Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı sevvalea'den alıntı Mesajı göster
    Ya. ailem hukuk istiyo açıkcası. Kapalı olunca ne olabilirim bilmiyorum o yuzden kararsızm.
    Hukuk da okurum psikoloji de ' diye bir düşünce var kafamda ne kadar doğru bilmiyorum.
    Vakıf mu devlet mi konusu da genelden özele bir soru oldu. ayrıntı yani
    âilenin isteklerini çok iyi anlıyorum, ama sen istiyor musun? Peki, bir hukuk fakültesi mezunu mu olmak istiyorsun, bir hukukçu mu? Meselenin ekonomik boyutu câzip geliyorsa, öyle düşünme diyorum çünkü öyle değil... Her meslek sevilerek en iyi yapılır, ama bilhassa tıp ve hukuk ancak çok sevilerek (sağlıklıca) yürütülebilecek uğraşılar... "Çok para kazanmak istiyorum, sosyal hayatta prestij sâhibi görünmek istiyorum" diyorsam bu sahaya girmemeliyim, bence... Diyorsam ki, "benim bu sahaya ilâve edebileceklerim var, yanlış gittiğine inandığım değerler adına verebileceğim bir mücâdele var, ideallerim var, bir süre maddi tatmini sağlayamayacak bile olsam yükünü severek üstlendiğim bu onurlu mesleği dürüstçe taşıyabilecek kudreti hissediyorum...", işte o zaman yanlış yolda değilim...

Psikoloji için fark etmiyor, özel olursa daha iyi olur tabii (ama devletlerden yazacaksan Boğaziçi-Odtü, yabancı dil şart çünkü); hukuk için ise devlet diyorum...
    Kapalı olmanın bir sıkıntı yaratmayacağını zannediyorum...
    Kararların ve yolun açık olsun...
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Heisenberg'den alıntı Mesajı göster
    bi hakim bir savcı olursan rahat yaşarsın ama psikolog olduğun takdirde bakkal gibi müşteri bulamazsın çevren olması lazım diye düşünüyorum
    Bence en fazla dikkat edilmesi gereken bu nokta.
    Maalesef her hukuk bitireni Hakim veyahut Savcı yapmıyorlar bilgiden öte şansınızın da olması gerekiyor.
    Eğer hakim savcı olamazsanız arkadaşın da dediği gibi bakkal gibi müşteri aramak zorunda kalırsınız.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı sevvalea'den alıntı Mesajı göster
    Ya. ailem hukuk istiyo açıkcası. Kapalı olunca ne olabilirim bilmiyorum o yuzden kararsızm.
    Kapalılık adli yargıda sorun teşkil ediyor (ve bu devam edecektir) Avukatların da kapalı olması özgürlük olarak düşünülüp öyle bir yasa çıkartılmıştı ama danıştay (hatırladığım) bu teklifi maalesef reddetti.
    Bunun o "basit" ve "anlamsız" nedeni ne de biliyor musunuz? 'Laiklik' , kafayı açarsanız ilerici ; kapatırsanız gerici olursunuz burası Türkiye.

Grubu
    Üye
    İş
    AÖL Öğrencisi
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Kapalılık adli yargıda sorun teşkil ediyor (ve bu devam edecektir) Avukatların da kapalı olması özgürlük olarak düşünülüp öyle bir yasa çıkartılmıştı ama danıştay (hatırladığım) bu teklifi maalesef reddetti.
    Bunun o "basit" ve "anlamsız" nedeni ne de biliyor musunuz? 'Laiklik' , kafayı açarsanız ilerici ; kapatırsanız gerici olursunuz burası Türkiye.
    Kesinlikle ve kesinlikle katılıyorum. Çok güzel söylemişiniz.
    Herkese de cok teşekkür ediyorum. İnanın yardımcı oluyorsunuz
    -1 2³ ∑ ∏
    ... and it was delicious.

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!