hakan kandemir
    Ziyaretçi

banka bileşik faiz

2.500 YTL tutarındaki ihtiyaç kredisi, aylık %1,25 oranından 10 ay vadeyle kullandırılmaktadır.
    Müşteri kredi faizi üzerinden %15 KKDF ve %5 BSMV ödemektedir. Bu krediyi kullanan müşterinin aylık ödemeleri ne olacaktır. Bu krediyi kullanan müşterilerden biri 5. Ayın taksidini ödedikten bir saat sonra arayıp kalan borcunu ödemek istemiştir. Müşteri bankaya kaç para ödeyecektir.

yardımlarınız bekliyorum

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Buradaki yazımızda hem bu işi online yapacak araç yada excel programı ile istediğinizi çok rahat hesaplayacak program mevcuttur [KKDF ve BSMV değerlerini programa elle girebilirsiniz]

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    tabloyu gördüm çok başarı ve güzel ancak esaplamayı öğrenmek amacıyla nası olduğu bilgisine ihtiyacım var yardımlarınız bekliyorum çok teşekkür ederim değerli cevaplarınız için

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Eğer öğrenmek istiyorsanız buradaki yazımızı anlamaya çalışmalısınız. Ama sadece hesaplama yapmak istiyorsanız ilk verdiğim linkte yazı ortasında
    BSMV için aylık faiz oranınıza %5 , KKDF için aylık faiz oranınıza %15 ek maliyet getirmektedir.
    Örneğin, aylık fazi oranı %1,50 olan bir ihtiyaç kredisi için
    (1.5/100)+[(1.5/100)*(5/100+15/100)]=%1,8 çıkacaktır.
    şeklinde bir örnekle faiz oranına BSMV ve KKDF nasıl ekleneceği yazıyor. Bunu yapıp yeni faiz oranı bulduktan sonra Bu oranı oradaki online araca yazarak kaç lira ödeyeceğinizi bulabilirsiniz.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim ilk soruyu gayet iyi anladım yanlız erken ödemede nasıl bir yol izleniyor bilgilendirebilirmisiniz beni.

Grubu
    Site sahibi
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Bankalar bu konuda biraz acımasız davranıyorlar. Normalde erken ödemede faiz indirimi olması gerekir. Ama bunu yapmıyorlar diyebilirim. Ödemelerinizde ilk ödediğiniz taksitler anapara değilde sadece faiz oluyor. Yani ilk taksitlerde sadece aldığınıparanın faizini ödemiş oluyorsunuz. Sonra erken toplu ödeme yaptığınızda indirim yapılıp yapılmadığını sorduğunuzda indirin yok diyorlar. siz indirim vardesenizde faizi bir kere vermiş oluyorsunuz.
    Yani şu an yapılacak 5 taksit ödendi ise geriye kalan 5 taksiti aylık kaç lira ödüyorsanız onunla çarpıp çıkan miktarı ödemektir.

Diğer çözümlü sorular için alttaki linkleri ziyaret ediniz

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!