Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf

Lys 2 ay kala

Merhaba arkadaşlar öncelikle bu konuyu buraya açmam ne kadar doğru bilmiyorum ama en uygun burayı bulabildim yanlış yaptıysam affedin

Bildiğiniz gibi 2 ay sonra LYS var. Ben meslek lisesi elektrik-elektronik mezunuyum ve 1 senemi mühendislik için feda ettim fakat o kadar hazırlanmama rağmen YGS çok kötü geçti sizden ricam 2 ay sürede matematik geometri gibi derslerde hangi konulara ağırlık vermem gerektiği. İstediğim üniversitenin mf-4 puanı 288 ve temelim olan dersler ise sadece matematik, geometri ve kimya çok moral bozukluğu var. Yardım ederseniz çok mutlu olurum..

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Açık konuşayım.
    O konu çıkar bu konu çıkar denilemez soruyu hazırlayan kurum biz değiliz.
    Mat2'nin tamamını çok iyi bir şekilde öğrenmiş olmanız gerekir hatta yetmez ekstra soru çözmeniz gerekir.
    Açıkçası stres yapmadan planlı bir şekilde çalışın der'im.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    288 puan çok yüksek olmayabilir ama ygsde istediğiniz puan gelmediğine göre lys'de normalden biraz daha yüklenmeniz gerekiyor diye tahmin ediyorum.
    YGS-LYS Puan Hesaplama 2013 // hizlitercih.com // YGS-LYS Tercihlerinin Doğru Adresi
    Buraya ygs netlerinizi girin, sonra (kendinizi tanıdıgınız kadarı ile) az ya da çok çıkardığınız (veya çıkarabileceğiniz) lys netlerini girin, mf4 puan türüne tıkladığınızda 50 puan üzerine koymuş olarak gidebileceğiniz bölüm ve üniversiteleri gösterecek. Okul puanınız 50'den ne kadar aşağıdaysa onu düşersiniz. Bununla birlikte, yüzde yüz bir mat 2 ve geometri bilgisine sahip olmak gerektiğini düşünmüyorum çünkü normal bir puan istiyorsunuz. (mat 2'de yaklaşık 10 soru temel matematik kısmından geliyor, o konulara bakının. Bir de matris-determinant-binom gibi eski konularla bağıntısı çok olmayan konulara çalışarak toplamda ortalama 15 net cebinize koyabilirsiniz. Bunu artırabilirsiniz de tabii.) Fen bölümü için sayısalcı arkadaşlar daha iyi yardımcı olurlar.
    Umarım başarılı olursunuz , iyi çalışmalar.

Sizleri çok seviyorum ♥

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Matematikte Türev ve İntegrale biraz özen göster ama diğerlerini de en az 2 kere bitirmiş ol.

Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    Yorumlar için hepinize çok teşekkürler @sinavkizi size ayrıca teşekkürler

Başka yardımcı olmak isteyen varsa günceldir.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!