Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Achille'den alıntı Mesajı göster
    Kaplumbağaya dikkat et! Ancak kafasını çıkarıp risk aldığında ilerleyebilir. James B. Conant
    Dipnot: Daha 1930'ların sonlarından başlayarak Müttefiklere yardım edilmesini savunan Conant, II. Dünya Savaşı'nda ABD'de bilimsel etkinliklerin, atom bombasının geliştirilmesi gibi savaş amaçları doğrultusunda yönlendirilmesini sağlayan bilim adamlarının başında geliyordu.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    sen kim oluyorsunda benim yasadıgım hayatı yargılıyorsun..
    ben mükemmel degilim ve olmak zorundada degilim..

parmagın ile beni işaret etmeden önce ellerinin temiz oldugundan emin ol...bob marley
    ”Bedenin kölesi olan hiç kimse özgür değildir..”

Seneca - De Finibus

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    Dipnot: Daha 1930'ların sonlarından başlayarak Müttefiklere yardım edilmesini savunan Conant, II. Dünya Savaşı'nda ABD'de bilimsel etkinliklerin, atom bombasının geliştirilmesi gibi savaş amaçları doğrultusunda yönlendirilmesini sağlayan bilim adamlarının başında geliyordu.
    zeki adam yani haklısın einstein-conant (: ben zıtlıkların birleşimiyim

Kod:
    Ben atomu insanlığın yararı için keşfettim. Ama insanlar atomla  birbirlerini öldürüyorlar. (5 Mayıs 1930'da İngiltere Tıp Akademisinde  "En İyi Doktor" Ödülünü alırken)

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    zeki adam yani haklısın einstein-conant (: ben zıtlıkların birleşimiyim

Kod:
    Ben atomu insanlığın yararı için keşfettim. Ama insanlar atomla  birbirlerini öldürüyorlar. (5 Mayıs 1930'da İngiltere Tıp Akademisinde  "En İyi Doktor" Ödülünü alırken)
    Ben açıkçası bir söze bakarım bir de sözü söyleyene. Bu adam risk yöneten biri olduğu için bu sözü söylemiş. Fakat benim gözümde bu sözün hiç bir değeri yok. Masum insanları katletmek, zulüm için bir kum tanesi katkıda bulunan kimse ile en baştaki kişi de aynıdır benim gözümde. İnsanların yaşama hakkına saygı göstermeyen kimseye ben de saygı göstermem.
    Seçmelisin Einstein mı Conant mı

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    "Zaman, kadans dedikleri ahenk helozununa vakaların posasını değil de keyfiyetini yerleştirmekten başka gaye tanımaz."

Üstad Necip Fazıl Kısakürek

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    Ben açıkçası bir söze bakarım bir de sözü söyleyene. Bu adam risk yöneten biri olduğu için bu sözü söylemiş. Fakat benim gözümde bu sözün hiç bir değeri yok. Masum insanları katletmek, zulüm için bir kum tanesi katkıda bulunan kimse ile en baştaki kişi de aynıdır benim gözümde. İnsanların yaşama hakkına saygı göstermeyen kimseye ben de saygı göstermem.
    Seçmelisin Einstein mı Conant mı
    Seçmelisin Einstein mı Conant mı cevabım zeka (:

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Seçmelisin Einstein mı Conant mı cevabım zeka (:
    Zeka ve akıl her şeyi açıklamaya yetmez malesef.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    bize verilen bu yettiği kadar (: o adam o işlevden farklı bi işlevini daha düşünmüş , farklı açıdan bakmış ve görmüş .. bence saygı duyulmalı .
    +
    bu adam burda kendisi için değilülkesi için yapmış

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    bize verilen bu yettiği kadar (:
    Böyle diyorsan Eyvallah
    İyiliğe sebep olan iyiliği yapmış gibidir. Kötülüğe sebep olan da kötülüğe yapmış gibidir.(İyi niyetle yapılan ameller dışında). Ki adamın niyeti gayet açık. Bu uğurda çalışmış. Zulmün savunulacak ve masum gösterilecek bir yanı olmadığını düşünüyorum. Bunun için kendini bir an olsun atom bombasının atıldığı bir ülkede bu yıkımdan etkilenmiş insanlar yerine koymanın yeterli olacağını düşünüyorum.
    Buna rağmen hala fikrinde kararlıysan senin fikrindir daha fazla söz etmeme de gerek yoktur.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    cevabı pm atıyım (:

3 sayfadan 3.si BirinciBirinci 123

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!