Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Fen icin tavsiyeleriniz.

Fen icin tavsiye kaynaklariniz nelerdir malum okul bitiyor. Soru bankasi da dahil +dvdli olursa daha iyi olur bir de bildiginiz ders siteleri. Nasil bir verimli yol izlemeliyim. Not alma durumum nasil olmali. A4 kagidina biyoloji dusunuyorum lakin fizik kimyada karar veremedim.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Not alma.
    Her ne öğreniyorsan akıl süzgecinden geçir.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Not alma.
    Her ne öğreniyorsan akıl süzgecinden geçir.
    Biyoloji hocam soyle demisti. Bizim dersimiz ezber ister biraz. Test coze coze o artik ezberden cikar diyor. Banada mantiķli gelmisti. Not almadan olmaz kesinlikle bence.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı mertertugrul'den alıntı Mesajı göster
    Biyoloji hocam soyle demisti. Bizim dersimiz ezber ister biraz. Test coze coze o artik ezberden cikar diyor. Banada mantiķli gelmisti. Not almadan olmaz kesinlikle bence.
    Kesinlikle olmayacağını düşünüyorsanız,bizim fikrimizi almanıza gerek yok zaten.
    Ne yapacaksınız,Hocanızın söylediği her şeyi not mu alacaksınız? Ya da okuduğunuz her şeyi.
    Bu çok verimsiz çalışma olur ben Fizikte en ufak bir not bile almam yalnız eğer gördüğüm örnekte benim yanlış bildiğim bir şey varsa onu not alırım.Biyolojide de hocanın ağzından bir dinlerim sonra konu anlatımı çalışır,taze bilgilerle 1-2 test çözerim ertesi gün ya da hafta bir kere daha o konuyla ilgili test çözerim. Böylece pekişmiş olur.
    Günlük hedefler belirlemeniz,çalışmalarınızın daha verimli olmasını sağlar.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Kitabi gecirmeyecegim tabiki. Konu anlatim ilk once sonra gerekli bilgileri yazmayi dusunuyorum biyolojide. Kimyada pek fikrim yok fizikte not alinmayacagi tarafiyim. Danisicam yarin kimya hocama. Mat. de aliyorum unutuluyor sonra. Benim asil sorum kitab ve ders siteleri oneriniz *** maltepe video vs. hariç?

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı mertertugrul'den alıntı Mesajı göster
    Kitabi gecirmeyecegim tabiki. Konu anlatim ilk once sonra gerekli bilgileri yazmayi dusunuyorum biyolojide. Kimyada pek fikrim yok fizikte not alinmayacagi tarafiyim. Danisicam yarin kimya hocama. Mat. de aliyorum unutuluyor sonra. Benim asil sorum kitab ve ders siteleri oneriniz *** maltepe video vs. hariç?
    Anladım.
    Mamafih,şunu da eklemek istiyorum tüm çalışmalarınızı,yollarınızı hocalarınıza bakarak düzenlemeyin.

Bu yıl dershaneye giderken hocalar bize öneriler verirlerdi:"İşte şöyle yapın,böyle yapın,böyle yaparsanız daha başarılı olacaksınız..." salt konuşmalar diyerek geçiştiriyordum ben bunları... Kendiniz için en iyi olanı sizden başkası bulamaz,hangi yöntemle,çalışma stiliyle daha rahat ve verimli çalıştığınızı düşünüyorsanız o yöntem ile ilerleyin derim.

Kitaplar ve ders sitelerine gelince,
    Ders siteleri açısından,önerebileceğim pek ortam yok. Zira,elde avuçta olan siteler belli zaten. Kitap konusunda da şöyle özetleyeyim,
    Benim beğendiğim bir kitap size hitap etmeyebilir bu yüzden benim size tavsiyem gidin bir kitapçıya tüm kitapları inceleyin inanın kitabın rengi bile öğrenim de ziyadesiyle etkili oluyor.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Haklısınız bakalım.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    ben öğrencilik dönemimde biloyoji dersinde hocamdan izin alıp gazteci teybi ile dersdeki anlatımı teybe kaydederdim. sonra evde kasedi dinlerken kitapdan da takip ederdim.

eğer hocan izin verirse mp3e kaydet dersde anlattıklarını. evde tekrar dinlerken kitabdan da takip edebilrisin.
    bu benim yöntemim kafana yatarsa uygula.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    nasıl anlıyorsan öyle yap. çok farklı öğrenme şekilleri var. ben kendim için not almadan bir şeyi zor öğrenirim. bazıları ise okuduğunu aklında tutar. kimileri izleyerek. bu sana bağlı.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!