Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Bilişim suçları avukatlığı

hakkında düşünceleriniz?...

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Askerden arkadasim olur kendisi.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Bence Hukuk düşünüyorsan eğer hiç avukat olmaya felan niyetlenme.(Tabi maddi konuya azcıkta önem veriyorsan.) Savcılık en mantıklısı gibi geliyor , hem bir saygınlığın oluyor , hem yetkin , hem de maddi açıdan oldukça iyi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    @svsmumcu;
    Savcı olabileceğinin garantisi malesef yokmuş. Okulu bitirdikten sonra hakim-savcı olmak sanırım bir kuraya bağlıymış. Ben böyle duymuştum. Bilgilendirme amaçlı yazayım dedim.
    İyi günler.
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Macera arıyorsun galiba.

Dermişim

Farklı bir meslek. Günümüzde bilişim arttığı için sçları da artıyor. Geleceği parlak olabilir.

Anladığım kadarıyla Hukuk+Bilgisayar okuyacaksın.
    İşin içinde bilgisayar olması iyidir ama.
    Kendini yeterli görüyorsan neden olmasın ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Savcılıkta özel sektör şansın yok.
    Avukatlıkta serbest çalışabilirsin.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra (İyi bir hukuk )

Hakimler Savcılar Yüksek Kurulunun yaptığı Adli Yargı veya İdari Yargı sınavlarına girilir.Adli Yargı Sınavında 10 - 15 Sayı Temel Matematik + Geometri soruları bulunur.

Eğer bu sınav kazanılırsa Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu bir kura yapar ve bu kurada Hakim ya da Savcı olma şansınız %50 %50dir.Ancak diyelim ki Savcı olmak istiyorsunuz ancak Hakimlik çıktı bu durumda , karara itiraz hakkınızı kullanım aynı şansı bir kaç kere tekrarlatabilirsiniz.

Öyle ya da böyle , çıkmasa bile gerekli kişiler isterse bir türlü kaytarırlar sizi...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Savcılıkta özel sektör şansın yok.
    Avukatlıkta serbest çalışabilirsin.

Ancak Savcılık daha geçerli hocam.Bir duruşmada , asıl sözü İddia makamı söyler , bulur , eğer macera arıyorsan , cinayetler felan Cumhuriyet Savcılığı iyi bir hedef olablir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Hukuk okurken boşanma avukatı,ağır ceza avukatı vb. bölümlere ayrılmıyorsun ki. Ama mesleğe atıldığında hep aynı tür davaları aldığında o konuda uzmanlaşırsın elbet. Bilişim ile ilgili bir konuda da herhangi birinin vekilliğini yapabilirsin. Yoksa yapamaz mısın ? (Kafam karıştı.)

Misal 10 sene önce mezun olan bir avukat Avrupa Birliği Hukuku görmüş müdür ? Görmemişse bu konuda herhangi birinin vekilliğini yapamaz mı ?

Veya bilişim ile ilgili bir davanın avutkatlığını yapması için bilgisayar kullanabilme zorunluluğu mu vardır ? Konu ile ilgili anayasanın gerekli maddelerini bilmesi kafi değil midir ?
    İnternetim yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Hukuk okumayı düşünmüyorum, merak ettim nasıl bir dal acaba, diye .

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları