Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    ne 10:02 ymiş ya bir türlü çıkmak bilmiyo bende uğraşıyorum bir türlü çıkmıyo bu soruyu hazırlayan sayın hocam nasıl düşündü acaba bu soruyu hazırlarken

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı mustafa023'den alıntı Mesajı göster
    ne 10:02 ymiş ya bir türlü çıkmak bilmiyo bende uğraşıyorum bir türlü çıkmıyo bu soruyu hazırlayan sayın hocam nasıl düşündü acaba bu soruyu hazırlarken
    cevap 10:02 değil zaten 10:02 de A dan harekete başlayan tren olmuyor ki cevap o olsun. şıklardaki cevaplardan birini de bulduğumuza göre büyük ihtimal sorunun cevap anahtarı alınırken B yerine cevap C diye bir yanlışlık yapılmış olabilir.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    cevap 10:02 değil zaten 10:02 de A dan harekete başlayan tren olmuyor ki cevap o olsun. şıklardaki cevaplardan birini de bulduğumuza göre büyük ihtimal sorunun cevap anahtarı alınırken B yerine cevap C diye bir yanlışlık yapılmış olabilir.
    hocam banada öyle geliyor çözümünüz çok mantıklı ve 9 dan sonraki Bdeki karşılaşma ile çok yakın olması gerekir ki hemen binip gitsin buna görede 9dan sonraki en yakın 9:48 olabiliyor ancak.Ama yinede kafada acaba varmı başka çözümü diye takılı kalıyor

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    hocam banada öyle geliyor çözümünüz çok mantıklı ve 9 dan sonraki Bdeki karşılaşma ile çok yakın olması gerekir ki hemen binip gitsin buna görede 9dan sonraki en yakın 9:48 olabiliyor ancak.Ama yinede kafada acaba varmı başka çözümü diye takılı kalıyor
    -çözüm benim değil matematikçiFM hocamızın çözümünün sadece ufak gözden kaçmış kısmının düzeltilmiş hali.
    -soru ne konu başlığında geçtiği gibi zor ne de "acaba var mı başka çözümü" diye üzerinde takılınacak bir soru.bu yüzden de tavsiyem hep beraber sıradaki soruya geçmek , sıradaki sorumuz nedir?

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    şimdi bu çözümün kesin 9:48 olduğunu anladım. Çünkü saat 9:48 de A dan kalkacak ve 18 dak sonra 10:06 da B ye varacak D den de saat 10 da kalkacak ve 6 dakika sonra 10:06 da B ye varacak ve hiç beklemeden binip E ye gidecek. Çok güzel bir soruymuş gerçekten. Çözümünüz için çok teşekür ederim. ellerinize sağlık MatemetikciFM hocam sizde sağolun.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    mustafa023, mümkünse bu sorunun cevabını öğretmeninden öğren, nerede karışıklık olmuş merak ettim?

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    hocam bu soru yaprak testte olan sorulardan biri ama ben gene sorayım bakalım başka farklı sonuç çıkaran olacakmı ? Ayrıca başka sorular eklemek için yeni konu açmama gerek varmı yoksa burdan devam etsem olurmu. Maksat fazla kirlilik olmasın.

Grubu
    Üye
    İş
    Diğer
    bir tane matematik sorusu iki hocaya gösterdim yapamadılar lütfen yardımcı olun.çözümünü öğrenmezsem çatlıcam.

Hocalarım belki benim şekilde hata olabilir diye sorunun aslını koyuyorum.

bu soruyu çok merak ettim baya da uğraşılmış bende gözükmüyor benim için soruyu bi daha gönderebilir misiniz?

Diğer çözümlü sorular için alttaki linkleri ziyaret ediniz

4 sayfadan 4.si BirinciBirinci ... 234

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!