Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite

pc sorunu

1. Arkadaşlar kırtasiyelerde satılan bazı soru bankalarının yanında çözüm dvd si de var. Fakat ben bu dvd yi bilgisayarıma taktığımda bilgisayar kilitleniyor fare oynamıyor kendi kendine reset atıyor. Sanırım bu durum pc min özelliklerinin yetersizliğinden kaynaklanıyor.
    Eğer bu dvd lerden kullanan arkadaşlar varsa pc nin rami ekran kartı en az kaç olmalı yazabilirler mi? Benim pc nin rami 1 ekran kartı 512 ilk bilgisayar gibi bazı arkadaşlara göre
    Birde pc im cd okuyup yazıyo ama dvd yi sadece okuyabiliyo bunu da ekleyeyim. Ortalama bi maliyet verirseniz birde bu gereken özellikteki parçaları internetten mi sipariş edeyim yoksa bilgisayarcı da mı yaptırayım?
    2. Birde fare imlecim bazen kendi kendine oynuyor takılıyor giriş yerinden takıp çıkarttım ama aynı sorun devam ediyor. Bu sorun sizce neden kaynaklanıyor ve çözümü nedir?

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    dvd yi okuyamadığı için kilitleniyordur.
    başka bir bilgisayarda, (mümkünse kasa pc, onların dvd-rom u daha iyi okur ya da başka bir dvd-rom da)) dvd yi açıp , pc ye kaydedip, flashdiske atıp kendi pc inde izleyebilirsin.
    başka pc de açmıyorsa yapacak bir şey yok.

dvd açması için pc nin özellikleri önemli değil, dvd -rom olsun yeter.
    sen de zaten combo varmış

kablosuz mouse mu kullanıyorsun? kablosuzlarda pilin bitimine yakın, takılmalar başlar
    kablolu ise, yedek bir mouse bulundursan iyi olur.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Hocam ben kasa pc kullanıyorum.
    Faremde kablolu optik fare.
    Yalnız dvd nin içinde setup dosyası var ve ona bi kere tıklama şansım oldu en az 2 gb bişey istiyor ekran kartımı yoksa ram mi anlamadım. Dvd film dvd si gibi değil onu pc ye kurmak gerekiyor.

saw
    saw isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    Eğer kurmak gerekiyorsa belki senden 2gb'lik boş yer istemiştir ki 2 g b'a gerek yok,ama boş yer açıp tekrar dene.eğer pc yavaşsa ctrl+alt+delete yap işlemlere gel.buradan kullanmadıklarını sonlandır hızlanacaktır.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    Sağol deniycem ama bence işe yaramayacak dvd takınca zaten pc im direk kilitleniyor.
    Bi sorunum daha var foruma resim yükleyemiyorum.
    Editöre girdim sorumu yazdım save this image dediğimde hiç birşey olmuyor.

saw

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    save the image deyince küçük bir pencere açılacak oradaki kodu kopyala soruyu yazdığın kutucuğa yapıştır olacaktır.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    İşte o küçük pencere açılmıyor.
    Bi kerede pc mden bi soruyu cevaplamak için resim yükleyicektim o zamanda yükleyemedim

saw

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    nisan 2012'den beri üyeyim ama ben de daha bazı şeyleri anlayamadım.örneğin profilimdeki 9.sınıfı 10.sınıfa çeviremedim

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Üniversite
    İşin garibi bu sorun bende yeni başladı.
    Sen profiline gir profil ayarlarına bak oradan bi yerlerden düzeltiliyordur büyük ihtimal.

saw

Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf
    bulamadım :S yinede sağol.bu arada "düzlemsel nicelik" ne biliyor musun acaba?

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!