2 sayfadan 1. 1 2 SonSon

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    12. sınıf

Excel

Bu komutlar nasıl bulunur

-A1 -A2 ...A5 e kadar 1 den 10 a kadar rakamlar yazdıktan sonra eğer komutu ile

NSAT(A1/2)*2=A1 ise çift yaz değilse tek yaz bu komutu nasıl sıralayabilirim

-A1-A2....A5 e kadar 100-180 arası boy numarası yazılır 140 dan küçükse kısa 140-160 arası orta 160-180 arasına uzun yazacak şekilde exelde komut nasıl sıralanır ?

-A1 B1 C1... hücrelerine 3 tane öğrencilerin notları yazılır E1 hücresinde ortalaması alınır ve bu şekilde A2 sırasına A3 sırasına notlar yazılır başka bir hücrede eğer 45 den küçükse çok kötü 45-50 kötü 50-70 orta 70-84 arasında ise iyi 84-100 ise çok iyi nasıl yazılabilir komut olarak ,

Ve bu tarz exel komutlarının nasıl olduğu hakkında bilgi vereblir misiniz ?
    Özel mesajla sorulan sorulara bakmıyorum. Sorularınızı forumda konu açarak sorunuz.
    Online Test Çöz !
    Web Sitesi|www.MatematikKonulari.com
    Facebook Sayfası|DuygusalMatematik
    Twitter: @DuygusalMat

Alp
    Alp, şu an forumda değil.

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Şöyle yapabilirsin;
    EĞER(A1<140;"KISA";EĞER(A1<160;"ORTA";"UZUN"))

Bu komutu yanından aşağıya doğru çekince A1,A2 diye değişir. Anlatamadıysam daha açıklamalı şekilde yazabilirim. Başına = koymayı unutma.
    İyi bir öğretmen kendisine helal olsun bu soruyu nasıl çözdü dedirten değil, bunu ben bile çözerim çok kolaymış dedirtendir."a. sabri ipek"

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    12. sınıf
    anladım hocam diğerleri için nasıl yapabilirim
    Özel mesajla sorulan sorulara bakmıyorum. Sorularınızı forumda konu açarak sorunuz.
    Online Test Çöz !

Alp

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    E1 hüçresinde ortalamayı =ORTALAMA(A1: D1) olarak yazabilirsin;
    Puan durumu ise;
    =EĞER(A5<45;"BAŞARISIZ";EĞER(A5<55;"GEÇER";EĞER(A5<70;"ORTA";EĞER(A5<85;"İYİ";"PEKİYİ")))) gibi yapabilirsin.
    Birincide istenen durumu tam anlayamadım
    İyi bir öğretmen kendisine helal olsun bu soruyu nasıl çözdü dedirten değil, bunu ben bile çözerim çok kolaymış dedirtendir."a. sabri ipek"

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    12. sınıf
    Yani mantığı aynı yine Teşekkür ederim
    Online Test Çöz !

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    12. sınıf
    Hocam 1. de 1-10 a kadar rakamlar yazıyor rakamlar çift mi tek mi bunu belirten komut istiyor

şimdi bir sayıyı 2 ye bölüp tam kısmını alıp tekrar 2 ile çarptığımızda yine o sayıya eşit olursa bu sayı çift sayıdır değilse tek sayıdır şeklinde bir komut yazmak istiyorum ama sıralama nasıl olacak NSAT mı önce yoksa Eğer mi önce ve sıralaması nasıl

mesela 4 ü 2 ye bölünür 2 tam kısmını aınır 2 ile çarp kendisine eşit ise çift

mesela 5 i 2 ye bölünür tam kısmını alınır 2,5 ise 2 , 2 ile çarpınca kendine eşit değil o zaman tek sayı gibi
    Online Test Çöz !

Alp

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Evt mantık hep aynı tek dikkat etmen gereken yer tırnak işaretleri, virgüller, parantezler vs.

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    12. sınıf
    NSAT komutu ile olanı yapamadım
    Online Test Çöz !

Alp

Statü
    Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı duygu95 nickli üyeden alıntı Mesajı göster
    NSAT komutu ile olanı yapamadım
    =EĞER(NSAT(A1/2)*2=A1;"çift";"tek")

Statü
    Grubu
    Moderatör
    İş
    12. sınıf
    Yani eğer daha önce yazılıyor çok teşekkürler hocam
    Online Test Çöz !

2008 © matematik soruları matematik konu anlatımı