir.
    bu arada o çözümleri kemanı kullanmaya başladığında vereceğim .
    * ben ilk derse başladığımda yay çekme yaptırdı hoca. kısaca sürekli keman çaldım. tel tel. elim alışsın diye. ilk baş hoca keman aldırmadığı için kendi kemanıyla çalıştırdı. kendi kemanımı aldıktan sonra hocanın kemanı ne kadar diye sordum. hoca 4-5 bin lira olduğunu ve yıl geçtikçe değeri arttığını söyledi. o an anladım ki acemiye altın keman da ker***ten(çamurdan ev yaparlar ya) kemanda bir gelir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Aslında birkaç yerde buldum -ayrıca satan kişi de aynı zamanda öğretmenlik de yapmak istedi - sanırım 200 liralık bir şey beni bir süre atacaktır.Baktım çalabiliyorum basarız artık bin lira

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    öyle yer bulduysanız adamla anlaşın. 3-4 dersten sonra sattığın kemanı alırım diye. ne olur ne olmaz. alırsınız elinizde kalır. bakar bakar sinir olursunuz.
    o kemanla baya bir ilerledikten sonra alırsınız iyi bir keman. ben öğretmen değilim ama kendi planımı açıklayayım. kemanda vibrato diye bir şey var. açın internetten izleyin. onu yapmak çok zor. onu yapıp elim alışında daha iyi bir keman almayı düşünüyorum. sizde öyle yapın.
    çünkü farklı farklı vibrato teknikleri var. sizin yanlış hareketinizde kemanın sapında çizikler oluşturabilecek teknikler. o yüzden vibratoya kadar değişmemenizi öneririm. hocanız ne der bilemem.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Adam zaten cihazı çok hırpalamazsan geri alırım filan dedi bir iki yere daha bakayım diyorum.
    Teşekkür ederim tavsiyeni dinleyeceğim.
    Sizin elinizde şuan hangi cihaz var?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bende valencia v400 4/4 tam keman var. ben 2. el aldım. kadın almış ama hiç kullanmamış.(şansıma)

bu arada hoca için öneri; çok yavaş ilerleyen hocadan devam etmeyin. bazı hocalar var. öğrenciyi kendilerine bağlamak için yavaş giderler. bazılarıda çok az bilir ve öğrenciyi kendi bilgi sınıra çıkartmaz.
    onun için sordum. nasıl öğrenmek istediğini.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı kaskas123'den alıntı Mesajı göster
    bende valencia v400 4/4 tam keman var. ben 2. el aldım. kadın almış ama hiç kullanmamış.(şansıma)

bu arada hoca için öneri; çok yavaş ilerleyen hocadan devam etmeyin. bazı hocalar var. öğrenciyi kendilerine bağlamak için yavaş giderler. bazılarıda çok az bilir ve öğrenciyi kendi bilgi sınıra çıkartmaz.
    onun için sordum. nasıl öğrenmek istediğini.

mm.Teşekkür ederim,biraz bilgisizim bu konuda mâlum yeni başladık...

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!