Grubu
    Üye
    İş
    10. sınıf

Windows 7 Sorular ve Cevapları

64 BİT NEDİR

Çok çok basit anlamda bilgisayarızda 4 GB ve üzeri bellek kullanmanıza izin vermektir.

İŞLEMCİM YA DA BİLGİSAYARIM 64 BİT Mİ

Çok çok basit anlamda tüm 2 ve üstü çekirdekli işlemciler 64 bittir yani işlemciniz birden fazla çekirdekli ise 64 bittir.

32 bit işlemcim var, 64 bit işletim sistemi kurabilir miyim?

Hayır. Ama tam tersi mümkün; yani 64-bit işlemcinin için 32-bit işletim sistemi kurabilirsiniz.

64-bit işletim sistemine 32-bit donanım sürücüsü kurabilir miyim?

Hayır. Donanımınızın 64-bit sürücüsünü bulmanız gerekiyor mutlaka. Aksi takdirde donanımınızı kullanamıyorsunuz.

64 bit işletim sisteminde 32-bit olan program ve oyunları çalıştırabilir miyim?

Evet, bu konuda hiç bir sıkıntı yok. Şu anki masaüstü işletim sistemleri, Vista x64, Windows XP x64 ve Linux dağıtımları, 32-bit olan yazılımları gerçek 32-bit modunda çalıştırabiliyor. 64-bit işletim sisteminde 32-bit yazılımları çalıştırabiliyorsunuz ancak 64-bit'in avantajına sahip olmuyorsunuz.

64 bit işlemcime mutlaka 64-bit işletim sistemi mi kurmalıyım?

Hayır, şu anda kullandığımız 64 bit masaüstü işlemciler, x86 komut setini de destekliyor. O yüzden 32-bit işletim sistemi de kurabilirsiniz.

NEDEN 64 BİT KULLANMALIYIM

Eğer 4gb ve üzeri ram kullanmak istiyorsanız 32 bit yerine 64 bit yazılım kullanabilirm benim bu gibi şeylerle kafam karışmaz diyorsanız, 2d 3d çizim büyük ve kapsamlı video editleme renderlama işi ile uğraşıyorsanız ve kullandığınız programların 64bit sürümü varsa ve çıkan veya çıkacak olan 64 bit oyunları sırf performans merakından oynarım diyosanız kullanabilirsiniz.

32 BİT Mİ 64 BİT Mİ

Şu zamanda evinde bilgisayarının başına geçip nete takılan sörf yapan müzik dinleyen film izleyen oyun oynayan son kullanıcı için henüz 64 bit gereksiz çünkü gündelik olarak kullanılan bir çok programın henüz 64 biti çıkmadı ve 64 bit işletim sisteminde 32 bit program kullanmakla 32 bit işletim sisteminde 32 bit program kullanmak aynı. Ama meraktan ya da üstte dediğim nedenlerden kullanabilirsiniz.

NEDEN WINDOWS 7

Xp x86 yani 32 bit ve xp x64 yani 64 bit işletim sistemlerini kullanırken bilgisayarımdaki kasılmalar takılmalar hatalardan sonra win7 kurdum ve inanın üzerimden sanki bir yük kalktı aynısı bilgisayarımada oldu adeta kanatlandı. Sırf performansı görmek için bence kurmalısınız bikere deneyin yeniliğe açık olun ancak memnun kalmazsanız geri dönüş yapın bu noktada yedekleme yapmalısınız tabi.

ULTİMATE HOME PREMİUMDAN DAHA HIZLI MI

Hayır tabiki winamp ile winamp pro arasında ne kadar fark varsa (cd yazma audio cd'den mp3 yapma) paket sürümler arasında da okadar fark var yani içerik farkı var kullanılan program farkı var kesinlikle hız performans görüntü kalitesi farkı yok.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Eline sağlık Little Hill. Zahmet ediyorsun.

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!