Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    hocam ben size o soruyu güzelce yollayacağım onu bilmenizi isterim(MatematikciFM)

ayrıca hocam bu sene geometri 10.sınıf müfredatında ispat yöntemleri var sizce bundan soru gelirmi çünkü okulda hocalarımızın çoğu bu konu gereksiz diye dile getirip üstün körü geçtiler kendi çabalarımızlada olsa bu konuyuda alalımmı ne düşünüyorsunuz?
    "Matematikle ifade edebiliyorsanız, bilginiz doyurucudur."
    Lord KELVIN

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    ah ah, o ispat olayını ne sen sor ne ben söyliyim
    ÖSS sınavlarında gelmiyor diye biliyorum, ama bir kişinin matematiğe karşı fransız kalmaması için ispat yöntemlerini bilmesi gerekir diye düşünüyorum.
    önceden anlatıyordum o konuyu, ama öğrencilerin devreleri karıştığı için , öğrencilerin sağlık ve sıhhati açısından artık anlatmıyorum
    Kimbilir belki birgün yeniden karşıma anlatabileceğim öğrenciler çıkar

o soruda a ve b vektör olursa alan 10 çıkıyor

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Ispata gereksiz diyenler varsa ne diyeyim. Sinavda cikmiyor tammam da buna gereksiz denmez.
    Aslinda bu sene sinavin mahkemelik olmasi muhtemel, 2 saatlik 4 saatlik ders olayiyla sistem iyice karisti.
    Soyleyecek elestirilecek cok sey olsada milli egitim bakani olmadiktan sonra bir ise yaramiyor.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    bravo, 2 saat , 4 saat olayı da ayrı bir problem
    beni ilgilendirmiyor
    ayıklasınlar pirincin taşını

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Ispata gereksiz diyenler varsa ne diyeyim. Sinavda cikmiyor tammam da buna gereksiz denmez.
    Aslinda bu sene sinavin mahkemelik olmasi muhtemel, 2 saatlik 4 saatlik ders olayiyla sistem iyice karisti.
    Soyleyecek elestirilecek cok sey olsada milli egitim bakani olmadiktan sonra bir ise yaramiyor.
    her yıl o sene sınava girecek öğrenciler çamura yatarlar. yok müfredat şöyleydi , yok bu sene sorular böyleydi , sınavda hile vardı , sorular çalındıydı, sınav ölçmüyordu , hayatımız 3 saatin ucundaydı, uzar da uzar...

sen bu oyunlara gelme duygu, bunlar vasat öğrencilerin daha baştan hazırda tuttuğu mazeretlerdir. sen iyi bi öğrencisin ve her şartta işine bakmalısın, sınav o sene zormuş , bazı sorular yanlışmış falan seni ilgilendirmez yeterki sen "ben her şartta bu sınavda istediğimi alırım" düşüncesine sahip ol. yanlış anlama bu konulardan şikayet ediyosun falan demedim , edenlere kulak bile verme demek istedim. bu sene o sene değil seneye istediğin kadar eleştirsin sistemi.

yazdıklarım bazı öğrenciler için çok mu sert oldu? yapacak bişey yok

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Hocam ben de sizin dediginiz gibi dusunuyorum hangi konular varsa calisirim ogrenci degil miyiz calisicaz elbette ben sinava girerim derdim biter gider..
    Benim derdim mufredata bahane bulmak filanda degil.Demek istediginizi anladim.

