Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Güvender'in Biyoloji Kitabı var bunu alırsan çok güzel.Bir de sınavın soru bankasını al

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı nightmare'den alıntı Mesajı göster
    katılmıyorum . ygs de çok kolay çıkıyor diye boşlamamak gerekir. bu seneki ygs biyoloji soruları herkesi şaşırttı zaten çook çoook kolaydı ama seneye belki öyle sormayacaklar belli olmaz . ben biyolojiye hep yazılıdan yazılıya çalıştığım için ygs biyolojisi hakkında pek bilgim yoktu ve hiçbir şey bilmeden bu seneki biyoloji sorularında 2 yanlış yaptım . sınava girmedim yanlış olmasın kendim evde deneme yaptım.
    ama bu benim ne çok şey bildiğimi , ne de biyolojiyi iyi yaptığımı göstermiyor. kolay soruları herkes yapıyor zaten. mühim olan her şeyi bilip diğerlerinin yapamadıklarını yapmak . ve ben bu seneye kadar hep biyolojinin çok can yaktğını duymuştum , fende seçici biyoloji , sosyalde coğ diyorlar .haklı olabilirler ama bir çok kişinin sınavda biyoloji yapamasının nedenide fiziğe kimyaya çok zaman ayırıp biyolojiye
    azıcık ucundan bakmaları bence. dediğim gibi her sene sorular bu seneki gibi olmayabilir.
    sınavkızı bence sende vazgeçme çalışınca yaparsın mutlaka. şuan bende biyoloji çalışıyorum ve inan bir sürü yanlışım çıkıyor ki denemelerde de biyolojim çok iyiydi bu sene ve ben sayısalım. dershane açılınca mecbur gidip sorucam yapamadıklarımı . öyle pekişicek.
    yazın yetişirmi mevzusuna gelince ben 1 aydır çalışıyorum daha canlıların sınıflandırılmasındayım 0 dan başladım tabide. yetiştirebilirsen ne mutlu . ama mühim olan konuyu unutmayacak şekilde öğrenmek. neyse çok yazdım
    allah yardımcın olsun .bence insan çalıştıktan sonra allah her daim emeğinin karşılığını verir.
    valla destan yazsan gene okurum, tavsiye velinimetim benim.
    sen de haklısın, alan dersin olunca şansa bırakmamak gerekiyor.
    bu gazla bayağı bir şey yapıcam galiba.
    şaka şaka. daha çok ekmek yemek lazım.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Güvender'in Biyoloji Kitabı var bunu alırsan çok güzel.Bir de sınavın soru bankasını al
    Körfez konu anlatımlı
    Zirve ve Güvender soru bankası var; yetme mi kardeş
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Bence Türkçe-Matematik-Sosyal derslerine tam hakim olmadan fen'e atlama(Hakim derken en az 35 net hatta full çekmeni de kastediyorum.)
    Ben bu üç dersi hakkıyla hallettim diyorsan yapabildiğin fen konularına bakabilirsin. Zorlandığın konuları kafana takmana lüzum yok. Biyolojinin bir konusunu yapamıyorsan yapabileceğin bir fizik veya bir kimya konusuna odaklanabilirsin
    Tabii ki bu benim tavsiyem. Karar senin

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Faruk'den alıntı Mesajı göster
    Bence Türkçe-Matematik-Sosyal derslerine tam hakim olmadan fen'e atlama(Hakim derken en az 35 net hatta full çekmeni de kastediyorum.)
    Ben bu üç dersi hakkıyla hallettim diyorsan yapabildiğin fen konularına bakabilirsin. Zorlandığın konuları kafana takmana lüzum yok. Biyolojinin bir konusunu yapamıyorsan yapabileceğin bir fizik veya bir kimya konusuna odaklanabilirsin
    Tabii ki bu benim tavsiyem. Karar senin
    Aslında en zevklisi Fizik-Kimya. Biyoloji'ye bayılmadan çalışıyorum... Sevdiğim birkaç konuya mı çalışsam, vakit kalırsa diğerlerine de bakmak gibi... Sevdiğim konular Ekoloji-kalıtım-üreme çeşitleri falan. Sevmediğim konudan (temel bileşenler) başladığım için mi pes edesim geliyor ne
    dersin.. Hatırlıyorum da, 9. sınıfta Biyoloji dersinde hoca hep kısa notlar aldırırdı, öyle test çözdürürdü. Kitapta o kadar detay var ki, aklımda tutamıyorum. Özet çalışsam internetten, testleri çözebilir miyim acaba.

