Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Planlarımda yardımcı olurmusunuz ?

Merhaba arkadaşlar öncelikle şuanda derdimi anlatıcak ciddi bir site bulmanın mutluluğunu yaşıyorum.Öncelikle ben mezun bir öğrenciyim OKS'de puanımın iyi derecede düz lise hatta birkaç tane anadolu lisesine yetmesine rağmen bazı aksilikler ve birazda cahillik sonucu meslek lisesine gittim.Okuduğum meslekten nefret ettim 4 sene boyunca sevmediğim okula gittim yazları stajlarımı istemeyerek yaptım her kalktıgım sabah küfür ettim.İlk sene kazanamadım daha doğrusu ciddiyede almadım sınavı neyse çok uzatmıcam hep yatarak sınıf gectım sımdı mezunum ve aklım basıma geldı alt yapım yok ama önumde uzun oldugnu düşündüğüm bi süre var MATEMETİĞİ gerçekten seviyorum ama yapamıyorum bunun sebebi lisede pek dersini görmemem alt yapım yok ama çok cabalıycam lisedeki tembelliğim hala sürüyo ders çalışmak istemiyorum kazanmak istiyorum ama çalışmak istemiyorum haftaya interneti kapatıcam internet olmaınca daha çok çalışırım diye düşünüyorum ama burdaki arkadaslara ve hocalara sorum sudurkı NASIL SAATLERCE DERS ÇALIŞIYOSUNUZ,NASIL KENDINIZE PLANLAR YAPIYOSUNUZ,MATEMATİĞİ ÇALIŞIRKEN Bİ TAKTİĞİNİZ VAR MI ,KENDİNİZİ SOSYAL HAYATTAN NASIL SOYUTLAYABİLİYOSUNUZ,ÖRNEK VERİYORUM BİZE FONKSİYONLAR KONUSUNDA BİR SÜRÜ KURALLAR ÖĞRETİYOLAR Bİ ARKADASIM VAR MATEMATİĞİ İYİ ONA Bİ SORU GÖSTERİYORUM KENDİSİ İNS MÜH. OKUYO O O KADAR KURALI Bİ KENARA KOYUP BÖLMEYLE SORUYU ÇÖZÜYO VE BANA DİYOKI ÖNEMLİ OLAN NE YAPICAĞINI GÖRMEK BUNU NASIL BASARIYOSUNUZ doğrusunu söylemek gerekirse ben sadece içimi dökmek istedim teşekkürler BU KONUYU SABIRLA OKUYUP TAVSİYEDE BULUNUCAKLAR OLURSA İNANIN BANA TAVSİYELERİNİZİ CİDDİYE ALIP UYGULUYACAĞIM

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    İlk öncelikle aramıza hoşgeldiniz.Arkadaşınız en doğrusunu yapıyormuş çünkü matematik kurallar bütünü değildir mantık bütünüdür yani herşey mantıklı düşünmeye dayanır.O kurallar vs.resmen ezberciliktir öyle kural verip aşağıya şak soru yapıştıran kitaplardanda hiç hoşlanmam.Öyle kitap olacakki her şeyi mantığıyla anlatacak "Mustafa Yağcının kitapları örnektir buna." herneyse , kendimizi sosyal hayattan felan çektiğimiz yok oturup gece gündüz matematik çalıştığımız hatta saatlerce ders çalıştığımızda yok.Matematiği seven birisi bir konuyu 1 saate tam anlar diyelim ama sevmeyen birisi 10 saat dahi uğraşsa halen bir yerlerde eksik kalır.Konuların mantığını kavramaya çalışın.Sosyal hayat deyince , ben de gezmeyi severim herkes sever.Basketbol oynarız , futbol vs.kendinizi sosyal hayattan alıkoyarsanız zaten çökersiniz.Başarılar diliyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Gerçekten matematiği seviyorum film izlerken matematiğe dayalı flmler seyrederim bunlar benı etkiler 21,davincinin şifresi,good will huntıng falan bunlar hep matematikçilerin dahileri filmleri ve defalarca seyrettim ve bir sürü film arkadasıma gelirsek çok iyi anlatıyo benımde hemen anladığımı söylüyo benım matematği sevdiğimi oda söylüyo ama onun yanında eve gelip kendim baktıgım zaman anlamıyorum ben sadece sınav için değil genel olarakda matematiği seviyorum etrafımdaki insanlar matematikte anlamadığı konuları bana sorsunlar istiyorum ve BİR GÜN BU OLUCAK BUNA İNANIYORUM ne kadar meslek lisesi okumus olsamda tekra teşekküler

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!