Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

3+1 Edebiyat

Okulda 3 ders zorunlu ve 1 ders zorunlu seçmeli olarak 4 ders edebiyat görüyoruz, bir sayısal öğrencisi olarak matematik ile aynı sayıda edebiyat dersi görmek hiç mantıklı değil bence Sizlerin okullarında da böyle mi

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    hayır.saçmalık hakkaten.sayısal öğrencisi bu kadar edebiyat görmemeli.ben 2 saat edebiyat dinlersem abartısız hayattan beziyorum.Seçmeli olduğu halde öğretilmesi bir ayrı saçmalık , bence seçmeli dersi , zorunlu olarak gösteriliyor diye idareyle iletişime geçin(gerçi bundan haberleri vardır.) yada meb'e gidip şikayetçi olun.bence.

o tek seçmeli ders yerine bir matematik veya en azınadan bir geometri daha koysalar daha iyi olur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    hayır.saçmalık hakkaten.sayısal öğrencisi bu kadar edebiyat görmemeli.ben 2 saat edebiyat dinlersem abartısız hayattan beziyorum.Seçmeli olduğu halde öğretilmesi bir ayrı saçmalık , bence seçmeli dersi , zorunlu olarak gösteriliyor diye idareyle iletişime geçin(gerçi bundan haberleri vardır.) yada meb'e gidip şikayetçi olun.bence.

o tek seçmeli ders yerine bir matematik veya en azınadan bir geometri daha koysalar daha iyi olur.

Diğer okulların da 11. sınıfları bu şekilde mi diye sormuştum aslında

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    bizim okulda değilmiş.(tabi eskişehir burassı.)

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Cok sacma olmus biz gecen yil 3 saat geometri 4 saat fizik gormustuk secmeli olarak. Edebiyat 2 saatti . Peki prje uygulama ya da astronomi diye bi ders var mi
    Sayisal bir bolumde bu sekilde olmamaliydi.Aslinda edebiyat hic olmamali o da ayri bi konu.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Hayır yok.

2 ders fizik,
    2 ders kimya,
    2 ders biyoloji görüyorken, 4 ders edebiyat görmenin ne mantığı var

Fizik-Kimya-Biyolojiye eşit ders sayısında 2 ders Uluslararası İlişkiler ve 2 ders felsefe dersi var.

Yani bir sayısal öğrencisi olarak,

Matematik dersine eşit sayıda Edebiyat dersi,
    Fizik-Kimya-Biyolojiye eşit sayıda Uluslararası İlişkiler ve Felsefe dersi görüyorum

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    hakkaten saçma bizim burda 11ler bile 3-4 saat fizik görüyor.Anlamıyorum ya git bi konuşsana idareyle

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Biz bu konuyu rehberlik servisi ile görüştük. Gökberk'le aynı durumdayız. Artık alan kavramının kalktığı, herkesin seçmeliler hariç aynı miktarda edebiyat-matematik... göreceğini söylediler. Bizim okuldaki 11. sınıflarda da bu şekilde olması lazım.
    Ayrıca ben de Duygu'ya katılıyorum, genel kültür miktarında edebiyat gerekli olsa da bir sayısalcı olarak edebiyet görmek ilginç geliyor.
    İyi günler.
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    ya biz edebiyattan kaçıyoruz mf seçiyoruz bunlar daha da arttırıyorlar saçmalık.

yalnız kafama takılan şe yburda neden 4 ders değil

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı kcancelik'den alıntı Mesajı göster
    Biz bu konuyu rehberlik servisi ile görüştük. Gökberk'le aynı durumdayız. Artık alan kavramının kalktığı, herkesin seçmeliler hariç aynı miktarda edebiyat-matematik... göreceğini söylediler. Bizim okuldaki 11. sınıflarda da bu şekilde olması lazım.
    Ayrıca ben de Duygu'ya katılıyorum, genel kültür miktarında edebiyat gerekli olsa da bir sayısalcı olarak edebiyet görmek ilginç geliyor.
    İyi günler.
    Alan kavramı kalksa bile edebiyat, felsefe, uluslararası ilişkiler dersinin bu kadar çok sayıda tutulması mantıklı değil Dediğiniz gibi genel kültür düzeyinde olması yeterli olurdu

Rehberlik ile görüşmeniz sonucunda değişen bir şey oldu mu?

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!