Grubu
    Üye
    İş
    Diğer

Hukuk mu matematik mi?

Eğer katsayısı düzenlemesi iptal edilmezse, hukuk ve matematik hedeflerim arasında.Sizce hangisi gelecek için daha iyi olur
    Açıkçası bazen hukuk okuyacağım diye şartlanırken, sonradan ileri de akademisyenliği düşünüp matematikte okumak istiyorum.

2 alan da kararsızım ve bu 2 si haricinde herhangi bir alanda tercih yapmayacağım ama bu kararsızlık mahvetti beni.Çalışmalarımı da etkiliyor.

İki alanı da seviyorum ve çok kararsız kaldım.Bu kararsızlıkta kaybeden ben olcağım gibime geliyor.Ama karar vermekte çok zor.

sizce 2 farklı alana yönelmek mantıklı mı?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Öğretmen
    önce matematik tabi... hukuğu her zaman okursun.
    Metin Emiroğlu Anadolu Lisesi.

Endemik Yayınları

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bence insan gerçekten ne istediğini iyi bilmeli eğer içinden ne yapmak geliyosa onu yapmalısın herşeyde 2.bir tercih vardır ama tercihten çok hedef önemli olan eğer seçimlerini iyi yapmazsa bi insan geriye dönüp baktığında keşke demekten başka bişey kalmıo seçimlerini sen belirlemelisin yoksa seçimlerin seni kontrol eder ve en ufacık bi noktada koparsın en çok istediğin şeyden bile

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Hukuk ve matematik her ikisi de de güzel alanlar ama 'hangisi daha iyi olur' bu yanlış bi soru ? Sorduğun soru şuna benziyo 'hangi meyveyi daha çok seversinz ya da hangisini yememi tavsiye edersinz? ' malumundur ki buna herkesin vericeği cevap farklıdır. Ve yine hangisinin sana daha güzel geldiğni de senden başka kimse bilemez... Ama şunu söyleyebirm ki akademisyenlik için matematik bölümünü isteme... Hedefinin olaması güzel ama akaademisyenlik olamassa da bu bölümü seviyor istiyor ve ilerde bu bölümün iş alanlarnda başarılı olablrm diyosan öyle yaz...
    Diğer tarftan evet aynen dediğn gibi bu kararsızlık sana zaman kaybettirir sosyal_bilimci başka hiç bi faydası olmaz emin ol...
    Kararsızlığı bi kenara at ve çalışmalarna yoğunlaş... Sınava gir çık puanın bi gelsin bunları sonra düşün... Merak etme o dönemde kafan fazlasyla karışıyo zaten...
    Sen de görceksin sınava girip çıktıktan ve o puan tablonu gördükten sonra kafanda belirsiz kalan şeyler belirginleşcek ve taşlar kendilğnden yerine oturcaktır... Şu an için yapman gereken tek şey çalışmak ve isteklern için gerkli bilgi üzerne yoğunlaşmak... Sen bunları yap gerisini zaman kendiğnden halletcektir

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!