Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

Üniversiteye başlayınca,

Ev mi dersiniz yurt mu?
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    duruma gore degisir ama ben Ev derdim heralde yurt zor olur sanirim
    Sen ne derdin ?

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Ev derim , arkadaşlarla tabi
    ~

bazen ,
    yalnızca imkansız gerçekleşir
    .

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Evin de kendine göre zorluğu var yurdun da. Eve çıkarken arkadaş seçimi olsun, görev dağılımı olsun iyi yapılmalı. Öteki durumlarda küçük veya büyük sıkıntılarla karşılaşılabilir. Yurtta ise genel sıkıntılar giriş-çıkış saatleri ve çok insan olmasından dolayı bazı insanlarla tartışma olabiliyor.
    Yani ikisinin de iyi ve kötü yönleri var. Hangi iyi yönler sana daha iyi geliyorsa ya da hangi kötü yönler daha az kötü geliyorsa seçimini ona göre yapabilirsin. Unutma ki sorunsuz hiç bir yer yok. Tek sorun insanın kendisi. İnsanları hoş görünce her yer aynı.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    duruma gore degisir ama ben Ev derdim heralde yurt zor olur sanirim
    Sen ne derdin ?
    Bilinen arkadaşlarla evde kalmak en güzelidir derdim.
    Şartlar ne olacak kim bilir, vakit gelsin bir karar veririz inşallah.

Alıntı Vicenta'den alıntı Mesajı göster
    Ev derim , arkadaşlarla tabi
    Hayırlısı olsun ne diyelim.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Faruk'den alıntı Mesajı göster
    Evin de kendine göre zorluğu var yurdun da. Eve çıkarken arkadaş seçimi olsun, görev dağılımı olsun iyi yapılmalı. Öteki durumlarda küçük veya büyük sıkıntılarla karşılaşılabilir. Yurtta ise genel sıkıntılar giriş-çıkış saatleri ve çok insan olmasından dolayı bazı insanlarla tartışma olabiliyor.
    Yani ikisinin de iyi ve kötü yönleri var. Hangi iyi yönler sana daha iyi geliyorsa ya da hangi kötü yönler daha az kötü geliyorsa seçimini ona göre yapabilirsin. Unutma ki sorunsuz hiç bir yer yok. Tek sorun insanın kendisi. İnsanları hoş görünce her yer aynı.
    Ev memnuniyetini tecrübe eden insanlara daha fazla rastladım.. fakat haklısın elbette, ikisinin de mes'uliyetleri olacak kendi içlerinde.
    Ağılda oğlak doğsa arıkta otu bitermiş, bir yerden nasipleneceğiz zamanı geldiğinde.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Benim tercihim yurttan yana. Şimdi eve çıktın diyelim; bunun yemek derdi ayrı, doğal gaz, elektrik, su, internet, güvenlik, kira, aidat, iş bölümü, bulaşık, çamaşır, tencere, kap-kacak,.... Bu liste böyle uzar gider. Lakin yurtta tek kişilik odalardan 4 kişilik odalara -daha fazla da olabilir- kadar alternatifin var, ütü, çamaşır onlara ait, internet desen o da var, yemekhaneler hijyenik ve akşam ne yiyecem gibi derdin yok ve yemekler diyetisyenler tarafından günlük kalori ihtiyaçlarına göre hazırlanıyor. Hatta çoğu yurtta sosyal aktiviteler de mevcut, ulaşımda sıkıntı çekmezsin.

Yaşamış gibi konuştm ama araştırmalarıma göre böyle. Yani bence yurtta kalmanın zorlukları evde kalmanın yanında devede kulak diyorum.
    ...

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Ama evde kalan bir insan hayatta bazı şeylerle daha erken karşılaşacağı için yurtta kalan bireye göre daha çok tecrübesi olacak. Furkan söylediklerinde haklısın yurt daha hazırcı dediğin konularda. Fakat ben iki hayatı da yaşamış biri olarak insanın ikisini de yaşamasını tavsiye ederim. Yani ilk 1 veya 2 yıl yurtta kalıp daha sonra samimi olduğu bir arkadaşıyla eve çıkması da mantıklı bir seçenek. Hem iki yaşam arasındaki farkları görür. Sürekli hazır hazır nereye kadar azıcık da işin ucundan tutsun genç vatandaşımız

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Haklısın ağabeyciğim, büyük bir ihtimal senin dediğin gibi yaparım. Bekle beni KTÜ
    ...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı FurkanTemel'den alıntı Mesajı göster
    Bekle beni KTÜ
    hadi bakalım inşallah.
    Sizleri çok seviyorum ♥

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları