Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite

Bu ne anlama gelir?

Masaüstünün resim varken birden simsiyah olmsı ne anlama gelir birde bilgisayarı açınca siyah bir yazıda C diski taranıyor 10sn içinde biryere tıklamanız gerek diye bir yazı geliyor ne yapabilirim?

Alp
    Alp isimli üye şimdilik offline konumundadır

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Masaüstünün birden simsiyah olması kullandığın windows sürümünün lisanssız olmasıyla alakalıdır diye düşünüyorum. C yi taramasıda sistem dosyalarının bzuk olup olmadığını kontrol etmek içindir. Sen en iyisi bir lisanslı windows sürümü kur

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bazen "bad sektor" hatası verir hard diskler. Yani üzerindeki tabakada bozulmalar olur. Ve bozuk kısmı onarabilmek için hard diski baştan sonra tarar. Bu tarama işlemini atlatıp işletim sistemine girebilirsin belki ama sorun düzelemeyebilir. Yeni bir windows kurmayı dene derim. Eğer yine böyle hata verirse ileride yeni hard disk almak gerekebilir.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    kullandığım windows sürümü lisanslı diye biliyorum..Bilgisayarın çok ısınması şarjda uzun kalması buna sebep olabilir mi acaba yada bilgisayarı uyku durumunda kapatmak

Alp

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    sarjda kalması sorun olmazda uyku modu sebebini bilmediğim bi şekilde bazı bilgisayarla sorun çıkartabiliyor.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Üniversite
    10 saniye içerisinde bir tuşa basmadığımda birden yüklüyor...1/3 yükleniyor.. diyor sonra 3/3 olduğunda bilgisayar kilitleniyor. tekrar kapatmak zorunda kalıyorum

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Duygu umarım donanım hatası değildir. Formatla düzelirse dua et. Durum vahim gibi gözüküyor. Bir de antivirüs yüklü mü? Belki bir virüs yapıyor olabilir. başlattan msconfig yazıp başlangıç programlarını kontrol et. İsimsiz programların çentiğini boşalt, Bunu ypamazsan ilk açılışta msdostayken f8 e bas. güvenli modda başlatıp msconfige girmeyi dene.

Grubu
    Üye
    İş
    7. sınıf
    Benim de bir sorunum var. Uyku moduna alıyorum bilgisyarı bir bakıyorum açılmış kendiliğinden bütün gün açık kalmış

Grubu
    Üye
    İş
    9. sınıf
    BU Bi tür Virüs Bilgisayarını Formatla

Alp

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Arkadaşlar üyelerin yazmış olduğu linklerin içeriğini bilmediğimizden güvenliğiniz için indirmeyiniz.

2 sayfadan 1.si 12 SonuncuSonuncu

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!