Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    anladığım kadarıyla burda rakip taşlar benim taşlarım diye bir olay yok; bir elde kullandığın taşı bir sonraki elde yeme durumu oluşmuş. yada şekilden ben onu çıkardım, yanlış mı anlamışım?

en iyisi ben ne anladığımı açıklamaya çalışayım siz yanlış anladığım yerleri düzeltin daha kolay olacak

ilk durumda yatay çizginin altına istediğin gibi istediğimiz şekilde taşları dizip, bir şekilde yukarı doğru gitmeye çalışıyoruz, bütün taşarı kullanıyoruz, ortada rakip falan yok amaç sadece istenilen yere bir şekilde ulaşmak

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Farklılığı rakip olmamasıymış, anlaşıldı. Kendin çal, kendin oyna misali.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı paradoks12'den alıntı Mesajı göster
    ilk durumda yatay çizginin altına istediğin gibi istediğimiz şekilde taşları dizip, bir şekilde yukarı doğru gitmeye çalışıyoruz, bütün taşarı kullanıyoruz, ortada rakip falan yok amaç sadece istenilen yere bir şekilde ulaşmak
    tam anlamıyla olay budur, tabi yenilen taş oyuna geri dönemiyor.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    8 taş 7 hamle ile çizgiyi 3 adım geçtim şimdilik

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    24 taş 23 hamle ve 4 ilerleme, az kaldı sanırım ulaşmak üzereyim, yada belki daha fazla gidilemeyebilirde

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    20 taşla da 4. sıraya çıkalabilyor olması lazım ya da 21 olabilir

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    23 taş ile 22 hamle yaparak 4. sıraya çıkabildim. 21 taş ve 20 hamle mümkün durmuyor gibi. (tabi şu anda bir acı kahvem ve yanına bir sigaram olsa işler değişebilir)
    esasında iş 5. sıraya çıkmak olduğu için şunu belirtmek gerekir ki, bunu yapabilmek için kahvemin oldukça taze ve güney amerika işi, sigaramın ise o taraflardan meşhur yaprak sarma işi olması gerek. şaka bir yana, bana 5. sıraya çıkmak pratik olarak mümkün gibi durmuyor. ama teorik olarak bakarsak sanki bir mümkün yolu var. sorunun karışıklığı biraz buradan kaynaklanıyor.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    4. sıraya çıkmak için 21 taş dedim ama sayıyı yanlış hatırlıyor da olabilirim buna takılmayalım.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    4. sıraya çıkmak için 21 taş dedim ama sayıyı yanlış hatırlıyor da olabilirim buna takılmayalım.
    bu soruyu çözelim, daha sonra bu konuya dönelim. acaba 23 taştan daha az taş ve 22 hamleden daha az hamle yapılarak 4. sıraya gidilebilirmi? soru içinden soru çıkaralım yani.

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı matera'den alıntı Mesajı göster
    bu soruyu çözelim, daha sonra bu konuya dönelim. acaba 23 taştan daha az taş ve 22 hamleden daha az hamle yapılarak 4. sıraya gidilebilirmi? soru içinden soru çıkaralım yani.
    peki ben de buna uğraşayım ama belirteyim benim işim sizinkinden kat kat kolay

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları