Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf

Bugün kazanmak için ne yaptım (günlük)

öncelikle kendimden bahsedeyim türkiyenin güzide bir fen lisesine sbsde 490 küsür puanla girdim. 3 sene yazılılar dışında yattım ve pişmanım. konunun amacı hem diğer öğrencilere ölçek olmak ve ne kadar çalıştığımı görmek. sayısal öğrencisiyim, mühendislik düşünüyorum.

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    30 eylül 2013
    hocanın da verdiği ödev dolayısıyla 200 türkçe 230 biyoloji 70 mat1 70 mat2 10 geometri sorusu olmak üzere 600e yakın soru çözüldü.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    UFAK BİR TAVsiye
    İsterseniz fen lisesi değil de robert kolejinde olun.
    ben de öğrenci arkadaşlara şunu söyleyeyim, sakın olaki benim okulum şu anadolu lisesi şu fen lisesi diyerek kendinizi üstün görmeyin, yatmayın...
    Cidden lise de işler çok değişik oluyor.
    En alt liselerden çıkıp tıp kazananlar olduğundan dolayı insan "lise kazanmak filan boş" önemli olan "lisede çalışmak" diyor...
    Bizden sonra geleceklerin dikkate alması dileğiyle...

Grubu
    Üye
    İş
    11. sınıf
    1 ekim 2013
    pek verimli bir gün değildi. 150 mat1 30 mat2 20 geo sorusu çözüldü. sayısal çözerken hızımı artırmalıyım.

Grubu
    Üye
    İş
    1. sınıf
    helal olsun günde 580 soru çözebiliyorsan dakikada 1 soru 580dk 9saat 40 dk bu sorular arasında yanlış yaptığın illaki olur onlara bakıp dogru yanlışları kontrol etmen 12saatten fazla olur tahminimce onu bunu geç mübarek bizim müdürün bir lafı vardı hiç unutmam "test ile tost arasına sıkışma" demişti öte yandan ben bu konuda oldukça bahtsızım 1 geometri sorusu için sabahladıgımı hatırlaıyorum iyi çalışmalar

not sorunun cevabı o kadar basitmiş ki bulduktan sonra geometri kitabına işkence yaptım

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    bende bir tavsiyede bulunayım. bu hem 8-7. sınıflar için hem de liseye başlayanlar için
    svsmumcu26 dediği gibi. kötü lise diye bir şey yoktur. çalışmayan öğrenci vardır. eskiden sırf okul puanlarını yükseltmek için fen liselerinden düz liseye geçenler olurdu. çalışmasını bildikleri için en dandik diye tabir edilen liseden bile tıpı kazanıyorlardı. Demem o ki liseyi fazla takmayın. hatta önemsemeyin. sınavlardan yüksek almaya çalışın. düşük alıncada kendinizi paralamayın.
    (kendi düşüncem)
    türkiye de tanınmış bir liseye gitmiyorsanız fazla kastırmayın. kendinizi zorlamayın.(tanınmış lise= galatasaray lisesi gibi) okul birincisi olmanın ek getirisi var ama (özellikle 12. sınıflar) 12. sınıfta okula yüklenmektense sınava yüklenin. bu diğer sınıflar için de geçerli. tanınmış bir liseye gitmiyorsanız pek zorlamayın. neden derseniz;

Normal bir lise,anadolu lisesi veya fen lisesine gidin. ilerde iş bulurken cv'nize hangi anadolu lisesinden mezun olduğunuzu katamazsınız. saçma. sen doğudasın. iş merkezi istanbulda. hangi dereceden ve hangi liseden mezun olduğun adamı ilgilendirmez. daha çok hangi üniversiteden ve kaçıncı sırada mezun olduğun ilgilendirir. fakat bir galatasaray lisesinden mezun olmuş kişi ise üniversitesini söylemez. lisesini söyler. bunu bir çok ünlü de yapar. mezun olduğunuz yer neresi diye sorulursa gittikleri tanınmış liseleri söylerler. bu tarz liselerden hangi derecede mezun olunduğu önemlidir.
    okulda aldığınız kağıt parçaları(karne-takdir-teşekkür belgeleri) ileride sadece anı olacaklar. bu kağıt parçaları öğrencinin zekasını-bilgisini ölçmez. okul sadece (mesleğine göre) gereksi şeyler öğreten bir kurumdur.

lafı toparlarsam önemli olan lise değil. üniversitedir.
    Kara karı, kuru karı, keçi eti, durgun at
    mazarratü'l mazarratü'l mazarratü'l mazarrat
    Beyaz karı, şişman karı, kuzu eti, yürük at
    fâidâtü'l fâidâtü'l fâidâdü'l fâidât.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    "lafı toparlarsam önemli olan lise değil. üniversitedir."
    ah keşke öyle olsa üniv.ye girince ne kolaymış lise konuları diyeceksniz. Üniv. bitsede kurtulsam diyeceksin sonrada iş hayatı daha sonra evlilik ve çocuklar için sil baştan 4 işlemi öğret çocuklara .......

zorluk trendi hep yükselişde oluyor.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    bende orta okulda hep yattım.lisede uyandım çok şükür
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    kasmayın gençler kendinizi çok fazla.
    İ∫MİM İMZADIR.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı 3.141592653589'den alıntı Mesajı göster
    kasmayın gençler kendinizi çok fazla.
    kasıla kasıla kas yaptım abi
    Üç tarafı denizlerle, dört tarafı hainlerle çevrili bir coğrafyada yaşıyoruz.
    Ya yüzmesini iyi bileceksin ya da savaşmasını...

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!