Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

Bir TM'cinin Çalışma Günlüğü (ComingSoon)

Merhaba arkadaşlar.Öncelikle birçok öğrenci gibi 9.sınıfı boş geçirdim.Fonksiyonlar dışında pek bir kazancım olmadı 9.sınıftan.Sonradan aklım başıma geldi.10. sınıfta layıkıyla çalıştım ve Matematik'ten başarılı oldum. 11.sınıfın birinci döneminde iyi çalıştım.İkinci dönemde ise kıt kanaat Mat-1 ve 11.sınıf'ı bilrlikte götürmeye çalışıyorum. Malum sınav ''YGS''ye 1 yıldan az bir süre kaldı. 1.dönem benim için Mat-1 açısından tembel geçen bir dönemdi. Bu dönemde karınca kadar ilerleyemedim Mat-1'de. Temel kavramlar beni o kadar meşgul edip moralimi bozdu ki uzunca bir süre Ygs kitaplarını kenara fırlatıp yüzüne bile bakmadım. Daha sonra Şubat tatilinin başında bir düşündüm şöyle ''Temel kavramlar vs. yapamıyorum diye tüm Mat-1'i kenara mı atacağım?'' dedim ve Temel Kavramlar'ı yaza bırakıp Mat-1 çalışmaya başladım. 1-2 ay içerisinde Mat-1'i yarı yarıya bitirdim.İşçi havuz ve sayı problemlerinin de testlerini bitirdim YGS soru bankamdan.Ancak hepimizin bildiği gibi Problemler, Temel Kavramlar ancak gerçek anlamda çok soru çözülerek layıkıyla yapılabiliyor. Ardından 10.sınıf bilgilerimi tekrar hatırlamak adına Mat-2 çalışmalarına da başladım. İnşallah istediğim yeri de kazanırsam (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi) burada paylaştığım günlüğün benden sonra sınava hazırlanacak kardeşlerime de yardımcı olacağını düşünüyorum. Bahtımız ve zihnimiz açık olsun Çalışmam bittiğinde bugün ne yaptığımı burada paylaşacağım.

(*Sizden ricam; tembellik edersem utandırın beni.Vicdan azabı çektirin. )
    ...∫tanxdx=ln|1/cosx|...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Çok soru çözülüp yapılacak diye bir şey yok 1500 soru çözüp de sınavda bir kavram sorusu çözemeyen öğrenciler var.
    Ben de tm'ciyim bu arada memnun oldum.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Çok soru çözülüp yapılacak diye bir şey yok 1500 soru çözüp de sınavda bir kavram sorusu çözemeyen öğrenciler var.
    Ben de tm'ciyim bu arada memnun oldum.
    Kesinlikle haklısın. Benim çok soru çözmekten kastım herhangi bir testte sadece yapabildiğin soruları yapıp, yapamadıklarını üzerinde hiç uğraşmadan bırakmak değil. Özellikle yapamadığım soruların üzerinde çok yoğunlaşan biriyim. Bu da ancak çok soru çözmeyle hallolur diye düşünüyorum.

Ben de memnun oldum.
    ...∫tanxdx=ln|1/cosx|...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Giriş seviyesinde az soru çözüp,orta seviyeye atlamak,ardından zor sorulara geçmek ve belirli aralıklarla kaliteli sorulara yoğunlaşmak...
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Geçtiğimiz günlerde buraya cevap giremedim. Biraz haftalık oldu ama olsun

Günlüğe başladığım günden bugüne kadar performans ödevleri ve sınav haftasıyla boğuştum. Bu süre zarfında Polinom testleri çözülmeye başlandı. Permütasyon testleri çözüldü ve Kombinasyon'daki zorlanılan konu olan Tekrarlı Kombinasyon örneklerine çalışıldı. Bugününkini de akşam gireceğim.
    ...∫tanxdx=ln|1/cosx|...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Bir de görseydik şu çalışmalarını keşke.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Yoğun bir haftadayım ve günde yapabildiğim maximum şey 1-2 test çözmek Bunu da çalışma diye buraya nasıl yazabilirim ki?
    ...∫tanxdx=ln|1/cosx|...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!