Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Konuya ne zaman hazır olmalıyım?

Merhabalar. Kendi düzenlediğim YGS programında yaşadığım bir kaç sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum. Örneğin sayılar konusunda dersi işledikten sonra o dersi bırakamıyorum. Örneğin bir test kitabındaki tüm soruları çözüyorum ama kendim yinede hazır hissedemiyorum ve diğer konuya geçiş yapamıyorum içim rahat etmiyor. Ne yapabilirim nasıl bir yol izlemeliyim önerileriniz bekliyorum )
    Varsın olsun üstümüzden gitmesin keder,
    Siyah beyaz forman bize bir ömür yeter

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Günündeki tüm öğünü bir sabahta bitireyim diyorsun sen... Böyle yaparak hem sabah çok dolarsın, hem akşam ne yiyeceksin?
    Zamana yaymamız lâzım...

Grubu
    Üye
    İş
    1. sınıf
    Test kitabında ki soruları doğru çözme durumunuz nedir? Yani hepsini çözebiliyor ama yine de kendinizi hazır hissetmiyor musunuz? Yoksa çözerken birçoğu yanlış çıktığı için mi kendinize güvenemiyorsunuz? Belkide üzerinizde fazla baskı hissediyorsunuzdur.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Test kitabında boş bırakmadığım sürece yanlış yapmıyorum. Nasıl bir özelliktir bende anlamadım ama soru yapılmışsa doğrudur, yapılmamışsa boştur. Örneğin 2 gün çalıştığım sayılar konusunda 20 soruluk testlerde 3,4 civarı boşum oluyor ve bu soruların önemli sorular olması beni endişelendiriyor.
    Varsın olsun üstümüzden gitmesin keder,
    Siyah beyaz forman bize bir ömür yeter

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Şu anki hevesinizi çok iyi anlıyorum aynı şey geçen yıl bende de vardı 11.sınıf bittiğinde

Matematik çalışırken, çok değerli bir öğretmenimden öğrendiğim bir yöntem var, bizi böyle yönlendirdi; önce konu bunun çok önemli olduğunu vurgulamak isterim matematik de olsa şu şekilde çalışmalısın konu anlatıldıktan sonra,evde o konuyu kendin otur tekrar YAZ bu detay çok önemli örnekleri vs tekrar yazmak,çok önemli. Dersi işledikten sonra o gün içerisinde çözebildiğin kadar soru çöz elbette mesela sayılar konusunu bitirdiniz bir kitaptaki 8 test varsa onu bitir başka bir kitaba geç ondan da işte her testi çözmesende son testleri çöz özellikle, daha sonra hemen arkasına çıkmış soruları çöz ve o konuyu bir kenara koy, senin noktan çıkmış soruları çözmek olsun onları çözünce noktayı koyuyoruz, daha sonraki konu diyelim ki fonksiyon olsun, bu konuyu da aynı titizlikte çalış böyle böyle devam et, ancak her hafta sonu o haftada çalıştığın bütün konuları bi tekrar et ve hepsinden en az 2 şer test çöz, sonraki hafta böyle devam et haftasonları en baştan tekrar et bu şekilde çalışırsan, matematikten fule yakın yapabilirsin.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!