Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Geri dönüyorsa bile , gerçek dünyada hangi zaman diliminde öbür tarafa geçtiyse, döndüğü an da o zamandır.
    işte ben de bu yoruma dayanarak grçek dünyada zamanın akmaması gerektiğini ve zaman akmayan bir dünyadan sanal dünyaya yeni geçişlerin olamayacağını yani bu iki dünya arasındaki tek ortak elemanın gidip gelen olabileceğini söylüyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Alıntı gereksizyorumcu'den alıntı Mesajı göster
    işte ben de bu yoruma dayanarak grçek dünyada zamanın akmaması gerektiğini ve zaman akmayan bir dünyadan sanal dünyaya yeni geçişlerin olamayacağını yani bu iki dünya arasındaki tek ortak elemanın gidip gelen olabileceğini söylüyorum.
    Bu yorumunuzu anlayamadım.
    Siz 0 zamanlı dünya olmaz mı demek istiyorsunuz, yoksa varsa bile gidenin geri dönebilmesi için sadece 1 kişini öbür tarafa geçebileceğini mi söylemek istiyorsunuz?

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    Alıntı MatematikciFM'den alıntı Mesajı göster
    Bu yorumunuzu anlayamadım.
    Siz 0 zamanlı dünya olmaz mı demek istiyorsunuz, yoksa varsa bile gidenin geri dönebilmesi için sadece 1 kişini öbür tarafa geçebileceğini mi söylemek istiyorsunuz?
    sıfır zamanlı dünya ne şimdi tam bilmiyorum ben eğer gidilip geri gelindiğinde geri gelinen yerde her şey yerli yerindeyse yni zaman akmamışsa gidilen yerle bulunulan yerin tek ortak elemanının giden şey olduğunu söylemeye çalışıyorum.
    yani sizin sorduğunuza uyarlarsak gidenin geri dönmesinin sadece 1 kişinin geçmesiyle mümkün olabileceği kısımı kastediyor oluyorum.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Matematik Öğretmeni
    Söylediğiniz düz mantıkla doğru ama, 0 zaman kavramına göre ters oluyor.
    Benim aklımda şöyle bir şey belirdi.

Sonsuz tane yolun kesiştiği büyük bir meydan düşünelim. Herhangi bir yoldan o meydana giren biri, eğer meydandan ayrılırken, geldiği yolu bulup ayrılabilirse ne ala. Bulamazsa, rastgele girdiği bir yol, onu bambaşka bir noktaya ***ürecektir.
    Konuyu biraz çarpıttım ama, zamanda yolculuk fikri için bana temel oluşturdu bu 0 zamanlı bir dünya. Yani hayal edilen 0 zamanlı dünya için bir ek yaparsak, zamanda yolculuk yapmak isteyen biri, 0 zamanlı dünyayı basamak olarak kullanabilir. Önce bulunduğu zaman diliminden bu dünyaya giriş yapıp,sonra farklı bir kapıdan farklı bir zamana geçiş yapabilir.
    Yani ben derim ki, hayali bir düşünce için sınırlama yapılması bana biraz garip geldi. Hayali bir düşünceyi mantık çerçevesinde değerlendirmek yerine herşeyin olabilirliğini kabul etmek bana daha uygun geliyor.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    neye itiraz ettiğinizi hala anlayamadım

3 sayfadan 3.si BirinciBirinci 123

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!