Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf

türev zor mu

şuan ben 11im fakat yazın 12nin matematiğinede biraz bakmayı düşünüyorum.
    sizce kendi başıma çalışsam türev integral falan verimli olur mu yazın , yani bir katkısı olur mu merak ediyorum. eğer çok zor bir konuysa hiç başlamamak daha hayırlı...

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Türev matematiğin eeen zevkli konusudur bence Matematiği çok sevdiğin belli oluyo o yüzden sen de hiç zorlanmazsın Uzun bi konu olduğuna bakma bence en zevkli ve en kolay konu

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Bence geçmiş konularını tara. Çünkü türev ve integralde bir çok konu karşına çıkacak. Çalışsan anlarsın anlamasına ama bazı noktalar oturmayabilir. Kafan karışabilir. Yaz tatilinde YGSyi bitirirsen çok rahatlarsın. Okulu da boşlamazsın.
    İnternetim yok

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Turev integral zor degil bence. Bi ara turev ve integrale merak salmistim.konu anlatimli videolari izleyince rahatca anlasilabiliyor. Ama eger ygs yi bitirmediysen baslama derim ben mat1 i bitirmis olmama ramen yazin tekrardan 1-2 soru bankasi bitirmeye calisacagim. Lys sinavina calisabilmek icin yaz tatilini ygs ye yonelik degerlendirmek daha dogru olur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    açıkçası mat1i bitirmedim ve bayağı eksiğim var ama mat1 daha kolay ve sıkıcı geliyor nedense. hiç birşey bilmeden soruların en az yüzde ellisini yapıyorum zaten. çünkü daha çok yoruma dayalı biilgiye değil. mat1i de eninde sonunda çalışıcam ygs ye kadar hallolur diye düşünüyorum pek gözümde büyütmüyorum bilmiyorum yanlış mı yapıyorum? ama lys ye daha az zaman kalıyor sonuçta ve şuan bakıyorum konikleri işliyoruz türev integral bilseydiniz daha iyi anlardınız tarzı şeyler diyorlar.sanki türev bütün herşeyin babası gibi gözümde büyüttüm bayağı bilmiyorum hiç bilmediğim bi konuya çalışmak daha zevkli geliyor . üslü sayılar köklü sayılar gibi ygs çalışmaktansa

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    melek ve duyguya katılıyorum önce ygs mat ı ve fen i hallet illa lys mat diyosan 10. sınıf mat a çalış önce lys nin temeli 10. sınıf ama dediğim gibi önce ygs yi hallet okul başlayınca lys ye başlarsın
    türev integrale hiç girme okulda daha rahat anlarsın ayrıca limiti öğrenmeden türevde sıkıntı yaşarsın.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!