egitimşart
    Ziyaretçi

coğrafya çalışmak

coğrafyayı bir türlü yapamıyorum nasıl yapabilirm önerebileceginiz bir site filan varmı??

ben 10.sınıfa geçtim bu sene sayısal dersleri tekrar ediyorum bütün konularını bitirmeye çalışıyorum esen yayınını aldım etkinlikleriyle beraber yapıyorum ama yetişmeyecek gibi geliyor hepsini nasıl bitiricem ben?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Ya canm coğrafyayı gözünde büyütme o kadar. Coğrafya sözel dersler içinde bilginin daha ön planda olduğu bi derstir. Bi öneri istersen eğer özet çıkarma yöntemiyle çalışmanı ve sonrasında da en az 2 soru bankasından konuları tekrar etmeni tavsiye ederm güvender kaynaklarından biri olsun diğeri de daha zor bir kaynak edinirsin. Esenin coğrafyası biraz zordur mesela fem de güzeldir 2. Kaynak olrak bunlardan birini edineblrsın... Dedğm gibi özet çıkar 2 kaynaktan sorularnı çöz ve geç sadce konu çalışmakla coğrafyayı ya da sözel derslern hiç birini yapamazsın yani ben yapamıyodum mutlaka test üzernde pratik yapman lazım. Bilmedğn yerler mutlaka olcaktır ama bilmedğn yerleri konu anlatımdan değl testler üzernden tesbit etmeni tavsiye ederm... Konularn tabanı çok geniş olduğu için neyn işine yarayıp neyn yaramıcağnı tesbit edemeyeblrsin soru bankaları bu noktada sana yol gösterir sınava yönelik olarak çalıştığna göre bunlardan gitmen en mantıklısı... Sözel dersler çabuk unutulur biraz nankördürler o yüzden düzenli tekrar gerektirir ara ara da test üzernden konularnı tekrar edersen eğer unutmazsın senin karşına bilgilerin taze bir şekilde çıkar yani çok zor bi şey değl aslında 12 soruluk bir testle coğrafyayı tekrar edeblrsn mesela bu senin taş çatlasın 15 dakikanı alır... Böyle böyle böyle ilerlersin canm ama yetrerki vakit ayır. Yaşamda uğraşmadğn ya da vakit ayırmadığn hiç bir şeyi başaramazsın coğrafya da bunlardan sadece biri vakit ayırırsan yaparsın... Yaparsan da böle serzenişte bulunmazsın

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!