Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

ses sorunu

arkadaşlar casper nirvana i7 kullanıyorum ...bilgisayarda şu sıralar şöyle bir sorun oluştu...pc yi açıyorum müzik video vs bir şey açıyorum ses gelmiyor kapatıp açıyorum aynı video yu açıyorum ses geliyor...sonra mesela 10 dk sonra ses gene gidiyor bunun nedeni nedir çözümü nasıldır ?? bilgi saibi olan arkadaşların yardımını bekliyorum şimdiden teşekkürler
    Bizden üzüntüyü gideren ALLAH'A hamdolsun...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Ses sürücüsü (driver) güncellendiyse güncelleme sebep olmuş olabilir,veya güncel değilse güncel bir sürücü yükleyerek deneyebilirsin..
    Donanımsal olarak bir sorun olmadığında eminsen(düşme,hoparlörde aşırı ses yüksekliğine bağlı olarak bozulma vs..) ve sürücülerde bir sorun yoksa teknik servisi araman daha faydalı olacaktır..
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    yok çok şükğr fiziksel bir darbeye maruz kalmadı evet güncelleştirme bildirimi geliyordu ekrana ondan olacağını hiç tahmin etmemiştim teşekkürler )

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı ajanyumusakg'den alıntı Mesajı göster
    yok çok şükğr fiziksel bir darbeye maruz kalmadı evet güncelleştirme bildirimi geliyordu ekrana ondan olacağını hiç tahmin etmemiştim teşekkürler )
    Düzeldi mi peki ? Düzeldiyse ne güzel,sana da teşekkürler..

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    ya ben denedim güncellemeleri ama sorun hala devam ediyor...galiba beceremedim heralde ....sistem güncellemesi yapmak hepsini kapsamaz mı ki ?yoksa sadece driver mı güncelleyeyim yoksa ikisi birden mi ?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    ya ben denedim güncellemeleri ama sorun hala devam ediyor...galiba beceremedim heralde ....sistem güncellemesi yapmak hepsini kapsamaz mı ki ?yoksa sadece driver mı güncelleyeyim yoksa ikisi birden mi ?
    Sanırım senin bahsettiğin Windows güncellemeleri,bazen aygıtların sürücülerini de günceller ama her zaman değil..
    Şöyle yap,casper.com.tr adresine gir..Üstte destek bölümünde sürücüler var,ona tıklayıp bilgisayarın seri numarasını veya biliyorsan alttaki seçeneklerden modelini vs. doldur..Ses kartı güncellemesi indireceksin,ama işletim sistemine uygun indir..Windows 8 ise win8 için indir..Sürücüyü yükledikten sonra bilgisayarı yeniden başlat..

Diğer bir seçenek telefonla arayabileceksen Tel: 0 850 250 77 77 bu numarayı ara,aynı sitede "Bize Ulaşın" kısmında evinin yakınında teknik servis de arayabilirsin,bu seçenek en iyi seçenektir hem..Umarım düzelir..

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    çok teşekkürler hemen deniyorum

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    denedim ama olmuyor maalesef galiba teknik servisi arayacağım :/

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    denedim ama olmuyor maalesef galiba teknik servisi arayacağım :/
    Eğer uygun sürücüyü yükledikten sonra bile aynı sorun devam ediyorsa çok büyük bir ihtimâlle donanımsal bir sorun var,evet teknik servisi araman daha doğru olacak..

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Teşekkürler hersey icinnn

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!