Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Ne kadar tekrar yapılmalı?

Merhaba,

Daha önce öğrenip geçtiğim konulardaki bazı soru tiplerini zaman içinde unuttuğum oluyor. Öğrendiklerimin tamamını iyi bir şekilde hatırlayabilmem ve unutmamam için nasıl bir strateji oluşturmalıyım? Şu kadar tekrar yap gibi bir öneri yada bunun bir kuralı var mıdır?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Soru tarzlarını ezberlemekten çok, mantığını kavramaya çalış. Daha bâki olur. birde konu ile ilgili 10 test çözeceksin, kasıpta konunun arkasından direkt 10 teste çullanma.Misal 5+2+2+1 şeklinde farklı zaman aralıklarında çöz. Şahsen ben öyle yapıyorum Gayet kalıcı oluyor. Bir de defter tutuyorum ben. Değişik soru tarzlarından birer örnek yazılı. Tenefüs aralarında göz atıyorum iyi geliyor. Ama her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Aklına yattıysa uygula. İyi günler.
    ...

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Teşekkürler bu tavsiyelere uyacağım. Gayet güzel tavsiyelere benziyor.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    matematikte unutmamak için kaliteli sorular çözün size oturunda çok soru çözün demiyelim ama kaliteli sorular çözün bence tek şart bu şöyleki eline alırsın dandik bi kitap sadece kendi moralini yükseltmek için çözersin ama kısmen daha zor kitaplarla uğraşırsanız konuları daha mantıklı düşünmeye başlarsınız mantıklı düşündükçe ezberden uzaklaşırsınız ve konuları unutmazsınız.başarılar.

ha bu arada şunuda belirteyim tabi furkanın da dediği gibi , yalnız matematiği sözel dersler gibi düşünmeyin yani elinize bi kağıt alıp oturupta şu sorular polinomla ilgili derseniz ve onları tekrar etmeye başlarsanız ezberden farkı kalmaz bu durumda konuyu hiç iyi anlıyamazsınız kendinizi bi kağıt parçasıyla sınırlandırmayın anliyacağınız.(benim fikrim Furkanında dediği gibi herkesin farklı bi çalışma şekli vardır ben size benimki şu , onunki şu desem elbette doğru olmaz.) tekrardan başarılar.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı ozgur55'den alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler bu tavsiyelere uyacağım. Gayet güzel tavsiyelere benziyor.
    Rica ederim.
    ...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!