Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    zaten size lafımız yok.ama bu tür kitaplara güvenilmemeli diyorum ben.(kendi fikrim.) bunuda belirtiyorum zaten.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    her neyse. benim kendime ait fikrim buydu ve kuralların dışına çıkmadan söyledim.Nediyelim , başarılar

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı svsmumcu26'den alıntı Mesajı göster
    Şöyle düşünelim.Einsteinın kendiyle ilgili yazdığı bir kitabını almak isteriz yoksa oturupta bi yazarın einsteinın nasıl çalıştığını neler yaptığını kendisi üreten bir yazardanmı öğrenmek isteriz ?
    Einstein sadece bir örnek.

Peki şöyle düşünelim:

Bir makine mühendisi, dünyaca tanınan bir idol. Küçükken yaşadığı zorluklarla baş ederek bu konuma gelmiş; hikayesini kitap yapacak. Ancak kalemi zayıf, kitabında kurduğu cümlelerde anlatım bozukluğu diz boyu ve okuyucu tarafından anlaşılmıyor. Onu mu okumak istersin? Yoksa bu adamın hikayesine hakim kalemi güçlü, akıcı bir üslüpla yazılan kitabı mı okumak istersin?

Ya da;

Matematik formuna yakışır bir örnek vereyim.

Ali Nesin, Türkiye'deki sayılı matematikçilerden. Girdi derse trigonometrik fonksiyonları anlatacak. Adam bu işin ustası herşeyi biliyor ama anlatamıyor.
    Bir de herhangi sıradan bir lisede matematik öğretmeni. Hoca onun kadar bilmemesine rağmen sana öğretiyor.

Sen hangisinin dersine girmeyi tercih edersin?
    ...

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    ben Ali Nesin'i tercih ederdim.anlamayı bilen anlatmayıda bilir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    ayrıca şunuda söyliyeyim.benim yazarlara bi şey dediğim yok.bi de benim örneğime bak adam internetten para kazanmanın yollarını buldum ben diyor kitap yazıyor adamın geçmişine bi bakıyoruz milyoner değil.bu da saçma değilmi?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Anlamayı bilen anlatmayıda bilir.
    ?

Hiç katılmıyorum.

Sen hiç, anlatamayan öğretmene rastlamadın mı?
    ...

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Arkadaşlar ben 30 yaşındayım ve blogumda da belirttiğim gibi üniversiteden sonrada neler yapılması gerektiğiyle ilgili yazılar yazmaktayım. Yolu bilirseniz veya yoldaki başınıza gelecekleri bilirseniz o yolda daha rahat yürürsünüz. Karşınıa çıkan engellere şaşırmazsınız. Bu forumdaki arkadaşlar anlattıklarımı biliyor olabilirler. Ama bilmeyen o kadar çok arkadaş var ki. Dışarıda üniversiteye hazırlandığını söyleyip kafelerde sinemalarda vakit öldüren o kadar çok arkadaşımız varki. Bu arkadaşların akıllarını başlarına almaları gerekmektedir. Eğer bu arkadaşlar akıllanırsa etrafındaki yoldan çıkardıkları da akıllanabilir.
    Bu arada ben de bu yaşıma kadar birçok bu benim yazdığım kategoride kitap okudum. Ne yazıkki bir çoğu isteyin olur mantığında. "İsteyin çalışmayın ya boşverin o olur." Böyle bir saçmalık olabilir mi? Çalışmadan kim başarılı olmuş. Benim kitapta eğer gerekiyorsa arkadaşlarınızı dahi değiştirmeniz gerektiği yazmakta. Bu size saçma gelebilir. Ayrıntıları haklı olduğumu gösterir. Bu her zaman böyle değil midir zaten. Gün gelir de çalışmaya başladığınızda kaliteli çalışkan kişilerle yapacağınız arkadaşlıklar size müdürlük kapısını açar ki ben de olmuştu

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı onur_ozyurt'den alıntı Mesajı göster
    Şöyle ir saçma soru olmaz. Beni Boğaziçi Endüstri'ye sokabilir mi bu kitap?
    konuyu açan yorumunuzun ardından bence bu soru hiç de saçma değil. %100 başarı nedir? "sizi geliştireceğine inandığım" demek yerine "etkisi %100 olan" diyorsunuz. bakın tam da dediğim ilaç reklamları noktasına geldiniz. şampuan reklamı yapıyor, saçlarınıza %90 hacim kazandırır diyor , meğer kullananların %90 ında hacim artışı sağlanmış.
    bakın ben de hemen %100 etkili bi tavsiye vereyim. gidin alakalı alakasız 1000 tane test sorusu çözün. sizin başarınıza kesinlikle katkı sağlayacaktır.
    galiba benim bu konuda nereye takıldığımı görmek istemiyorsunuz.
    bir de not: kar amacı gütmüyorsa buradan (ya da herhangi bir başka siteden) yayınlamanızda bir sakınca olmayacaktır. yayınlayın tüm arkadaşlarımız faydalansın. tekrar edeyim yazdıklarınız faydasızdır demiyorum, reklamınız yanıltıcıdır.

Alıntı Furkan61'den alıntı Mesajı göster
    Bu tür kitapları büyük başarılara imza atmış kişilerin yazıp yazmaması mühim değil bence. Misal; Einstein değil mi? Oturup bir kişisel gelişim kitabı yazsa mi daha çok rağbet görür, Einstein'ın, Picasso'nun.. başarılarını usta kalem mi yazsa daha rağbet görür.

Yazarın kalemi iyidir, inanmıştır; ilgi çeken, motive veren hikayeleri araştırmıştır akıcı bir üslüpla kağıtlara dökmüştür. Bence kitabın kapağında yer alan yazarın adının önemi yok, içerik önemli. Öyle değil mi?
    tabiki başarandan dinlemeyi/okumayı isterim. diğeri sadece bir hikayecidir. yolda yürüyeni izleyip ne gördüğünü aktaran birini dinlemekle yolda yürüyenin hissettiklerini bilemeyiz. kitabı Gauss yazsın, korkmayın bir editör onu okunur hale getirir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Alıntı Furkan61'den alıntı Mesajı göster
    ?

Hiç katılmıyorum.

Sen hiç, anlatamayan öğretmene rastlamadın mı?
    rastladım ama çoğu diğerlerine nazaran bilgisiz öğretmenlerdi.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    ayrıca şunuda söyliyeyim.benim yazarlara bi şey dediğim yok.bi de benim örneğime bak adam internetten para kazanmanın yollarını buldum ben diyor kitap yazıyor adamın geçmişine bi bakıyoruz milyoner değil.bu da saçma değilmi?
    Yok estağfurullah seni suçlayan da yok ki zaten, tatlı bir münakaşa yapıyoruz burda.

Bu arada verdiğin örnek konuyla alakasız değil mi?

Ben kendi başarılarını anlatan bir yazardan basetmiyorum ki, başkaların hikayelerini anlatan bir kalem söz konusu.
    ...

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!