Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

Dershaneler Hakkında

Daha önce çok özel dershaneye gitmiş ve o dershanelerin ortalama,

-sistemleri,
    -kazandırdıkları
    -kaynaklarının yeterliliği
    -ücretleri

hakkında fikir verebilecek olan var mı ?

(bazı ismi türkiye çapında duyulmuş, çok özel dershaneler hakkında da isim bildirirseniz sevinirim mesela final çok özel dershanesi gibi.)

Not: Bu konuda kendin çalışsan daha iyi dershaneye gitmene gerek yok gibi yorumlar istemiyorum Sadece aklımda olan bazı özel dershanelerin sistemleriyle karşılaştıracağım ve ona göre tercih edeceğim. Yardımcı olacaklara teşekkürler.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    dersaneye kesinlikle gitmelisin senin temelin zaten sağlam dersane sınav moduna sokar adamı 2. seneye gireceksin bildiğim kadarıyla dersanenin sınavı kazanmanda sana katkısı yüzde 10 dur. yüzde 90 lık kısım sen de. bulunduğun yani hangi dersane olduğu çok da önemli değil yapan her yerde yapar. Bulunduğun şehirde soruştur hangisinde öğretmenler iyiyse ve seninle ilgileneceklerse ona git.İsim soruyorsan fe m ya da final ikisi de isim yapmış ikisini de seçebilirsin

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı orkun44'den alıntı Mesajı göster
    dersaneye kesinlikle gitmelisin senin temelin zaten sağlam dersane sınav moduna sokar adamı 2. seneye gireceksin bildiğim kadarıyla dersanenin sınavı kazanmanda sana katkısı yüzde 10 dur. yüzde 90 lık kısım sen de. bulunduğun yani hangi dersane olduğu çok da önemli değil yapan her yerde yapar. Bulunduğun şehirde soruştur hangisinde öğretmenler iyiyse ve seninle ilgileneceklerse ona git.İsim soruyorsan fe m ya da final ikisi de isim yapmış ikisini de seçebilirsin
    Bundan bahsetmiyorum, yine de teşekkürler. Bahsettiğim şey çok özel dershanelerin sistemleri geçen yıl normal bir dershaneye gittim ve şu anda burada daha önce özel dershaneye gitmiş arkadaşlar varsa belirlediğim kriterler hakkında kısa bilgi istiyorum mesela fiyatı önemli Türkiye çapında özel dershane fiyatları ne kadar (nette yok) ? bunun gibi kafamda 1-2 dershane var onlarla karşılaştırıp eleme yapmam lazım. Bu yüzden açtım bu konuyu.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    burda bütün dersanelerin fiyatı 2bin lira dersane kaynaklarıda genelde hepsi iyi benim gördüğüm sistemleri derken öğretmenleri etütlerini birebir derslerini kastetmişsin heralde benim gördüğüm eğer ilk sınıflardan birindeysen çok ilgilenirler özellikle 1. ya da 2. sınıftaysan önceliğin öğretmeni iyi olan dersaneleri seç derim

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Bu bahsettiğim çok özel dershaneler, normallerinden biraz farklı ders saatleri fazla, sınıflarındaki öğrenci sayısı az max 12 kişi filan. Normal olanları yeterince biliyorum 2bin civarı ama , özelleri araştırıyorum şu an.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    şimdi anladım dediğini burda 2 tane var öyle dersane ama pek de iyi değiller büyük bir başarılarını duymadım fiyat olarak epey pahalı

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    F.em özel. Derste muhabbeti geçmişti 18 bin diye hatırlıyorum. İnandırıcı gelmeyebilir, haklısın. Yanlış hatırlamıyorum ama. Yıllık kolej fiyatı demiştik hattâ. Artılarını soracak olursan: FEM Özel. Birey'in böyle bir dershanesi varsa araştır derim. Föy sistemi hoş. Elimde PDF leri var. Bir de Birey'in C serisi çıkmış. Hocaları yetkinse derece bile yapabilirsin.

Seneye kalman kesinleşti ise üzücü. Ama bir sene bekleyip hedefe ulaşmak daha hayırlı olur gibi.
    ...

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Furkan61'den alıntı Mesajı göster
    F.em özel. Derste muhabbeti geçmişti 18 bin diye hatırlıyorum. İnandırıcı gelmeyebilir, haklısın. Yanlış hatırlamıyorum ama. Yıllık kolej fiyatı demiştik hattâ. Artılarını soracak olursan: *** Özel. Birey'in böyle bir dershanesi varsa araştır derim. Föy sistemi hoş. Elimde PDF leri var. Bir de Birey'in C serisi çıkmış. Hocaları yetkinse derece bile yapabilirsin.

Seneye kalman kesinleşti ise üzücü. Ama bir sene bekleyip hedefe ulaşmak daha hayırlı olur gibi.
    F em çok özel burada da var ama düşünmüyorum.
    Birey çok özel burada olsaydı tartışmasız onu seçerdim.
    18 bin cidden çokmuş bura da çok özel dershaneler 4.5 binden başlıyor.
    Bu yıl hayırlısı olmayacak gibiydi zaten, önümüzdeki yıl daha iyisi olacak inşallah. Yani öyle umuyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    F em çok özel burada da var ama düşünmüyorum.
    Birey çok özel burada olsaydı tartışmasız onu seçerdim.
    18 bin cidden çokmuş bura da çok özel dershaneler 4.5 binden başlıyor.
    Bu yıl hayırlısı olmayacak gibiydi zaten, önümüzdeki yıl daha iyisi olacak inşallah. Yani öyle umuyorum.
    4.5bin mi. Ben normale 3.5bin verdim. İl bu kadar önemli kıstas mı? Abi çocuğum olsun gidiyorum az kalabalık illere. Tasarruf ederiz. ki o zamana dershane kalırsa.
    ...

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Furkan61'den alıntı Mesajı göster
    4.5bin mi. Ben normale 3.5bin verdim. İl bu kadar önemli kıstas mı? Abi çocuğum olsun gidiyorum az kalabalık illere. Tasarruf ederiz. ki o zamana dershane kalırsa.
    3.5 bini normal dershaneye mi verdin ?
    Cidden yerinde olsam özele giderdim.
    Benim geçen yıl gittiğim normal dershane 2 bin civarıydı.
    Hele 12. sınıflar mezunlardan daha ucuz oluyor, bi tanıdık 4 bine filan yazılmış.
    Sistemleri, birebir imkanları, kaynakları, sınıf mevcudları vs. o kadar farklı ki, biz normal dershanede 5-6 saat ders görürken onlar 8 saat + etüt filan yapıyorlardı.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!