Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf

coğrafyaya nasıl çalışıyorsunuz?

gençler ben sayısalım ama malum seneye ygsye giricem ve orda coğrafya soruları çıkıcak.
    ve benim coğrafyam oldum olası kötü olmuştur lisede .zaten şuan coğ görmüyoruz. tarihten felsefeden bilgi eksiğim çok fazla olmasına rağmen soruları bi şekilde yorumlayıp çözebiliyorum. ama coğ öyle değil 3 soru çözdüysem 1i yanlış oluyor neredeyse. ve seneye coğ. için pek zaman ayırabiliceğimi sanmıyorum. okulda ve dershanede de görmeyeceğiz.bunun için hazirana kadar bütün coğ konularını bitirsem diye düşündüm ygsden. ama inanın sözel olmasına rağmen okudum mu olmuyor. kimya bile okuyunca daha basit geliyor. özellikle tmcilere sorayım, coğyı nasıl çalışıyorsunuz , ve ben nasıl çalışabilirim ? internetten konu anlatımından yararlanabiliceğim siteler var mı ?

şimdiden teşekkürler..

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Diğer
    ztv.com.tr

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Moral bozmak gibi düşünme, ama hazirana kadar koca Coğrafya bitmez. (8 aydır görüyoruz hala bitmedi.) Tatile yayabilirsen daha iyi özümsersin.
    Coğrafya bilgin sıfırsa, -*ki benim de sene başında yaklaşık böyleydi- -*ki eşit ağırlıkçıyım- sadece konuyu öğrenmen test için yetmeyebilir, çünkü okuldaki bir öğretmenden dinlemeyeceksin, internetten bile dinlesen. Belki biraz vaktini alır ama "boşluk doldurmalı- doğru yanlışlı" fasikül kullanman (Körfez iyidir, Celal Aydın'ı da tavsiye ederim..) çok yararlı olacak. Yani yazarak kısacası, renkli olduğu için sıkıcı olmuyor. Düzenli çalışman kaydıyla, yaparsın niye yapamayasın. Çokça başarılar arkadaşım...
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    canım bak temeli şunu bunu boş ver sözel derslerin hepsi istisnasız çalışarak temel olmadan da yapılabilir matematik değil ki bu bi formülü anlayamayasın ya da biri anlatmadan anlaşılır olmasın ama coğrafya biraz daha bilgi ağırlıklıdır tarih ve felsefeyle kıyaas bu açıdan yanlış 1 kaynaktan coğrafyakonularını bitir... 2 kaynak soru bankasından da son 2 testlerini bırakarak ygs coğrafya konularını tekrarla süper bi coğrafyan olur... sayısalcıysan da zaten seni sözel netlerin öne taşır.. dediğim gibi sayısal bi dersten bahsetmiyoruz... formül şu bu belki bunlar sana daha kolay geliyodur ama sözel ders deyince de beklenti fazla oluyo herhalde az çalışmayla yapılır gibi halbuki sözel de kendi arasında bi çalışma gerektirir bir kaynaktan coğrafya konularının tammamını bitir kaynak + 1 soru bankası sonra zaten anlarsın....coğrafya mantıktır bak ezber değildir bi süre sonra mantık kurarak soruları cevaaplayabilirsin...ne var ya bu kadar büyütecek yapamadığın sorular olursa da siteye eklersin bakarz tekrar söylüyorum benim sayısalcı arkadaşım coğrfya senin hallettiğin bir çok dersten daha kolaydır temel falan bahane karşında coğrafyayı temel olmadan halleden biri duruyo ... ama beklenti çok yüksek olmamalı şimdi... eğer bi kimyaya vakit ayırdığın kadar coğrfayaya vakit ayıraydın bu derste sana gülümserdi

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    yorumlar için teşekkürler.
    ztv den bir kez dinlemiştim coğ ama çok basit anlatıyor gibi geldi o kadının anlatışından anlamamak imkansız gerçekten.

hazirana bitmese de en azından her konu hakkında şöyle böyle yorum yapıyor olmalıyım daha sonra soru çözer geliştiririm diye düşünmüştüm ama haklı olabilirsin.

eğer çalışmak için çok zamanım olsa başarıcağıma eminim zaten ama zaman kadar doğru tarzda çalışmakta önemli.
    doğru kaynakta önemli diye düşünüyorum.mesela bende güvenderin konu anlatımlı kitabı var ondan çalışsam yararı olur mu?ilk konularına şöyle böyle göz atmıştım ama şu ölçekleri hala yapamıyorum mesela

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    güvender ilk adım için güzeldir ama yeterli değil diye düşünüyorum... güvenderle başla sonra sana hitap eden soruları seni çok zorlamayan ama kek sorularda olmayan bir kaynakla devam et... bu kaynak bana göre zirvedir sana göre esen dir bilemem kişiye göre değişir bi de piyasa da gerçekten güzel kaynaklar var ama güvenderle temel iyi bir tercih.... ölçekler nasıl anlatayım bilmem ki büyük küçük ölçek üzerinden soru gelir genelde bi de nadiren hesap vardır... sözelciler hesaplarda genelde zorlanır bu nokta senin için sorun olmaz diye tahmin ediyorum... sadec belli noktaları bil yeter... büyük küçük ölçek arasındaki fark ölçek büyüdükçe ayrıntı azalır mı fazlalaşır mı ya da ölçeğin paydasındaki rakamın büyüyüp küçülmesi ayrıntıyı nasıl etkiler vb konular....dediğim gibi anlamdığın soruları yazarsın bakarız olur

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!