Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Alp50'den alıntı Mesajı göster
    tam bakamadım ama 150 net civarı şimdilik istediğim her bölüme girebilirim sanırım
    Tebrik ederim, çok güzel bir başarı

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    lys etkisi ne kadar oluyor ygs etkisi ne kadar oluyor? lys etkisi ygs den en az 2 kat fzla falan değilse lysde full de yapsanız işiniz zor bence.
    yani şu an durum nedir bilmiyorum ama saydığım ayardaki 5-6 tane bölüme girmek için hata oranının %3 ün altında olması gerekiyordu. hatta boğaziçi elektronik yanılmıyorsam bizim zamanımızda en yüksek puana sahip 2. bölümdü belki ilk 200 ün dışından almamıştır bile. ilk 200 içine 150/160 üstüne full de yapsanız girmeniz çok zor. yani köprünün altından çok sular aktı durumlar şu an nasıldır bilemiyorum ama bu kadar da değişeceğini sanmıyorum.

ayrıca hedefinizin soru kaçırmamak olması çok güzel keşke herkes sizin gibi düşünse. tüm öğrenciler inş. başarılı olur gibi bi geyik asla yapmıyorum ama kişisel başarı dileklerinde bulunabilirim , inş. istediğiniz bölüme girersiniz. var mı başka kişisel başarı dileği/dua isteyen? nefesim kuvvetlidir haberiniz ola
    lys yi fullerse ve okul puanıda 70 filansa gider

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    lys etkisi ne kadar oluyor ygs etkisi ne kadar oluyor? lys etkisi ygs den en az 2 kat fzla falan değilse lysde full de yapsanız işiniz zor bence.
    yani şu an durum nedir bilmiyorum ama saydığım ayardaki 5-6 tane bölüme girmek için hata oranının %3 ün altında olması gerekiyordu. hatta boğaziçi elektronik yanılmıyorsam bizim zamanımızda en yüksek puana sahip 2. bölümdü belki ilk 200 ün dışından almamıştır bile. ilk 200 içine 150/160 üstüne full de yapsanız girmeniz çok zor. yani köprünün altından çok sular aktı durumlar şu an nasıldır bilemiyorum ama bu kadar da değişeceğini sanmıyorum.

ayrıca hedefinizin soru kaçırmamak olması çok güzel keşke herkes sizin gibi düşünse. tüm öğrenciler inş. başarılı olur gibi bi geyik asla yapmıyorum ama kişisel başarı dileklerinde bulunabilirim , inş. istediğiniz bölüme girersiniz. var mı başka kişisel başarı dileği/dua isteyen? nefesim kuvvetlidir haberiniz ola
    odtü elektrik elektronik ilk 3 binden alıyor... hocam sanki cok yüksek söylediniz. bence bu netlerle girilebilir

simdi baktım boğaziçi ilk 800 den alıyormus... lysde iyi bir netle girilebilir..

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    odtü elektronik bizim zamanımızda ilk 1000 civarı alırdı. diğer kafa mühendisliklerden bir çember dışarda gibiydi ama sonradan kontenjan artışı ve tercihlerdeki kaymalar sebebiyle o sıralara kadar gerilemiş demkki.

eskiden en yüksek puanlılar sıralaması şöyleydi
    boğaziçi endüstri - boğaziçi elektronik - bilkent elektronik - bilkent endüstri - boğaziçi bilgisayar - odtü endüstri - boğaziçi bilgisayar - odtü bilgisayar - odtü elektronik
    arada bilkent genetik falan girebilir , orası gibi çok az öğrenci alan bölümleri saymamak lazım.
    son yıllarda tıp çok artmış bizde bu mühendislikler hep tıptan yüksekti. ayrıca koç üniversitesi gibi vakıf üniversiteleri de kesin bikaç tamne bölümü bu sıralamaa sokmuşlardır sonuçt çok zaman oldu.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı Sosyal_Bilimci'den alıntı Mesajı göster
    sınavkızı sen bizim gibilere bakma, sadece kendine inan

benim düştüğüm hata zamanı yönetememek ve iyi çalışamamak oldu.İyi çalıştığımı zannetmişim ama iyi hazırlanamamışım ve tabi zamanı da yönetemedim..
    sıkı çalışırsan ve süre kontrolünü öğrenirsen, yüksek puan alırsın.
    zaman kavramı o kadar önemli ki, bugün alıp soruları evde çözmeme rağmen tam yetiştirebilmiş değilim. Sınav atmosferinde yapamamaksa çok normal olmalı. (sadece Ygs'den tercih etmeyecek isen) Lys'de daha da iyi bi sonuç elde edersin inşallah..
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Evet gönül isterdi ki seramiksan reklamındaki gibi ''çok güzel çok çok güzel'' diyebilmek ama olmadı işte. c(:
    Tüm sınavdaşlarıma geçmişler olsun . Denemelerde 470ler yapmaya benzemiyor haliyle (Tamamen kendime laf atıyorum)
    Şuan gülüyorum sizde gülün.Bundan sonrası olan lys ve önümüzde 2ay gibi bir dilim var.
    Lysde sınav kaderini değiştirenler var resmen.

Onun dışında sınav sizden daha önemli olmayacaktır.Morelinizi yüksek tutun.
    Her sabah güneşi görmekten keyif alın bundan gerisi mühim değil.
    10kere girme hakkınız var girip girip durursunuz nedir yani

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    arkadaşlar başkası yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz. kendinizi asla küçük görmeyin. sınavda verilen süre oldukça yeterlidir mesela bi arkadaşım dershanedeki öss denemesini bikaç yanlışla 40 dakika gibi bi sürede bitiriyordu (bizim sınavda 180 soru oluyordu). siz sınavdaki sürenin yetersiz olduğu noktasından harekete başlarsanız potansiyelinizi tam kullanamazsınız. kabul o arkadaş çok extra bi örnek ama verilen süre onun kullandığının neredeyse 5 katı. bence iyi bi strateji ile en kötü öğrenci bile bilgisi dahilinde puan alacak şekilde süreyi yetiştirebilir. bence öğrencilerin esas sorunu kendilerini tanımamaları. mesela ben en fazla 50kg lık bir ağırlığı kaldırabiliyorum önüme 200kg lık bi ağırlık geldiyse altına girip ezilmenin ve boşa çabalamanın anlamı yok. biçok öğrenci soruların puanı neredeyse aynı olmasına rağmen bazı soruları atlayıp geçemiyor. bu soruyu da sonraya bırakayım ya da yapmayıvereyim zor görünüyor demiyor. bi sınav düşünün bazı öğrenciler bazı sayfaları okumadan sınavdan çıkıyor, bunu ilkokul çocukları bile yapmaz.
    bence bunun içinn de ayrı bi kurs/ders olmalı. Sınava nasıl davranılır dersi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    ben geldim hemen gıcık yorumlara başlayayım

150/160 boğaziçi elektronik/endüstri/bilgisayar bölümlerinden birine yetiyosa sınavın çok çok çok çok ... çok zor olması gerekir ya da bizim zamanımızdan beri çok şey değişmiş olmalı.

ayrıca okadar yorum yapılmış henüz
    "bu yıl sorular zordu puanlar düşecek" yorumu yapılmamış.
    bu yorumu size bıraktık Hocam

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    arkadaşlar başkası yapabiliyorsa siz de yapabilirsiniz. kendinizi asla küçük görmeyin. sınavda verilen süre oldukça yeterlidir mesela bi arkadaşım dershanedeki öss denemesini bikaç yanlışla 40 dakika gibi bi sürede bitiriyordu (bizim sınavda 180 soru oluyordu). siz sınavdaki sürenin yetersiz olduğu noktasından harekete başlarsanız potansiyelinizi tam kullanamazsınız. kabul o arkadaş çok extra bi örnek ama verilen süre onun kullandığının neredeyse 5 katı. bence iyi bi strateji ile en kötü öğrenci bile bilgisi dahilinde puan alacak şekilde süreyi yetiştirebilir. bence öğrencilerin esas sorunu kendilerini tanımamaları. mesela ben en fazla 50kg lık bir ağırlığı kaldırabiliyorum önüme 200kg lık bi ağırlık geldiyse altına girip ezilmenin ve boşa çabalamanın anlamı yok. biçok öğrenci soruların puanı neredeyse aynı olmasına rağmen bazı soruları atlayıp geçemiyor. bu soruyu da sonraya bırakayım ya da yapmayıvereyim zor görünüyor demiyor. bi sınav düşünün bazı öğrenciler bazı sayfaları okumadan sınavdan çıkıyor, bunu ilkokul çocukları bile yapmaz.
    bence bunun içinn de ayrı bi kurs/ders olmalı. Sınava nasıl davranılır dersi.
    katılıyorum aslında her şey bundanibaret insanın kafasında bitiyo. belirli ön yargılarla başlanan bir sınavın da başarıyla sonuçlanması beklenemez ayrıca bu sınava giren ssenin haricinde 1 milyon 799 bin öğrenci var... yetişmezse hiç kimse yetiştiremez vakit yeterli olsaydı da herkez yetiştirir ve dolayısyla sıralama ile yerleştirilen bu sınavda birinci durumun ikincid durumdan hiç ama hiç farkı kalmazdı...
    bu arada ygs türkçe soruları epey tuhafmış herhal
    twittwrda soruları Orhan Pamuk mu hazırlamış
    2012 en iyi roman ödülü YGS soru kitapçığı

gibi yorumlar yapılmış

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    her yiğidin bi yoğurt yiyişi vardır ama ben yine de uygun bi zamanda kendimce öğrenci sınava nasıl girmeli, zamanı nasıl kullanmalı vs gibi sadece sınav taktiği içeren bi mesaj yazayım. ygs geride kaldı belki lys için arkadaşlarımızın işine yarar.

7 sayfadan 6.si BirinciBirinci ... 4567 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!