Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    normalde test kitapları satan her kırtasiye ya da kitapçıda olması lazım.sen bildiğin birkaç yere bak bulamazsan internetten sipariş de verebilirsin

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    NT mağazalarında var, İstanbul'daki şubeleri de bunlar. Tıkla.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    yorumları okumadım ama biyolojiyi anlamak için kesinlikle ezber yapmayacaksın. sadece mantıgını kavramaya calıs

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı FurkanTemel'den alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu konu harbiden hislerime tercüman olmuş (Teşekkürler sınavkizi). Şimdi Palme kitabını internetten araştırdım da tam olarak bulamadım. Kullanan biri varsa İstanbul içerisinde alabileceğim kitap evini veya bir web adresini yazabilir mi?
    ricâ ederim.
    Elif Kitabevi'nde Palme'ye rastlamıştım ama, sizin orada var mıdır şubesi, bilmiyorum.

Alıntı dimar'den alıntı Mesajı göster
    yorumları okumadım ama biyolojiyi anlamak için kesinlikle ezber yapmayacaksın. sadece mantıgını kavramaya calıs
    (bu diyeceğim o ilmi tahkir değil)
    hangi mantık?
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    yani dna nedir, hücre nedir vs vs bunları bilerek geç sadece kelime olarak ezberleyip geçme

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Dimar'a katılıyorum. Ezberlemek doğru değil. Mantığını anlamak demek matematikteki gibi işlemle kontrol etmek mantığı gibi değil tabi ki.
    Mesela Solunum konusunda Glikoliz evresi Krebs devri bunları ezberleyen yanar çünkü hemen unutulur. Bu konuyu çalışıp mantığını almaya çalış, yani diyelim karbon sayısı azalmışsa Karbondioksit çıkar gibi. Sadece bu konu değil bunu yapabileceğin bir çok konu mevcut biyolojide.
    Daha sonra soru bankandan soru çözmeye çalış ama soru çözerken, diyelim ki soruda bilmediğin bir bölüm var cevabına bak ve onu sanki bir bilgiymiş gibi deftere kaydet. Aynı mantıktaki soruyla karşılaştığında bu bilgiye defterinden bak. Zaten soruları çözdükçe bu bilgiler kafana yerleşir ve artık tam anlamıyla öğrenmiş olursun.

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    Ama sen tm cisin.ben onu unutmuşum bence koç hukuk gibi-ya da puanı ona yakın-bir yer düşünmüyorsan oturup da biyolojiden ya da diğer fen derslerinden full yapıyım diye uğraşmana çok da gerek yok.4 fen sorusu 1 sosyal sorusuna eşit zaten sanırım senin için?o yüzden fene ayıracağın vakti diğerlerine ayırırsan çok daha iyi bir yeri kazanabilirsin-bana göre-...

3 sayfadan 3.si BirinciBirinci 123

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!