Sene içinde yoğunluktan Fen çalışasım gelmez/vakit bulamayabilirim diye şimdi başladım.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bu kadar fizik kimya seviyorsan niye eşit ağırlıkçı oldun
    faruk haklı kendi alanını hallet önce
    sevdiğin konuları yapsan yine yarısından fazlasını yaparsın biyolojiyi takma ya biz saysalcıyız ama bn daha felsefeye çalışanı görmedim son 1 ay biraz tarih coğ. çalışıyordu arkadaşlar(bn bu kadar bile çalışmadım dediğim gibi sınavdan 1 ay önce hafiften bir göz at yeter.
    bütün biyolojiyi full çekmek aşağı yukarı 2-3 mat sorusuna denk gelir. Senin için değeri bu kadar işte

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı orkun44'den alıntı Mesajı göster
    bu kadar fizik kimya seviyorsan niye eşit ağırlıkçı oldun
    faruk haklı kendi alanını hallet önce
    sevdiğin konuları yapsan yine yarısından fazlasını yaparsın biyolojiyi takma ya biz saysalcıyız ama bn daha felsefeye çalışanı görmedim son 1 ay biraz tarih coğ. çalışıyordu arkadaşlar(bn bu kadar bile çalışmadım dediğim gibi sınavdan 1 ay önce hafiften bir göz at yeter.
    bütün biyolojiyi full çekmek aşağı yukarı 2-3 mat sorusuna denk gelir. Senin için değeri bu kadar işte
    sahte eşit ağırlıkçıyım.
    fen meslekleri ile uyum sağlayamadık da.
    burada bu konuyu açtığım iyi olmuş, tavsiyeleriniz çok yararlı olacak.
    Zaten hepsinden biraz yapayım yeterli. Sınav 160 dakika.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Dediğim gibi sınavkızı Türkçe-Mat.-Sosyal netlerin 40-40-40 olursa yaklaşık bir 450-460 puan geliyor. Buna odaklanmanı istiyorum. Daha önce de tavsiye etmiştim yine tavsiye ediyorum hızlı okuma meselesine de odaklan. Yani sınava en az bir dakikada 700-800 kelime okuma hızıyla girmen sana büyük bir avantaj sağlayacak. 40 Türkçe sorusunu yaklaşık 20-30 dk'da halledersin(Hatta çok yoğun bir konsantrasyon ile 15 dk'ya da inebilir) . Bunun faydası sosyal sorularına da yansır(özellikle uzun tarih, coğrafya ve felsefe sorularında). Matematikte de Allah ne verdiyse 120 soruyu en fazla 100-120 dakikada bitirirsin(Okuma hızına göre bu zamanı daha çok sen belirlersin maksimum olarak söylüyorum). Kalan zamanda geri dönüp çözemediğin soruları halletmeye ve yapabildiğin fen sorularını çözmeye ayırabilirsin. Benden tavsiye senden düşünme kolay gelsin

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Biyoloji'de ben genelde Palme yayınlarını kullanıyorum.Evet biraz ayrıntı olsa da bence ssayısal bölüm için çok gerekli bir kitap.Testlere gelince ben bütün konuyu bilmeden oturup soru çözemiyorum.Kuru kuru ezber yapmıyorum tabiki ama dikkatli bir şekilde birkaç kez okuduktan sonra insanın aklına giriyor.Konu çalışıp soru çözmeni öneririm çünkü bilgilerini pekiştirir.Yapamadığın yerde kitabı açık bakarsan senin için çok çok daha fayda sağlayacaktır.Kolay gelsin

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Arkadaşlar bu konu harbiden hislerime tercüman olmuş (Teşekkürler sınavkizi). Şimdi Palme kitabını internetten araştırdım da tam olarak bulamadım. Kullanan biri varsa İstanbul içerisinde alabileceğim kitap evini veya bir web adresini yazabilir mi?
    ...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!