Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Şimdi oldu.
    Kaça kaç yaptığını ve kaç net lazım sana bilmiyorum, o yüzden net bir şey söyleyemiyorum.
    Kitapların yelpazesi çok geniş. İlgi alanına uygun okumalar illa ki yapabilirsin, 1 sene az değil.
    Arkadaşım kendine güven, zor değil.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    kitap okumayı da beceremiyorumki eskiden hocalar zorla okutuyordu en son 2 sene önce bir kitabı bitirebildim bazen okumaya çalışıyorum ama sıkılıp bırakıyorum kitap okursam belki türkçeyi yapmama katkısı olur diye düşünüyorum yine de tekrar okumaya başlıycam yazın
    düşüncelerin için teşekkürler sınavkızı

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Ben kendimi bildim bileli kitap okurum,bu yil biraksam da.
    Faydasi kesinlikle cok diyebilirim, denemelerde vs. zamanim faslasiyla arttigi gibi paragraf sorusu kacirmam
    (Oyle neredeyse hiic Turkce sorusu da cozmem)
    Ama soyle de bisey varki kitap okuma aliskanligini sonradan edinen 1-2 yildir kitap okuyan arkadaslarda bariz bi etki gorulmuyor tabi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    yani okumaya başlasam bir faydası olmaz mı

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Hayir tabi,bu cevremdeki arkadaslarin soyledigi.
    Bence mutlaka faydasi olur gibi.
    Surukleyici hosuna giden kitaplar bulursan,hizini arttirirsin. Ve sinavlar icin onerilen romanlari okursan anlama yetenegini gelistirirsin.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Liseye başladım başlayalı doğru düzgün kitap okumadım diyebilirim. Ama YGS denemelerinde hiç paragraf sorusu kaçırmam, Türkçeden çok soru çözmeme rağmen en az 36 netim çıkıyor. Ben de şaşırıyorum bazen, kitap okumayla bir alaka kuramıyorum. Bu olay tamamen analitik düşünceyle alakalı. Analitik düşünceyi geliştirmek için yöntemler var.. Matematiğin analitik düşünceyi geliştirici etkisi olduğunu düşünüyorum. Biraz garip gelebilir, bir resimden başka bir kağıda o resmi aktarmak örneği de.
    Analitik düşüncede amaç, sistematik bir şekilde düşünmektir. Paragraf sorularındaki, paragrafın birimleri arasındaki bütünlüğü yakalamak ve sorulan sorulara cevap vermek buna örnektir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Vicenta'den alıntı Mesajı göster
    Hayir tabi,bu cevremdeki arkadaslarin soyledigi.
    Bence mutlaka faydasi olur gibi.
    Surukleyici hosuna giden kitaplar bulursan,hizini arttirirsin. Ve sinavlar icin onerilen romanlari okursan anlama yetenegini gelistirirsin.
    Sınavlar için önerilen romanlar konusundaki fikirlerimi belirteyim, herkesin okumak istediği kitaplar farklıdır. Eskiden kitap okumayı çok seven biriydim malesef bu sevgimi zorla okutturulan, anlamadığım cümleler içeren, kitaplar yüzünden kaybettim. Okumak istediğim birçok kitap vardı bu iğrenç kitaplar yüzünden hepsini okumayı erteledim ve sonunda hiç kitap okuyamaz hale geldim. Kitap okuyacaksan sevdiğin kitapları oku bence.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Sınavlar için önerilen romanlar konusundaki fikirlerimi belirteyim, herkesin okumak istediği kitaplar farklıdır. Eskiden kitap okumayı çok seven biriydim malesef bu sevgimi zorla okutturulan, anlamadığım cümleler içeren, kitaplar yüzünden kaybettim. Okumak istediğim birçok kitap vardı bu iğrenç kitaplar yüzünden hepsini okumayı erteledim ve sonunda hiç kitap okuyamaz hale geldim. Kitap okuyacaksan sevdiğin kitapları oku bence.
    Kesinikle katılıyorum, o kitaplar yüzünden kitap okumayı sevmiyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Ben kendimden yola cikarak dogrudan baglanti kuruyorum kitap ve Turkcede.
    elime gecen her seyi okurdum cocuklugumdan beri.
    Ve hic Turkce sorusu cozmem,bayiyo cunku.
    40 net cikariyorum genelde, en fazla 1 yanlis yapiyorum.
    Bu yuzden kitap okumayi aliskanlik haline getirmeyi,bunu mecburiyet degil zevk olarak gorunce sana kattiklarini anlayabilirsin diye dusunuyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı Vicenta'den alıntı Mesajı göster
    Onerilen kitaplari begenmediysen keske biraksaydin.
    Cok olumsuz etkisi olmus sanirim.
    Kitap okuma konusunda kendini gelistirdikten sonra her kitabi okuyabiliyosun diye dusunuyorum,kendi adima.
    Tabiki baslangic sevilen kitaplarla olmali ama hicbir katki ve degeri olmayan yazilmis sozde genclik romani olan bi ton basit roman,bosadir.
    Yazılıda o kitapla alakalı 40 puanlık soru olunca okumaya mecbur oluyorsun...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!