Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

Kahve.

Günde 2 bardak Nescafe'nin herhangi bir zararı olur mu ?
    ''Yaşamımız ayrıntılar yüzünden boşa harcanıyor. Sadeleştirin, sadeleştirin.''
    “… kendiniz olun – başkasının sizin nasıl olmanızı beklediğini zannettiğiniz gibi değil.”

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    2 bardak değil de ben tam bir hastasıydım günde 10 - 12 bardağa (Abartısız) çıkıyordum.Şimdide babamı öyle yaptım en az 10 - 15 bardak içiyor.Artık bıktı benim vücut herhalde , bir bardak içiyorum , mideme ağrılar girmeye başlıyor.Dozunu kaçırmadan iç

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ha ha ha
    Siteyi "Güzin Abla'ya" çevirdik ya, ne diyeyim daha bize.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Yani 2 bardak iyi dimi ? Peki Türk kahvesi mi daha yararlı nescafe mi ? ( Ya da hangisi daha iyi ?)
    “… kendiniz olun – başkasının sizin nasıl olmanızı beklediğini zannettiğiniz gibi değil.”

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    OO.Napcan biliyon mu ? Öyle 3 ü 1 aradayla uğraşmican hiç , git , kendine classic al bir de süt dozu bas şekeri de löpür löpür iç ondan sonra,Türk kahvesi (Günde en fazla ! 1 tane ) olmak şartıyla yararlı diyorlar.Dozunu aşarsan sinir sistemine zarardır.

Ya da nap biliyonmu hiç uğraşamiyosan al 3ü bir aradayı dolaptanda sütü al kaynat ondan sonra yap 3ü bir aradayı da sonra dök sütü üstüne keyif

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Şimdi evet keyifli ama işi biraz bilimsel açıklamaya dökmek istedim kendimi nasıl tatmin edeceğim konusunda. Tedirgin olmak istemiyorum. Sadece o kadar yeterli mi yoksa daha mı az içmeliyim. Ya da hiç mi içmemeliyim ? Bunları öğrenmek istedim

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Dediğim gibi eğer nescafe diyorsan 2 tane içebilirsin.Türk kahvesi en fazla 1 tane olmalı.Ayrıca saat 5-6 dan sonra kafeinli içecekler zararlıdır.Uyku sorunu yaratabilir.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Sabah 5 -6 dan bahsediyoruz dimi ?

Fakat saat kaça kadar ? :S Sonrası zamanın her dilimine denk geliyor :S:S:S

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Hayır , akşamdan bahsediyorum Sabah , içmek faydalıdır.Odaklanmayı arttırır. Gece içme

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Sonuçta kafein içerdiği için kahve uyarıcı bir madde oluyor, içerken dikkat edin. Eğer çok uzun süre bağımlı gibi içip bir anda bırakırsanız odaklanma zorluğu yaşayabilirsiniz, bunun dışında eğer her gün iki bardak içerseniz pek bir zararı olacağını sanmıyorum.
    Maksat uykusuzluk sağlamaksa pek ileri gitmemek lazım.
    İyi günler.
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!