Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

Geometriyi Yapamıyorum...

Merhaba. Ben 11.sınıf öğrencisiyim . Tm bölümündeyim. Bende 4 tane geometri konu anlatımlı test kitabı var . Kültür yayınları geo. kitabı , fem yayınları , ekol yayınları ve final yayınları .. Fem çok zor geldi bana 11.sınıf fem konu anlatımlı çok zor geldi şuan final çözmeye başladım. Fakat normal çözümlü soruları çözümlerine bakmadan yapabiliyorum ama normal çözümsüz teste geldiği zaman 4.soruda tıkanıyorum çok vahim durumdayım yani ben geometriye çalışıyorum formül defterim falan da var her yolu deniyorum ama yapamıyorum . Sözel derslerim çok iyi ed,dil an tarih felsfe 5 ama geo mat 3 geldi bu sene yani okuldakileri bi şekilde halledebilirim ama test yapamıyorum ve kendimi çok kötü hissediyorum yani acaba hani şöyle düşünüyorum sözel yapabiliyosam neden geo yapamıyım yani bilmiyorum lütfen edindiğiniz deneyimlerle bana bi yol gösterirseniz çok sevinirim şimdiden çok teşekkür ederim...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    yapamıyorum diye başlamıyacaksın çalısacaksın ben lisede geometriyi zor geçtim ama şuanda çok iyi değil ama iyi durumdayım güvender al kolay geometri kitabı onunla başla kendine güven inan yaparsın çok zor değil bunca yapan herkes çalışmayla basarabiliyo kendine inan ve çalış hosgeldin bu arada

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Hoşbuldum Kesinlikle ben hani yapamıyorum diye başlamadım yani çalışıyorum çalışıyorum ama olmuyor yani test çok farklı hep yapıcam yapıcam diyorum ama yapamayıroum yani bu noktaya kadar geldim 11.sınıfım geç kalırım hissediyorum konuları yetiştirremem diye düşünüyorum. Aslında geo zevkli olduğunu düşünüyorum bi soru yaptığımda çok iyi geliyor ama yapamazsam kendimi çok kötü hissediyorum . ama geo. yapmak çözebilmek çok istiyorum çalışmamdamı bi problem var anlamıyorum ..?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Öncelikle Hoşgeldin
    Ben de 11.sınıfa gidiyorum.
    Ben şunları yapıyorum ve faydalı da oluyor.
    Okulda ders anlatılır. Konuyu okulda öğrenirim. Kafamda o konuyu okulda bitiririm. Zaten öğretmenin çözdüğü örneklerle de bu pekişir. Öğretmen her derste en az işlediğimiz konuyla alakalı 3-4 test ödev verir.
    Evdeki yaptığım çalışmada ise geometri ödevlerini yaparım. Sonra örnek sorulara göz atarım. Bazen Buradaki Videolu konu anlatım ve soru çözüm videolarını izlerim. Zaten bunu yaptıktan sonra soruları kendin yorumlayabiliyorsun. Daha sonra da test kitaplarındaki konuyla ilgili testlerin hepsini çözerim. Tamamdır işte bundan sonra konuyu çok iyi öğrenirsin. Çok birşeye gerek yok sadece zamanında fedakarlık edip anlamaya çalışmalısın

