Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf

Tavsiyeleriniz

Değerli Arkadaşlar , Öğretmenlerim.

Ben ileride hukuk okumayı düşünen bir öğrenciyim yalnız bu sene "sayısal" alan okumaktayız.Ne yapacağıma bir türlü karar veremiyorum TM'ye mi geçeyim ya da devam mı edeyim bilemiyorum.(Zira , fen derslerimde ziyadesiyle iyi.)

Yorumlarınızı , tavsiyelerinizi bekliyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    savaş hayatının dönüm noktalarının birinden geçmek üzeresin.hukuk fakültesi TM bölümü.
    ygs'deki tüm dersler
    edebiyat
    coğrafya
    matematik
    geometri gibi derslerin hepsinden sorumlusun.
    sayısal bölümüne geçersen yoğunlaştırılmış matematik,geometri,fizik,kimya,biyoloji gibi dersleri göreceksin.yani eşit ağırlığın sözel derslerini belki hiç alamayacaksın en fazla da yüzeysel öğreneceksin.
    eğer kafanda okumak istediğin bölüm kesin bir şekilde hukuk olduğuna karar vermişsen senin için TM daha avantajlı görünüyor.
    ama herhangi bir sayısal bölümü de düşünüyorsan hangisi sende ağır bastığına karar vermelisin
    benim sana önerim savaş bulunduğun ildeki üniversitelerin birinde hukuk derslerine gir 1-2 hafta dersleri dinle öğretim görevlileriyle konuş,hukuk öğrencileriyle konuş,artılarını ve eksilerini değerlendir bölüm kafan da tam otursun.
    sayısaldan okumak istediğin bölüm varsa onun içinde aynısını yapmanı tavsiye ederim
    sonuç olarak son karar senin olacak en derinlerinden gelecek olan sesi dinle

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı matox'den alıntı Mesajı göster
    savaş hayatının dönüm noktalarının birinden geçmek üzeresin.hukuk fakültesi TM bölümü.
    ygs'deki tüm dersler
    edebiyat
    coğrafya
    matematik
    geometri gibi derslerin hepsinden sorumlusun.
    sayısal bölümüne geçersen yoğunlaştırılmış matematik,geometri,fizik,kimya,biyoloji gibi dersleri göreceksin.yani eşit ağırlığın sözel derslerini belki hiç alamayacaksın en fazla da yüzeysel öğreneceksin.
    eğer kafanda okumak istediğin bölüm kesin bir şekilde hukuk olduğuna karar vermişsen senin için TM daha avantajlı görünüyor.
    ama herhangi bir sayısal bölümü de düşünüyorsan hangisi sende ağır bastığına karar vermelisin
    benim sana önerim savaş bulunduğun ildeki üniversitelerin birinde hukuk derslerine gir 1-2 hafta dersleri dinle öğretim görevlileriyle konuş,hukuk öğrencileriyle konuş,artılarını ve eksilerini değerlendir bölüm kafan da tam otursun.
    sayısaldan okumak istediğin bölüm varsa onun içinde aynısını yapmanı tavsiye ederim
    sonuç olarak son karar senin olacak en derinlerinden gelecek olan sesi dinle
    Son kararım hukuk diyor.
    Demek ki , TM Şart oldu.
    Teşekkür ederim.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    (Zira , fen derslerimde ziyadesiyle iyi.)

Yorumlarınızı , tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Allahım bu ne tevazu böyle, bir an kendimi görür gibi oldum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    Allahım bu ne tevazu böyle, bir an kendimi görür gibi oldum.

Başka yorumu olan var mı arkadaşlar?

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Hukuk'un hangi alanında uzmanlaşmak istiyorsunuz? Yani hakim savcılık gibi bir kariyer mi yoksa avukatlık mı? Yada akademik boyutta mı düşünüyorsunuz?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı heskin35'den alıntı Mesajı göster
    Hukuk'un hangi alanında uzmanlaşmak istiyorsunuz? Yani hakim savcılık gibi bir kariyer mi yoksa avukatlık mı? Yada akademik boyutta mı düşünüyorsunuz?
    Sanırım bu konuda bilgilisiniz?
    Savcı olmak istiyorum.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!