Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

hangisi daha iyi

elektrik elektronik mühendisliğimi yoksa inşaat mühendisliği mi?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Elbette fikirlerim senin zihninde ne kadar yer edecek bilmiyorum ama bana fikrimi sorarsan,

İyi derken, bu sana göre olmalı sonuçta ömrün boyunca bu mesleği yapacaksın. İki seçenek arasında kalmak bu durumda, olmaması gereken bir şey bence. Hangisine merakın varsa onu seçmelisin, hangisinde daha çok ilerleyeceksen(bu potansiyeli hangisinde görüyorsan) onu seçmelisin. Ben elektirik elektronik iyi dersem bu bana göre mi olacak sana göre mi ? Benim ne önemim var ki burada ?

Daha önce bir sayfada yazılmıştı ve gerçekten bu söze katılıyorum,
    "param yetiyor : bir tekne mi alsam dünyanın çevresini dolansam yoksa bir uçak mı alsam da dünyayı dolaşsam..
    bu 2 seçenekte de amaç aynı olmasına rağmen süreçleri ve yaşanacaklar farklı"
    Puan yetiyor diye bir yere gitmek, ( hayalin olan bir meslek değilse) hayatın boyunca hayallerine sırtını dönmek demektir.Bunu başkası değil sen düşüneceksin.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    ikisine de merağım yok hiçbir mesleğe de meraklı değilim aslında benim için önemli olan çalışma koşulları iş imkanı sonrada aldığı para

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı orkun44'den alıntı Mesajı göster
    ikisine de merağım yok hiçbir mesleğe de meraklı değilim aslında benim için önemli olan çalışma koşulları iş imkanı sonrada aldığı para
    Hadi ama herkesin bir hayali vardır, bu meslekler değilse neden seçeneklerde bu meslekler var ? Hayatın boyunca sevmediğin bir işte çalıştığında bu koşullar sana hiç bir zaman yeterli gelmeyecek, kazandırdığı parayı belki bu psikolojiyle önemsemeyeceksin bile.
    Beni ilgilendirmez gerçi, ama sen bilirsin.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Açıkçası ben şunu söylemek istiyorum evet elbette hangisine merakın varsa onu seçmelisin ama belli bir süre sonra ilk aldığın tat kalmayacaktır.Bir abi ile konuşmuştum,kendisi hukuk bitirdikten sonra hakim olmak çok istemiş.Olmuş da ama hangi mesleği seçersen seç ilk tat kalmıyor ben geri dönebilsem avukat olur iyi para kırarım demişti.Bu kısımda ben olsam 'ki böyle düşünmek gerekirse' inşaat müh. seçerdim. (Tabi hangisine -merakın- var ise onu seçmekte devam et.)
    Bana sorsan şak diye inşaat derim para var sonuçta o daha önemli

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ben en popüler en çok istenen bölüm olduğu için ee yi seçtim hiçbir merakımda yoktu mühendisliğe ama rahatlıkla söyleyebilirim eğer iyi bir üniversitede gerekenleri yaparsan ee de çok rahat çalışırsın çok kolay iş bulursun ve çok da iyi para kazanırsın
    Öyle zaîf kıl tenimi firkatinde kim
    Vaslına mümkün ola yetürmek sabâ beni

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    diğer mühendislikleri eledim bu ikisi kaldı inşaat mühendisliğinin çalışma şartlarına kötü diyorlar bir yandan da çok para var diyorlar. şaştım kaldım

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı orkun44'den alıntı Mesajı göster
    diğer mühendislikleri eledim bu ikisi kaldı inşaat mühendisliğinin çalışma şartlarına kötü diyorlar bir yandan da çok para var diyorlar. şaştım kaldım
    Ne kötüsü ya yiyeyim o işin kötülüğünü ben.
    Babamların yanında oluyor birkaç tane Orkunu aklını kullan inşaat müh. ol diyorum sana sadece (tabi iyi bir yerde okumalısın)
    çok iyi maaş alıyorlar yaptıkları iş çok yorucu değil , her birinin ellerinde tabletler ve son model cihazlar oluyor (bunu kendi ceplerinden değil şirket veriyor birde) seveceksen git yap diyorum sadece.
    Hele ki bir de ofis vs. açarsan ve isim yaparsan parayı kırarsın.Bu memlekette inşaat + kadınların ilgi alanı (perde vs.) her zaman çok kazandırmıştır ve bu böyle devam edecektir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bence iyi üniversitenin inşaatı>daha az iyi üniversitenin elektroniği ama puanını bilmiyorum ikisininde en iyisine puanın yetiyorsa seçim daha zor
    Öyle zaîf kıl tenimi firkatinde kim
    Vaslına mümkün ola yetürmek sabâ beni

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    tabi bu eğitimin içinde olan Alp abi daha iyi bilecektir ama benim gözlemim bu yönde

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!