Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer

türev integral

arkadaşlar, bu sene 12. sınıfa geçmiş bulunuyorum. Sizinde bildiğiniz gibi integral türev zor konularmış ve zannediyorum ki bu konular biraz daha sene sonlarına doğru görülüyor.Şimdiden ufaktan çalışmaya başlasam mı acaba sizlere bir sorayım dedim.Şimdiden çalışırsam daha mı karlı olmuş olurum.Sene sonuna bırakırsam sonra bütün öğrendiklerimde birbirine karışmasın?
    Birde trigonometri formüllerinden daha çok formül ezberlemek mi gerekiyor bu konuları öğrenmek için ?

cevaplarınızı bekliyorum...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    matrix , polinomlara çoktan başladım ben.bence hiç zaman kaybetmeden başla derim , çünkü eğer okul başladığında başlarsan bu sefer çok soru çözme şansı bulamazsın.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Biraz hız almak gerekli olabilir, ancak zamanında frene de basmak lazım. Misal, bana bir miktar türev gerekmişti, düzenli bir çalışmayla bir ayda istediğim noktaya kadar(belli başlı kurallar ve yöntemler) gelebildim. Ayrıca üniversite sınavlarında çıkan türev sorularının çok zor olmadığını gördüm. İntegral biraz daha karışık tabi. Aşağı yukarı trigonometri kadar formül gerekir, çünkü trigonometrik fonksiyonların türevleri vs. var, bazı yöntemler var; onları öğrenmek gerekiyor. Büyük ihtimalle ezberci eğitim sisteminde tanjant, kotanjant, sekant, kosekant fonksiyonlarının türevlerini çıkarmaktan ziyade ezberletmeye yönelik olabilir. Ama ben genelde en az bilgi ile kendim çıkarmayı seviyorum, o nedenle aklımda şu an çok formül yok; ama siz ezberle anlayabiliyorsanız biraz daha uzun sürebilir.
    Ayrıca öyle zor konular değiller, hatta zevkli bile diyebilirim.
    Ne zaman başlamak gerektiği konusunda öğretmenlerimiz daha iyi yardımcı olurlar.
    İyi günler.
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    hiç gerek yok okulla veya dersaneyle beraber git her şeyi zamanında öğrenmek gerek ayrıca her konuda biraz ezber olur bence bu konu abartılıyor

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!