Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Böyle mi oluyorsunuz genşler. =D
    Konuyu dağıtmayım ama dikkatimi çekti SN bağımlısı olarak
    Supernatural mi izliyorsun

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Savaş, ders çalışmaya başladığında hangi sebeple dersin başından kalkıyorsan o sebebi yok etmeye çalış. Mesela ders çalışırken bilgisayarla mı uğraşasın geliyor hayatından kaldır bi süreliğine (komple değil elbet), tv izleyesin mi geliyor sakın çünkü bağımlısı olursun. Ayrıca her masa başında oturan öğrenci tam anlamıyla ders çalışmıyordur. 4 saat çalışan bir öğrenci en az 1 saatinde hayal kuruyordur evet garip gelebilir ama bir tespit bu,öğrenciler genellikle gün içerisindeki olaylar vs. bunları çalışırken düşünürler(miş), mesela derse oturdun kendini Ankara hukukda okur gibi hayal edersin,elbette güzel bir şey ama bunu çalışma vakitlerinde yapma. Daha sonra bu ders çalışma olayı verimsizleşiyor. Bu dediğim cidden önemsenecek bir şey, bana da eğitimde uzman birisi söylemişti ve dikkat ettim de kendim için de başkaları içinde bu doğru.Buna dikkat dağınıklığı deniyor, konsantre olmaya çalış ve bunu alışkanlık haline getirmeye çalış. Ders çalışırken tam anlamıyla odaklanmak gerekiyr.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    "O nedir" diyerek iki soruyu da yanıtlamış bulunayım mı. ))
    (artık öğrendim)
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    "O nedir" diyerek iki soruyu da yanıtlamış bulunayım mı. ))
    (artık öğrendim)
    Bu paylaştığın Supernatural dizisinden bir kesit (tabi yazı hariç ) izliyor musun diye sormuştum ama izlemiyormuşsun demek
    Neyse şimdi Savaş kızacak konusunu dağıtmayalım

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bir ben sevemedim şu diziyi doğru söyleyin supernatural ı mı Dean i mi seviyorsunuz
    İstanbul Tıbbiyesi

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Heisenberg'den alıntı Mesajı göster
    bir ben sevemedim şu diziyi doğru söyleyin supernatural ı mı Dean i mi seviyorsunuz
    Bu nasıl bir soru İkisi sanki ayrı gibi olmuş.
    Diziyi tamamen seviyorum karakterler,olaylar vs. hepsi harika benim gözümde.
    Ama bunu başka bir konuda konuşsak daha iyi olabilir sanki bu konuyu dağıtmayalım

(Savaş kusura bakma bu arada konu dağıldı biraz )

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Savaş, ders çalışmaya başladığında hangi sebeple dersin başından kalkıyorsan o sebebi yok etmeye çalış. Mesela ders çalışırken bilgisayarla mı uğraşasın geliyor hayatından kaldır.
    Fevkalade güzel bir tavsiye oldu hiç uygulayasım gelmiyor ama foruma bir süreliğine veda vakti geldi sanırsam teşekkürler

(Savaş kusura bakma bu arada konu dağıldı biraz )
    Olsun.Hep öyle oluyor zaten

3 sayfadan 3.si BirinciBirinci 123

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları