Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite

Graf Teorisi

Öncelikle herkese merhabalar. Osmangazi matematik ve bilgisayar bilimler bölümündeyim ve seçmeli olarak graf teorisi aldım. Hocamız bir sürü teoremler işledi ama teoremlerden alakasız sorular bıraktı. Yardımcı olursanız çok sevinirim

1) x,y∈R-{0} olsun. Bu durumda x.y ve x/y sayılarını sayı ekseni üzeride kodlayınız.
    2)Uzaklık fonksiyonu nedir ? (Bunu nette araştırdım ama grafla alakalı bir bilgisini pek bulamadım)
    3)2-bağlı grafların bazı temel özelliklerini bulunuz.
    4)G=(V,E) grafının bir tek soyut modeli ve sayılabilir sonsuz çoklukta geometrik modeli vardır. Gösteriniz.
    5)G(n,m) sonlu grafının sayılabilir çoklukta soyut ve geometrik modeli vardır. Gösteriniz.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Graf teorisi ile ilgili bilgisi olan yok mu

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    Hiç kimsenin bir bilgisi yok mu graf teorisi hakkında yardımcı olun lütfen

Grubu
    Moderatör
    İş
    Diğer
    sorularınıza baktım pek zor görünmeseler de akılda kalan bilgilerle yapılacak sorular değil, hatta bu dersi şu an görüyo olmak bile yeterli değil dersi direkt hocanızdan almak gerekli gibime geldi. sanki hocanızın üzerinde daha çok durduğu önem verdiği ya da bölümünüzde işinize yarar konular var ve ona yönelik sorular sormuş. kısaca buradan yanıt alabileceğinizi pek sanmıyorum tabi hocalarımız belki çözerler orasını da bilemem.

Grubu
    Üye
    İş
    Üniversite
    İlginiz için teşekkürler. Hocanın da tam bi programlı gidişi yok netten ingilizce notlar indirmiş ve derste çevirerek işliyor. Vize yerine de 10 soru verdi. Anlattıkları ile alakalı değiller emin olabilirsiniz

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!