Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf

ygs müfredat ?

bu seneki ygs kimya müfredatında 10.sınıfta işlediğimiz iyon çapı , atom çapı vs nasıl değişir gibi konular var mı ? yoksa onlar lys ye mi giriyor . bir de soygazlar olsun ametaller , metallerin kullanım alanlarını bilmek zorundamıyız, bilgisi olan yazarsa sevinirim

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    10. sınıf
    açıkçası çok bir bilgim yok.ama öğrendiğim kadarıyla 10. sınıfın ilk konuları da varmış.(fende özellikle)

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    2013 YGS KİMYA MÜFREDATI

1-)Kimyanın Gelişimi
    2-)Bileşikler
    3-)Kimyasal Değişimler
    4-)Karışımlar
    5-)Hayatımızdaki Kimya
    6-)Madde ve Özellikleri
    7-)Atomun Yapısı
    8-)Periyodik Cetvel
    9-)Kimyanın Temel Kanunları

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı gökberk'den alıntı Mesajı göster
    2013 YGS KİMYA MÜFREDATI

1-)Kimyanın Gelişimi
    2-)Bileşikler
    3-)Kimyasal Değişimler
    4-)Karışımlar
    5-)Hayatımızdaki Kimya
    6-)Madde ve Özellikleri
    7-)Atomun Yapısı
    8-)Periyodik Cetvel
    9-)Kimyanın Temel Kanunları
    bunları biliyorum teşekkürler .ben bundan bahsetmedim dediğim konu periyodik cetvel olarak geçiyor zaten ama elimde güvenderin ygs kitabı var onda iyon çapı gibi bilgilere yer vermemiş , lys müfredatı demiş. ama başka bir kaynakta var .

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı nightmare'den alıntı Mesajı göster
    bunları biliyorum teşekkürler .ben bundan bahsetmedim dediğim konu periyodik cetvel olarak geçiyor zaten ama elimde güvenderin ygs kitabı var onda iyon çapı gibi bilgilere yer vermemiş , lys müfredatı demiş. ama başka bir kaynakta var .
    İyon çapı lys konusu diye biliyorum. YGS konuları temel konular yani 9.sınıfta üzerinden detaylandırılmadan durulan konular mesela periyodik tabloda, kim neyi bulmuş, atomlar periyodik cetvele nasıl yerleştrildi, sağdan sola soldan sağa ne değişir gibi konuları içerir sadece.
    Aslında bir ayrım yapmak doğru olmuyor her zaman sistemler ünitesinin 12. sınıf konusu olmasına rağmen YGS de sorulduğuna bakılırsa her konu YGS nin konusu olabilir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    İyon çapı lys konusu diye biliyorum. YGS konuları temel konular yani 9.sınıfta üzerinden detaylandırılmadan durulan konular mesela periyodik tabloda, kim neyi bulmuş, atomlar periyodik cetvele nasıl yerleştrildi, sağdan sola soldan sağa ne değişir gibi konuları içerir sadece.
    Aslında bir ayrım yapmak doğru olmuyor her zaman sistemler ünitesinin 12. sınıf konusu olmasına rağmen YGS de sorulduğuna bakılırsa her konu YGS nin konusu olabilir.
    ama biyolojiyle kyaslamamak gerek. biyolojiyi ortaokuldan beri gördüğümüz için sistemleri falanda azda olsa işledik ondan soruyorlardı sanırım. bilgi için teşekkürler. o zaman ygs kimyada çok baba konular yokmuş ya. bütün yük lys de

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı nightmare'den alıntı Mesajı göster
    ama biyolojiyle kyaslamamak gerek. biyolojiyi ortaokuldan beri gördüğümüz için sistemleri falanda azda olsa işledik ondan soruyorlardı sanırım. bilgi için teşekkürler. o zaman ygs kimyada çok baba konular yokmuş ya. bütün yük lys de
    Biyoloji de olsun Kimya da olsun ayırmaya gerek yok hepsine aynı anda çalışmak lazım. Sistemin nasıl değişeceği belli olmuyor.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!