Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

fen

fen sorularının eşit ağırlık getirisi az olduğu gibi, gö türüsü de az değil mi?
    öğrenmek istediğim, doğrular daha yukarıda olmak üzere yanlış sayım da fazla olursa "bu teste hiç dokunmamak kadar" bir kayıp olur mu, olmaz mı...
    emin olmadığım soruları da işaretlemeli miyim çok şey kaybettirmeyeceğine güvenerek?
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    hiç fikri olan yok mu yahu
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    senn hedefin ne?
    yalnızca merak ettim.
    söylemeyebilirisin.konuyla alakası yok. )

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    hiç fikri olan yok mu yahu
    benzeri konularda defaetle söyledim (her ne kadar hocalarımızın çoğu bana karşı çıkmış olsalar da) test sorusunda boş bırakmaya karşıyım. elimde soru olmasa sadece seçenekler olsa bile boş bırakmaya karşıyım. sadece seçenklerin bile pozitif bilgi vereceğini ve artık sorunun cevabının bulunma ihtimalinin %20 den fazla olduğunu düşünüyorum. tabi bu sadece bir ihtimal hesabı, kesinlik ifade etmiyor. ben elimizde seçenekler varsa hele hele bikaçını elediysek o sorunun elde kalan seçeneklerden rastgele atılmasının bile pozitif beklentiye sahip olmasından hareket ediyorum. sizin de dediğiniz gibi bunlar benim fikirlerim , bazı insalara uymayabilir çünkü bizler makine değiliz atıyorum siz bi soruyu attığınız için sınavda başka soruları çözerken kafanızda sürekli "acaba?" duyacaksanız atmayın

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı istersen'den alıntı Mesajı göster
    söylemeyebilirisin.

Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    benzeri konularda defaetle söyledim (her ne kadar hocalarımızın çoğu bana karşı çıkmış olsalar da) test sorusunda boş bırakmaya karşıyım. elimde soru olmasa sadece seçenekler olsa bile boş bırakmaya karşıyım. sadece seçenklerin bile pozitif bilgi vereceğini ve artık sorunun cevabının bulunma ihtimalinin %20 den fazla olduğunu düşünüyorum. tabi bu sadece bir ihtimal hesabı, kesinlik ifade etmiyor. ben elimizde seçenekler varsa hele hele bikaçını elediysek o sorunun elde kalan seçeneklerden rastgele atılmasının bile pozitif beklentiye sahip olmasından hareket ediyorum. sizin de dediğiniz gibi bunlar benim fikirlerim , bazı insalara uymayabilir çünkü bizler makine değiliz atıyorum siz bi soruyu attığınız için sınavda başka soruları çözerken kafanızda sürekli "acaba?" duyacaksanız atmayın
    net olmasa bile derslere vurursak, soru başına
    türkçe 4k
    matematik 3,5-4k
    sosyal 2,5-3k
    fen k

gibi bir değeri karşılıyor takrîben... (ea)

Robota hesaplattım:
    Bunlar yaklaşık sayılar olmakla berâber, Türkçe-Matematik-Sosyal den sonra Fen için 10 doğru eklediğimde +10 puan getiriyor, 10 doğruya 10 yanlış eklediğimde -3 puan eksiltiyor.Birkaç değişik netle deneyip farklı robotlarda da deneyince yakın sonuçları aldım. Bu da en azından iki şık arasında bırakan sorularda işâretleme cesâretini verdi. 20 doğru 20 yanlış için bile +20 puan ekliyor. Bilmiyorum ne kadar güvenmeliyim hocam...
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    bi kağıda rastgele seçenekler yazın 50 tane.
    sonra 50 soruluk bi testin cevap anahtarını açıp her sorunun yanına doğru cevaptan farklı bir seçenek yazın. ardından ilk yazdığınız cevaplarla kontrol etmeye başlayın. tabi kontrol sırasında cevap anahtarının yanına yazdığınız cevabı verdiğiniz soruları pas geçeceksiniz. bakalım sonuçta kaç net yapıyosunuz. (beklenti +2,5 net) 50 soruda çok az gibi görünebilir ama hem 0,25 netin bile bi sürü sıra farkettirdiğini hem de çoğu soruda birden fazla seçeneğin elenebileceğini biliyoruz.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları