Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

YGS sınavı

Bu ayın sonunda benim için çok önem arzeden dershanenin yaptığı YGS sınavım var. Aynı zamanda bu ay her gün 1 yazılım var.

Bir kısmını hallettim ama.

Deneme de çıkabilecek Coğrafya,Tarih konuları neler olabilir. Çok fazla tecrubem yok bu ygs sınavlarından son sınıftaki arkadaşlar, ygs'ye hazırlananlar bilirler hangi konuyu en çok soruyorlar. ?

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    Tarih'te genelde yorum konuları olur. Bilgiye dayanan sorular ise Atatürk İlke ve İnkilapları, Tarih Bilimi gibi kavramsal nitelikte konular.
    Coğrafyada da Dünyanın Şekli ve Sonuçları, Paralel, Meridyen, Dünya Haritası, Türkiye Haritası gibi konular çıkıyor. Felsefeyi söylememe gerek yok

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    valla coğrafya pek bilemiyorum bakmaya fırsat bulamadım hoş tarihede lisede görülen konular ama sıfır bilgiyle tarih çözüyorum sadece savaslar ve kavramlar var bilinmesi gereken hep yorum şıklardanda çıkarabiliyosun yani yapılır coğrafyada merideyen paralellik var bölgelerin özellikleri rüzgarlar bu tarz biraz özllik bilince yapılacak sorular
    '' GET EVERYONE İS HAPYY ''

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    Tarih'te genelde yorum konuları olur. Bilgiye dayanan sorular ise Atatürk İlke ve İnkilapları, Tarih Bilimi gibi kavramsal nitelikte konular.
    Coğrafyada da Dünyanın Şekli ve Sonuçları, Paralel, Meridyen, Dünya Haritası, Türkiye Haritası gibi konular çıkıyor. Felsefeyi söylememe gerek yok
    İnkılap tarihim iyi. Ondan çıkarsa yaşadım. Ama ilk çağlar da bilgi sorarlarsa yapamam heralde.

Coğrafyada şu konuları çalışmayı düşünüyorum.

Dünyanın şekli ve hareketleri, Harita bilgisi.

Ama şunda kararsızım.

Yer yuvarlağının oluşumu mu yoksa Coğrafi konum mu ? hangisinden daha çok çıkabilir.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Aslında yapılmayacak konular değil hiçbiri. Sayısalcı olup 14'te 14 yapan öğrenci gördüm. Ama vaktin yok sanırım...
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Aslında yapılmayacak konular değil hiçbiri. Sayısalcı olup 14'te 14 yapan öğrenci gördüm. Ama vaktin yok sanırım...
    O kadar ders var ki vakit bulamıyorum. Malesef.

11.sınıf konularını da çalışmak zorundayım 6 temel ders var.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Haklısın elbette...
    Sanırım sayısalın 11'i daha da ağır. İnşallah alanın dışında da yapabileceğinin en iyisini yaparsın, başarılar..
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Yasaklı üye
    İş
    Üniversite
    "duygu95" öncelikle yapılamaz diye bir şey yok. Eminim sisteminde yapacağın ufak bir değişiklikle o derslere de vakit ayırırsın. Sosyal Bilgileri kitap okur gibi okumalı insan bilgi olarak öğrenmeli. Hiç sıkıntı olmuyor böyle yapınca. Ben İç ve Dış Kuvvetler(Coğrafya) dışında hepsini bitirdim. Onu da bitireceğim fakat konu çok uzun ve önceden hiç sevmezdim o konuyu o yüzden erteledim hep Dediğim gibi vakit yetmiyor düşüncesini kafandan atmalısın. Emin ol az zamanda verimli çalışmayla neler oluyor neler. Tabi ki Hak teâlâ razı olursa

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    damlatalım da göl olsun.
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı frk'den alıntı Mesajı göster
    "duygu95" öncelikle yapılamaz diye bir şey yok. Eminim sisteminde yapacağın ufak bir değişiklikle o derslere de vakit ayırırsın. Sosyal Bilgileri kitap okur gibi okumalı insan bilgi olarak öğrenmeli. Hiç sıkıntı olmuyor böyle yapınca. Ben İç ve Dış Kuvvetler(Coğrafya) dışında hepsini bitirdim. Onu da bitireceğim fakat konu çok uzun ve önceden hiç sevmezdim o konuyu o yüzden erteledim hep Dediğim gibi vakit yetmiyor düşüncesini kafandan atmalısın. Emin ol az zamanda verimli çalışmayla neler oluyor neler. Tabi ki Hak teâlâ razı olursa
    Vakit bulursam senin için iç ve dış kuvvetler konusunu zevkli bir şekilde bir konuyla anlatırım
    Gelecek sene zaten admin hocamızın izni olursa coğrafya ve tarih ile ilgili eğlenceli can sıkmayan kısa ve öz konu anlatımları yapacaktım. Biraz erken başlamış oluruz artık
    İnternetim yok

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!