Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Zekâ türleri

Çoklu zekâ kuramını biliriz. Sizin hangi yöndeki zekânızın daha temel düzeyde, hangi yöndeki zekânızın ise çok daha gelişmiş olduğunu düşünüyorsünüz?
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Belki haddim olmayacak ama "ben bunun tamamen uydurmaca" olduğu kanaatindeyim.
    'sağ parmak daha uzun olursa sayısalcısındır' diyenler var başka ne denilebilir bilemiyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    'sağ parmak daha uzun olursa sayısalcısındır' diyenler var başka ne denilebilir bilemiyorum.
    sağ parmak tam olarak hangisi oluyor?
    sağ elin en sağındaki mi? bir de avuç içine bakarken mi? o zaman baş parmak oluyor ben denedim.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    sağ parmak tam olarak hangisi oluyor?
    sağ elin en sağındaki mi? bir de avuç içine bakarken mi? o zaman baş parmak oluyor ben denedim.
    Hocam muhtemelen avuç içine bakarken ki sağ parmak.
    Eller birbirine tutuşturulursa üstte sol kalırsa sayısalcı olunuyormuş.(Komik geliyor bana ama.)
    Sol el üstteyse avuç içinden bakınca sağda olan.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    9. sınıf
    Bende eller birbirine tutuşturulduğunda eğer sağ baş parmağın üstte kalıyorsa sol beyinlisin diye duymuştum. Tam bir kargaşa, ama bu gibi şeylere ben de gerek olmadığını düşünüyorum insan hangi alanda daha iyi olduğunu anlayabilir çünkü

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı melody'den alıntı Mesajı göster
    Bende eller birbirine tutuşturulduğunda eğer sağ baş parmağın üstte kalıyorsa sol beyinlisin diye duymuştum. Tam bir kargaşa, ama bu gibi şeylere ben de gerek olmadığını düşünüyorum insan hangi alanda daha iyi olduğunu anlayabilir çünkü
    Benim de kanaatim bu yönde.(Kesin bunu araştıran adam kendini 'sayısalcıyım sayısalcıyım' diye övüyordur sağ elin sağ parmağı uzun olunca 'Aha! Sağelinin sağ parmağı böyle olan herkes sayısalcıdır! Diyordur.)
    Böyle bir sav üretilmiş ; ben bunun asılsız olduğunu düşünüyorum.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    9. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Benim de kanaatim bu yönde.(Kesin bunu araştıran adam kendini 'sayısalcıyım sayısalcıyım' diye övüyordur sağ elin sağ parmağı uzun olunca 'Aha! Sağelinin sağ parmağı böyle olan herkes sayısalcıdır! Diyordur.)
    Böyle bir sav üretilmiş ; ben bunun asılsız olduğunu düşünüyorum.
    Evet Ayrıca bir insana sen sol beyinlisin diye bir kısıtlama getirmek de mantıklı değil çünkü bir insanda sağ ve sol beyin özelliklerinden bir çoğu yer alıyor olabilir.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    9. sınıf
    Size bir konuda danışmak sitiyorum siz bu yollardan geçtiniz 8'im ve 18 gün sonra SBS'm var. Konu eksiğim yok,denemelerde 700 tam puan bile çıkardım, dershanede birinciliklerim oldu fakat arada sırada yaptığım ve önüne kesinlikle geçemediğim bir problemim var. Sınavlarda yaptığım yanlışların hepsinin denemeden sonra çözebiliyorum ve sınavda o soruyu ya eksik okuduğumu ya da o soru hakkında acele ettiğimi fark ediyorum. Sizce bu konuda ne yapabilirim? Sınavda dikkatsizliklerim oluyor örneğin olumsuz bir ifadeyi olumlu olarak algılayabiliyorum veya çok iyi bildiğim bir konu olduğunda aa bu kolaymış diyerek yapıyorum o soru kolay olduğundan önemsemediğim için doğru bilsemde yanlış işaretlediğim bile oluyor. SBSde ve denemelerde 100 soru çıkıyor 4 tane falan yanlışım çıkıyor ve genelde 3'ü bu tip hatalardan. Hedefim İzmir Fen, ama böyle hatalar yüzünden kaçırmak istemiyorum ne yapmalıyım?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Konu gırgır olmuş yahu.
    duygusal-kinestetik-sezgisel-mantıksal/matematiksel sözel-dilsel ve sâire zekâlarınızı kastettim. Kocakarı ilacı yöntemini andıran tipik tekniklerle ölçülenleri (?) değil ki
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Konu gırgır olmuş yahu.
    duygusal-kinestetik-sezgisel-mantıksal/matematiksel sözel-dilsel ve sâire zekâlarınızı kastettim. Kocakarı ilacı yöntemini andıran tipik tekniklerle ölçülenleri (?) değil ki
    E biz de ondan bahsediyoruz ya

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!