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Hoşgeldin
    Ben de 11.sınıfa gidiyorum.
    Ben şunları yapıyorum ve faydalı da oluyor.
    Okulda ders anlatılır. Konuyu okulda öğrenirim. Kafamda o konuyu okulda bitiririm. Zaten öğretmenin çözdüğü örneklerle de bu pekişir. Öğretmen her derste en az işlediğimiz konuyla alakalı 3-4 test ödev verir.
    Evdeki yaptığım çalışmada ise geometri ödevlerini yaparım. Sonra örnek sorulara göz atarım. Bazen Buradaki Videolu konu anlatım ve soru çözüm videolarını izlerim. Zaten bunu yaptıktan sonra soruları kendin yorumlayabiliyorsun. Daha sonra da test kitaplarındaki konuyla ilgili testlerin hepsini çözerim. Tamamdır işte bundan sonra konuyu çok iyi öğrenirsin. Çok birşeye gerek yok sadece zamanında fedakarlık edip anlamaya çalışmalısın
    Evet çok haklısın . Bende şöyle yapıyorum okuldan geliyorum başlıyorum geo çalışmaya hani diyelim dörtgenler çalışıyorum çözümlü soruları yapıyorum ama normal teste yani çözümsüz olduğu zaman sanki çözümlü testlerdeki soruların benzerlerini testte göremiyorum sorular çok farklı geliyor yani.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    duygu arkadaısmz taktik vermiş.iyi bi yol yorum yapmaya çalıs sorulara bitirebilirsin çok zaman var sadece biraz fazla fedakarlık istiyo çalış sadece çalış inan yaparsın...bunu sana deneyimli biri olarak söylüyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    Alıntı atena'den alıntı Mesajı göster
    duygu arkadaısmz taktik vermiş.iyi bi yol yorum yapmaya çalıs sorulara bitirebilirsin çok zaman var sadece biraz fazla fedakarlık istiyo çalış sadece çalış inan yaparsın...bunu sana deneyimli biri olarak söylüyorum.
    Ben hani çalışıyorum gerçekten öğretmenlerimlede konuuşyorum bana ' sen yaparsın ' diyorlar ama ben uğraşıyorum mesela formül defterim var ona bakıyorum sanki baktığım soruya benzer bi formül yok yani öyle geliyor bana bilmiyorum

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    başkası yapabiliyorsa sen de yapabilirsin
    şu an yapamıyor olman bu gerçeği değiştirmez
    taşı kıran son balyoz darbesi değildir.
    geometride başarı genel olarak çok soru çözmeye bağlıdır. her çözdüğün soru sen farketmesen de bir balyoz darbesidir.

konuyu öğrendikten sonra basit bile olsa bol bol soru çözmeni öneririm.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    yanlıs anlama çalış derken çalışmıyosun demiyorum sadece gereğinden fazla çalışma ve soru çözme istiyo formül ezberlemeye yada onlara uydurmaya çalısırsan zor yorumlamalısın çünkü çok fazla formül var sadece sorulara dikkatli bak çözerken çözemeyince bırakma bigün diyeceksinki evet çözüyorum zor değil çünkü

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Alıntı derin.1'den alıntı Mesajı göster
    Evet çok haklısın . Bende şöyle yapıyorum okuldan geliyorum başlıyorum geo çalışmaya hani diyelim dörtgenler çalışıyorum çözümlü soruları yapıyorum ama normal teste yani çözümsüz olduğu zaman sanki çözümlü testlerdeki soruların benzerlerini testte göremiyorum sorular çok farklı geliyor yani.
    Bence,
    Ne kadar zaman ayırdığın önemli. Örneğin çözümlü testi inceledin diyelim. Sonra teste başladığında o teste kaç dakika uğraşıyorsun. 20 soruluk bir testte diyelim. 5 soru tanıdık geldi çözdün geriye kalan 15 soruya ne kadar zaman ayırıyorsun. ? Eğer 20 dakika ayırıyorsan bu çok az çünkü sen normalde konuyu bilen biri olsaydın her soruya yaklaşık 1-1.5 dakika uğraşacaktın ve testi yaklaşık 20 dakikada bitirecektin. Ama bu seviyeye daha gelmeden bir soruya 3 dakika veya daha fazla ayırman gerekir. Soruya bak ve kendine şu soruyu sor ben bu soruyu neden yapamadım ? Bu sorunun diğerlerinden farkı ne ? Bunları belirle sonra bu farkları gördüğünde aklına birşeyler gelecektir. Hiç mi olmuyor ? O zaman bilen birisine sorarsın. Mesela günde 5 soru gönderebilirsin sitemize sorularını cevaplamaya çalışırız. Öğrenme isteği olduktan sonra..

3 sayfadan 1.si 123 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!