Egitim sistemi hakkinda gozlemledigim yanlisliklari dile getiriyorum. ( bir ise yaramayacak ama normalde ben dusucelerini sozlu olarak àciklayabilen biri degilim burada yazili sekilde ifade edebildigim icin yazma geregi duydum.) Yoksa benim icin hava hos bana sinavda cikacak sunu ogren desinler ogrenirim girerim sinava. Mahkemelik olma durumunu sunun icin yazdim ornegin fizik 2 saat gorenlerin gordugu ders ile 4 saat fizk gorenlerin ders farkli ama ayni sinavva girecek herkes 2 saat fizik dersimiz olmasina ramen 4 saatlik mufredata gore calisiyorum yanlis anlasilmasin sikayet etmiyorum dedigim gibi bana gore hava hos. ancak ortada bir tuhaflik var bunu belirtmek istedim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Konuları teker teker okumadım ama benim bildiğim ygs 6.-7.-8.-9. sınıfları kapsayan bir sınav yani lisede 11. sınıfta işlenen bir konuda çıkabilir çünkü aynı konu çok basit bir şekilde ilkokulda gösterilmiştir
    Öyle zaîf kıl tenimi firkatinde kim
    Vaslına mümkün ola yetürmek sabâ beni

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de sizin dediginiz gibi dusunuyorum hangi konular varsa calisirim ogrenci degil miyiz calisicaz elbette ben sinava girerim derdim biter gider..
    Benim derdim mufredata bahane bulmak filanda degil.Demek istediginizi anladim.

Egitim sistemi hakkinda gozlemledigim yanlisliklari dile getiriyorum. ( bir ise yaramayacak ama normalde ben dusucelerini sozlu olarak àciklayabilen biri degilim burada yazili sekilde ifade edebildigim icin yazma geregi duydum.) Yoksa benim icin hava hos bana sinavda cikacak sunu ogren desinler ogrenirim girerim sinava. Mahkemelik olma durumunu sunun icin yazdim ornegin fizik 2 saat gorenlerin gordugu ders ile 4 saat fizk gorenlerin ders farkli ama ayni sinavva girecek herkes 2 saat fizik dersimiz olmasina ramen 4 saatlik mufredata gore calisiyorum yanlis anlasilmasin sikayet etmiyorum dedigim gibi bana gore hava hos. ancak ortada bir tuhaflik var bunu belirtmek istedim.
    Eğer böyle bir şey varsa bu daha kötü
    Bizde 4 saatlik ders ile 2 saatlik dersin konuları aynı
    sadece normalde 4 saatte anlatılması gereken konuyu 2 saatte anlatmaya çalışıyorsun.
    bunu sorayım okuldaki fizikçilere

sazı elime almışken, daha önceden de bahsettiğim bir şeyi tekrar edeyim burda.
    Benim lisede, mat bölümü mezunu olduğumu şöylemiştim.
    sadece 1 veya 2 yıl yaptıkları bu uygulamada ÖSS sistemini buna paralel düzenlemedikleri için çok mağdur oldum.
    son sınıfta mat bölümüyüz diye bize biyoloji dersi koymadılar. dershaneye de gitmediğim için biyolojiden 0 net çıktı. Ama son sene biyoloji görenlerle aynı sınava girdik. Al san mağduriyet.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı Alp50'den alıntı Mesajı göster
    Konuları teker teker okumadım ama benim bildiğim ygs 6.-7.-8.-9. sınıfları kapsayan bir sınav yani lisede 11. sınıfta işlenen bir konuda çıkabilir çünkü aynı konu çok basit bir şekilde ilkokulda gösterilmiştir
    Alp, kümeler, sayılar, problemler de ortaokulda az çok gösteriliyor. Ama 9 da bir daha gösteriliyor.
    o zaman trigonometriyi de alabilirler. 8 de gösteriliyor nasıl olsa

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    ben farklı müfredata tabi olunup aynı sınava girilmesinde bir adaletsizlik göremiyorum. öğrenci diğer müfredatı görmek istedi de önüne engel mi getirildi?
    zaten aslolan başlangıç değil bitiş noktasıdır. aynı bölüme talip olanların aynı sınava girmesi kadar doğal bişey yok bence. herkesin gördüğü müfredatın ortak kısmından sınav yapılırsa ne olacağını az çok tahmin edebiliyoruz sanırım.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!