Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

ygs

Merhabalar,
    Önerilerinizi merak ediyorum, Ygs konuları -inşallah- sınavdan 2 ay öncesi gibi bitirildiğinde (dersanede) Ygs-fenine çalışmayı bu 2 aya bırakmam ne kadar doğru olur? Hocam bunu önerdi, yetiştiğini söyledi. Ama -sayısal öğrencileri olarak- işin daha çok içinde olduğunuzdan sizlerin fikirlerini de dikkate almak isterim. Zâten şu an okul olmayıp sadece dersaneye devam ettiğim halde alan derslerim dışındaki derslere hiç vaktim yetmiyor.Okul başlayınca Lys de ağırlık kazanacak, okul dersleri de öyle. Bir de hafta sonu da dolu olacak, şimdi yetiştiremiyorsam o zaman daha da kasabilir Fen'e yüklenmek; bu yüzden esas alanım bittikten sonra ona vakit ayırmalı (mı) yım diye düşünüyorum. Söz sizlerde. Her birinize iyi, mutlu çalışmalar.

Grubu
    Moderatör
    İş
    11. sınıf
    Tm'den tercih yapacaksan Fenin o kadar getirisi olmaz dimi mesela edebiyatla fenbir olmiyacaktır o halde ilkönce edebiyattaki açıklarını kapat.madem feni seviyordu matematiğinde güzel neden tm seçtin ki Bence de eğerzamanın kısıtlıysaki öyledir zaten matematik ve geometri çalış derim.feni son 2-3 aya bırak

he abu arada ekliyeyim ben de derya'ya katılıyorum hiç kimse senin nasıl çalışman gerektiğinibilemez.Sen kendini gözlemle bence

ne zaman ne yapman gerektiğini senden başka kimse bilemez

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Benim tavsiyem eğer fizik çalışacaksan şimdiden başlamalısın.Kimya'da konular fazla değil ygs de ama son 2 aya bırakma bence
    Şöyle düşün en azından şimdi başlarsan iki ay kaldığında konuların bitmiş olur ve daha çok tekrar etme,soru çözme şansın olur.Yine de karar senin hangi şekilde kendin için iyi olacağını düşünüyorsan öyle yapmalısın

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Ben de hem lys fen konularini, hem ygs fen konularini hem de ygs turkce-sosyal konularini calisiyorum ancak turkceye daha agirlik veriyorum, cunku eksikhissettim kendimi dershanedeki ogretmenimle haftada 1 gun 1-1 etut yapiyoruz cozemedigim sorulari soruyorum bana bir sonraki hafta icin odev veriyor tamamlayip sorularimi goturuyorum. Sen de ayni seyi fizik-kimya - biyo icin yapabilirsin ogretmenlerin sana yol gosterecektir. Bak mesela benim ygs kimyada eksiklerim vardi gittim ogretmenimin yanina hocam kimyadan sorunum var dedim , kitap aldim 1 tane her hafta bana o kitaptan odev veriyor mesela 1 haftada 2 unite gibi konuya calisip testlerini cozuyorum ogretmenim 1-1 etutte anlamadigima- sorularima bakiyor ve inan kimya konularindan 1 konum kaldi. Onuda bu hafta bitirdigimde kimya bitiyor soru cozecegim daha sonra. Yani diyecegim ben kimyayi tamamen halletmenin imkansiz olacagini saniyordum ama bak bitti umitsizlige kapilma bence calismak yeter ve bence kimseyi dinleme simdiden basla.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Savaş, Derya, Duygu her birinize çokça teşekkür ederim ilgileriniz sebebiyle. Tüm bunları dikkate alıcam inşallah, hakkımızda hayırlısını umuyorum.
    Selâmlarım ile.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    2 ayda bütün ygs fen yetişmezde yetiştirdiğinde kardır heralde. kimya aynen arkadaşların dediği gibi az konu var zaten 2 hafta düzenli çalışsan biticek düzeyde. amma lakin biiyolojinin konusu çok fazla biliyosun , fiziktende çok soru çıkan belli konuları çalışsan sana getirisi olur heralde. bende dünden beri tarih çalışmaya başladım nereye kadar çalışırım belli değilde neyse. fene günde 1 saat ayırsan yeter yani senin için 2 aya sıkıştırma derim.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı nightmare'den alıntı Mesajı göster
    2 ayda bütün ygs fen yetişmezde yetiştirdiğinde kardır heralde. kimya aynen arkadaşların dediği gibi az konu var zaten 2 hafta düzenli çalışsan biticek düzeyde. amma lakin biiyolojinin konusu çok fazla biliyosun , fiziktende çok soru çıkan belli konuları çalışsan sana getirisi olur heralde. bende dünden beri tarih çalışmaya başladım nereye kadar çalışırım belli değilde neyse. fene günde 1 saat ayırsan yeter yani senin için 2 aya sıkıştırma derim.
    mm, günlük çalış diyorsun yâni. Bir de, 3 ders olduğu için bir haftaya yayayım mı, (pt-çarş-cuma gibi ya da daha farklı) yoksa sırayla fizik-kimya-biyoloji (üçer gün üçer gün) mü çalışayım?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    Hafta sonlarini fen derslerine ayirabilirsin. Daha iyi olur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Alıntı duygu95'den alıntı Mesajı göster
    Hafta sonlarini fen derslerine ayirabilirsin. Daha iyi olur.
    Hangi birine çalışmalı bilmiyorum ki. Sanırım bir derse belki bakabileceğim, vakit kısıtlı... hayırlısı.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    12. sınıf
    Alıntı sinavkizi'den alıntı Mesajı göster
    Hangi birine çalışmalı bilmiyorum ki. Sanırım bir derse belki bakabileceğim, vakit kısıtlı... hayırlısı.
    kimyaya çalışabilirsin hem kolay , hem konu az çabuk biter dediğim gibi . sonuçta ha fizik yapmışsın ha kimya ha biyoloji getirisi aynı kimya çokta zor sorulmuyor zaten kimya dan başlaman daha mantıklı olur bence (:

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları