Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Hüç temel bilim okumak isteyen yok mu?
    @duygu95 matematik mühendisliği istiyormuş, bir nevi bunu da sayarız ama temel bilim okumak bu kadar kötü mü?
    ODTÜ Fizik isteyen de mi yok?
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı kcancelik'den alıntı Mesajı göster
    Hüç temel bilim okumak isteyen yok mu?
    @duygu95 matematik mühendisliği istiyormuş, bir nevi bunu da sayarız ama temel bilim okumak bu kadar kötü mü?
    ODTÜ Fizik isteyen de mi yok?
    Haha Onu ben çok istiyordum hem fizik hem de matematik okumak gibi hayallerim vardı.Ama biliyorsun Türkiye de bilim adamları açlıktan ölcek pozisyon da böyle bir risk almak mantıklı olmaz.Önce iyi bir mühendislik okuduktan sonra bu dallar üzerin de de çalışılabilir ancak.

İngilizcen ne durumda bu arada ? İyi mi ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Oyle karamsar yaklasma bence.
    Odtu bilg. muh ilk 5500 siralama icinden aliyorlar zaten. Eger calisiyorsan yaparsin.Kendini de kucumseme ,baskalarini da.
    Hani insallah olmaz ama,Hadi bir aksilik oldu istedigimiz yer (odtu itu) gelmedi ne yapalim biz de seneye tekrar gireriz
    Tavsiyen için teşekkür ederim. Fakat takıldığım konu; "Başkalarını küçümsemek?". Kimmiş o başkası acaba öğrenebilir miyim?
    ...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Özel okulda okuma şansım olduğu için iyi diyebilirim.
    Aslında fizik okumak çok mantıksız değil, belirli bir aşamadan sonra bir seçim yapıyormuşsun, istersen bilgisayar mühendisliği dersleri alıp fizikçi-programcı olarak, istersen diğer fizik derslerini alıp fizikçi olarak mezun oluyormuşsun. Bence -hem de az önce dediğim gibiyse, araştırmak lazım- çok da mantıksız değil, şahsen ben temel bilim okumak(Kimya veya Fizik) istiyorum. Anorganik kimya ve özellikle modern fizik çok ilgimi çekiyor.
    Bu arada biz aynı dönemdeyiz, bakarsın beraber ODTÜ Fizik'e gireriz.
    İyi günler.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Özel okulda okuma şansım olduğu için iyi diyebilirim.
    Aslında fizik okumak çok mantıksız değil, belirli bir aşamadan sonra bir seçim yapıyormuşsun, istersen bilgisayar mühendisliği dersleri alıp fizikçi-programcı olarak, istersen diğer fizik derslerini alıp fizikçi olarak mezun oluyormuşsun. Bence -hem de az önce dediğim gibiyse, araştırmak lazım- çok da mantıksız değil, şahsen ben temel bilim okumak(Kimya veya Fizik) istiyorum. Anorganik kimya ve özellikle modern fizik çok ilgimi çekiyor.
    Bu arada biz aynı dönemdeyiz, bakarsın beraber ODTÜ Fizik'e gireriz.
    İyi günler.
    Haha Kısmetse Evet , dediğin fikir kafama yatmıyor değil benim de , risk işte.İşin özü şu , ben temel bilim okumak istiyorum derken şöyle bir şey kafama çok yatıyor.İnşallah Odtü de havacılık mühendisliği okumak istiyorum , daha sonra fizik okuyup nükleer fizik üzerine uzmanlaşıp , savaş uçakları üzerine çalışmalar yapmak istiyorum biliyorum rahat bir 8- 10 yılımı alcak , ama okuduktan sonra , yurt dışında yapmak istiyorum görevi.Hem maddi hem de manevi açıdan (Çalışma ortamı vs.)Amerika , İngiltere gibi ülkeler çok yardımcı oluyorlar.Ama şöyle bir durum daha var.(Gönül ister ki )Keşke kendi ülkemizde uçak üretebilse de deli gibi çalışıp , ülkemizi en iyi yerlere getirebilsek.En azından İsrail , Amerika gibi ülkelere bu kadar bağımlı olmazdıkDediğin fikir kafama yatmıyor değil

İngilizce hakkaten Odtüde çok önemli bir yere sahip , dikkat et ona . Ben hiç sevmem ama zorla öğreniyoruz.Hedefimiz var çünkü

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Senin hedeflerin benimkilerden daha renkli.
    Benim maksadım fizik veya kimya okuyup daha sonra üniversitede kalmak, yani akademisyen olmak. İmkanım olursa yüksek lisans ve doktarayı yurtdışından alıp Türkiye'ye geri dönmeyi planlıyorum.
    Alan ise atom altı fiziği veya anorganik kimya.
    İyi günler.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Benim maksadım fizik veya kimya okuyup daha sonra üniversitede kalmak, yani akademisyen olmak. İmkanım olursa yüksek lisans ve doktarayı yurtdışından alıp Türkiye'ye geri dönmeyi planlıyorum.
    İyi günler.
    Hm.. İnşallah hedeflerine erişirsin kardeşim

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Geleceğin TÜBİTAK çıları burda toplanmış

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    İyi günler.
    harikasın...
    ”Bedenin kölesi olan hiç kimse özgür değildir..”

Seneca - De Finibus

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!