Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Dershane sorunsalı.

Merhaba arkadaşlar,
    Şu an ismi lazım değil bir dershaneye gidiyorum ve ayrılacağım. İstediğim standartta dershaneyi şubesiyle önerirseniz sevinirim.

Burada ilk şikayetçi olduğum şey öğretmen kadrosu, götürdüğüm soruların çoğunu yapamıyorlar. Sadece kendi kaynaklarındaki soruları sorarsam çözebiliyorlar. Konu anlatımları çok kötü, düzensiz anlatıyorlar. Ayrıca derste anlattıkları sorular kolay oluyor.

Ben evde kendim kazık soru arıyorum. Soru dediğin bana göre zor olmalı, her adımda hata yapmaya açık olmalı. Burada böyle şeyler yok. Böyle soruları ben arıyorum dershanenin bana sunması gerek diye düşünüyorum. Kaynaklarıda kolay geliyor ayrıca. Rehberlik olarakta o kadar iyi oldukları söylenemez.

Öğretmen kalitesi iyi, rehberliği iyi ve öğrencinin üstüne düşülen bir dershaneyi şubesiyle söylerseniz çok sevinirim.
    Varsın olsun üstümüzden gitmesin keder,
    Siyah beyaz forman bize bir ömür yeter

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Zafer...

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Zafer...
    Sanıyorum Zafer'in İstanbul'da tek şubesi Kadıköy. Ben Avrupa yakasındayım..

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Neden dersaneye gidiyorsunuz diyeyim o halde?
    Şahsen ben gitmeden her şeyi daha iyi yapabiliyorum.
    Kendiniz çalışın , düşünün dersanede harcayacağınız zamanı kendiniz çalışarak güzel kitaplarla geçirin.
    mustafa yağcı kitapları örneğin...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    İnternette videolari olan hocalar dershaneye bin basarlar onlari izlemeni tavsiye ederim ben de dershaneye gitmiyorum onlardan izliyorum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    aynen katılıyorum, dershane zaman kaybı okulda yeterince zamanımız gidiyor zaten bireysel çalışmak en verimlisi bence,öneririm.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Neden dersaneye gidiyorsunuz diyeyim o halde?
    Şahsen ben gitmeden her şeyi daha iyi yapabiliyorum.
    Kendiniz çalışın , düşünün dersanede harcayacağınız zamanı kendiniz çalışarak güzel kitaplarla geçirin.
    mustafa yağcı kitapları örneğin...
    Güzel noktaya parmak bastınız. Biraz yapı meselesi sanırım. Dershane ortamında daha sağlam çalışabiliyorum. Zaten konuları hep kendim öğrendim. Dershanenin bana sağladı sadece ortamıyla teşvik etmesi oldu. Dediğim gibi biraz yapı meselesi sanırım. Bu teşvik etmenin yanında biraz daha fazlasını verebilecek olanlara gitmek istiyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    eğer altyapına güveniyorsan dersaneye gitmek zaman ve para kaybı
    evde kendin çok daha iyi hazırlanabilirsin
    her ders için elbette yapamadığın sorular çıkacak bu çok doğal birşey zamanla bunu aşacaksın yani konulara hakim oldukça
    ayrıca dershanedeki etütlerde çok zor sorular çözmüyorlar çünkü çok zaman alıyor ve etütlerede çok kişinin katıldığını göz önünde bulundurursak özel sorularla çok ilgilenecekleri söylenemez belli seviyedeki soruları çözüyorlar

ösym tarafından yapılmış sınavlarda sorular çok dikkatlice incelendiğinde ortaya bariz bir şekilde şöyle bir sonuç çıkıyor nitelikli sorular çözmeyen -tabiki yüksek yerleri hedefliyorsa- istediği yerleri kazanması zorlaşıyor

o yüzden internet ortamı sınava hazırlananlar için verimli değerlendirilirse dershaneden daha faydalı

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!