Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Neyse bilgisizliğimle konuyu fevkalade kirlettim çekiliyorum...
    Forumdaki herkesin yorumları benim için önemli

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı korkmazserkan'den alıntı Mesajı göster
    onların lafına uyup kendimi hırpalamak istemiyorum aslında LYS ye ağırlık veresim var ancak YGS kötü geçerse LYS için ümidim azalır hevesim kırılır diye korkuyorum
    dediğim şey açık, siz elinizden geleni yapın . biliyorum elinizden 500 soru çözmek de gelir ama bu zorlamadır. mesela sınavda karşınıza çıkabilecek her konuyu öğrenmiş olun, hiçbir soruyu bilmemekten dolayı kaçırmayın. (unutmak da bir gerçek hadi diyelim 2-3 soru dışında bilgisizlikten dolayı kaçırmayın) , sınavda çıkabilecek soru tarzlarını bilin, sınavdaki süreyi yetiştirmeyi öğrenin , sonrasında içinizi ferah tutun. elinizden geleni yapmış olduğunuzdan kutunuzu açmaya hak kazanırsınız , kutunuzdan ne çıkacağı az çok bellidir ama net değildir. netleştirmek üzere pazarlığa girenler kadere ya da külli iradeye inanmayanlardır (ben inanıyorum) bunlar doktor olabilirler ama yetmez çünkü bir arkadaşları da doktordur ve daha iyi bir evde oturuyordur. bikaç tane daha hasta kesip biçip daha fazla para kazanmaları gerekir. daha iyi bir ev alırlar ama yeter mi bence yetmez 600 sorunun karşılığı sadece bu olacak değil ya (adam 6 yıl üniversite de okudu hesaba onu da eklersek) iyi bir araba, falan filan şart.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    dediğim şey açık, siz elinizden geleni yapın . biliyorum elinizden 500 soru çözmek de gelir ama bu zorlamadır. mesela sınavda karşınıza çıkabilecek her konuyu öğrenmiş olun, hiçbir soruyu bilmemekten dolayı kaçırmayın. (unutmak da bir gerçek hadi diyelim 2-3 soru dışında bilgisizlikten dolayı kaçırmayın) , sınavda çıkabilecek soru tarzlarını bilin, sınavdaki süreyi yetiştirmeyi öğrenin , sonrasında içinizi ferah tutun. elinizden geleni yapmış olduğunuzdan kutunuzu açmaya hak kazanırsınız , kutunuzdan ne çıkacağı az çok bellidir ama net değildir. netleştirmek üzere pazarlığa girenler kadere ya da külli iradeye inanmayanlardır (ben inanıyorum) bunlar doktor olabilirler ama yetmez çünkü bir arkadaşları da doktordur ve daha iyi bir evde oturuyordur. bikaç tane daha hasta kesip biçip daha fazla para kazanmaları gerekir. daha iyi bir ev alırlar ama yeter mi bence yetmez 600 sorunun karşılığı sadece bu olacak değil ya (adam 6 yıl üniversite de okudu hesaba onu da eklersek) iyi bir araba, falan filan şart.
    Hocam süreyi yetiştirmeyi nasıl öğreneceğiz? Benim sualim burada , size de sormuştum gerçi.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Hocam süreyi yetiştirmeyi nasıl öğreneceğiz? Benim sualim burada , size de sormuştum gerçi.
    günde 500-600 soru çözerek deyip halkayı kapatırdım ama demiyorum

konuyu biliyor soruları tanıyorsan süre zaten yeter. gelişigüzel binlerce soru çözmek yerine
    soru sorucu bizi nasıl avlamaya çalışıyor? neyi bilmemizi istiyor? sorarken düşündüğü çözüm yolu ne? muhtemel yanlışları nerelerde yapabiliriz? gibi soruların cevabını da aradığımız 40-50 soruyu çözerek istediğimiz seviyeye gelebiliriz diye düşünüyorum.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    günde 500-600 soru çözerek deyip halkayı kapatırdım ama demiyorum

konuyu biliyor soruları tanıyorsan süre zaten yeter. gelişigüzel binlerce soru çözmek yerine
    soru sorucu bizi nasıl avlamaya çalışıyor? neyi bilmemizi istiyor? sorarken düşündüğü çözüm yolu ne? muhtemel yanlışları nerelerde yapabiliriz? gibi soruların cevabını da aradığımız 40-50 soruyu çözerek istediğimiz seviyeye gelebiliriz diye düşünüyorum.
    Peki,teşekkür ederiz.Engin deneyimlerinizden yararlanmaya devam edeceğiz , eksik olmayın hocam...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Türkçe netlerim kötü dil bilgisinde iyi değilim 32-33 aralığında Türkçe sosyal de tarihi ve felsefeyi full veya fule yakın çıkarıyorum ancak coğrafya sıkıntılı.Bu konuda ne yapabilirim görüşlerini almak isterim
    Yorum ikizlenmiş...
    Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Türkçe netlerim kötü dil bilgisinde iyi değilim 32-33 aralığında Türkçe sosyal de tarihi ve felsefeyi full veya fule yakın çıkarıyorum ancak coğrafya sıkıntılı.Bu konuda ne yapabilirim görüşlerini almak isterim
    -20 li bir sayı verseydin kötü diyebilirdik fakat bu neti yükseltmen hiç zor değil...

-Coğrafya'da konuyu öğrenip test çözümü yapmak en temel şeydir tabii ama; tıpkı matematikteki gibi asıl sonrası önemli... Yanlış ve boşların üzerine gitmen, doğru yaptıklarında da şıklarda verilenlerin tümünü doğru algıladığından emin olman, yeni bilgi gördü isen not alman gibi basit şeylerle kapatıyorsun... Ortalama 2-3 tâne soru kitabının olması yeterli...

-Artık dilbilgisi görmezsiniz, dersânede gösterilirse de zannediyorum fen derslerin nedeni ile pek vakit ayırmayacaksın... Konu anlatım kitaplarında ince noktalar ve taktikler hep anlatılır, sorularda da onları ister... Sonrasında senin ilâven yalnızca testtir...

-Gözünde büyütme diyorum çünkü... sene başında Türkçe 30/40, Coğrafya 8/14 tü; Türkçe'yi 1 boşa Coğrafya'yı da tama çekebildim sınavda... Senin de yapmaman için bir neden bulunmuyor yâni... Fen derslerim olmadığı için bu netleri görmekte zorlanmadım ama çok yakın netleri gören sayısal öğrencisi arkadaşlarımın olduğunu söyleyeyim.
    Sizleri çok seviyorum ♥

4 sayfadan 4.si BirinciBirinci ... 234

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları