Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

Matematikçi Olmak ??

Bu yıl neredeyse 3-4 yıldır istediğim mesleği değiştirme kararı aldım istediğim meslek doktorluktu zaten birçok kişininde (yani genl olarak) amacı budur. Doktorluk isteme sebebim iş imkanlarının yüksek olması kolay iş bulma vs...vs.. fakat doktorluk yorucu bir meslek..Sevgi ve isteklerim dahilinde aslında yıllardır içimde kalmış bir düşünceyi yani Matematikçi olma fikirni bu yıl tam anlamıyla düşünmeye karar verdim daha 2 yılım var üniverste sınavına ama önceden amaç belirlemek en iyisi bu işi ne kadar iyi yapabilirm bilmiyorum ya da yapabilir miyim ?.. Bir matematikçi olunca iş imkanları neler hangi bölümler var ve en iyi hangisi, ülkemiz şartları altında matematikçi olmak nasıl değerlendirilir ? Fikirleriniz ve önerilerinizi bekliyorum bu benim için çok önemli bir karar olacak..

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Şimdiden düşünmen çok iyi canım.
    Matematik bir tutkudur, içinde bu isteği duyduysan kesinlikle devam et.
    Doktorluktan niye vazgeçtin, yorulmak yüzünden mi sadece.
    İşini sevdikten sonra yorgunluk tatlı gelirmiş.
    Çok iyi düşün hayat senin sonuçta=)
    İnşallah mutlu olabileceğin bir mesleğin olur.
    Ben Eşit-Ağırlıkçıyım, Hukuk istiyorum.
    Hakkımızda hayırlısı.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    matematik benim sevgilimdir.
    sabır ister.
    emek ister.
    sevgi ister.
    zaman ister.
    öğrenmek ister.

kendimden örnek vereyim. üniv.okurken bi cebir problemini çözmek için 3 düzüne tükenmez kalem harcamıştım. kağıt miktarını siz düşünün.
    çoğu kez işlemleri yapıyorum. sonuç: 0=0 çok sabırlı olmalısın. çok sevmelisin. belkide aşık olmalısın rakamlara.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Matematik benim zevkle yapacağım bir iştir.Çünkü sevgi ve istekle yapıyorum ben matematiği düşünmeyi seviyorum.. Ama iş imkanları neler onları merak ediyorum ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    bir işletmede sayısal analizci olabilirsin.
    şirketin verilerini matematiksel modellere göre tahmini sonuçları veya istatiksel bilgilere varabilirsin.
    örneğin bi işletmenin patronu sana şunu der: "duygu işletmenin 2000-2009 yıları arasındaki gelişmeyi hesaplayıp; 2011-20014 yılı için bir rapor hazırla." sende geçen yılların verilerini bakarak modelleme yapıp 2011 2014 yılları için tahminlerini hesaplayıp yazarsın raporuna.
    bu veriler: bi bankada müşterilerin menkul değerleri, bi üretim tesisinin çıktıları olabilir.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Duygu bunları düşünmek için biraz acele ediyosun derim.Çünkü bundan 6 veya 7 yıl sonra mat böl. iş imkanı nasıl olacağı bilinmeyeceği gibi iki yıla kadar senin düşüncelerinde de değişme olabilir.Şimdi nasıl iki yıl öncesine göre farklı düşünüyorsan bundan iki yıl sonrada daha farklı düşünebilirsin.Tabi bu benim görüşüm Sen daha farklı düşünüyo da olabilirsin.

Alp
    Alp isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    İş imkanları için tıp fakültesine gitmekle, iş imkaları kısıtlı diye matematik bölümüne gitmemeyi aynı düzeyde hata olarak buluyorum. Burada iş imkanları belirleyici etken olmamalıdır. Sen bu işi sevdikten sonra iş imkanlarının kısıtlı olması gibi bir durum olacağını sanmıyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alp, hatırlatayım; burası Türkiye. İşveren matematik bilginden daha çok arkandaki güce bakıyor. Herkes sevdiği mesleği yapmalı, ama uygun şartlar varsa...

Bütün üç kağıtların döndüğü bir ülkede yaşıyoruz. En basitinden; iletişim çağı denilen bu lanet dönemde internetin en pahalısını biz kullanıyoruz.

Ağlanacak halimize sadece gülüyorum
    Epsilon kadar yakınım sana

Soru sormayan öğrenci başarılı olamaz...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!