Grubu
    Üye
    İş
    12. sınıf
    mutlaka açıklaması vardır buna inanıyorum
    Üzerinde konuşulamayan konuda susmalı...

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    11. sınıf
    Konuyla alakası yok, ama aklıma şu monolog geldi:
    "Freedom is the freedom to say 2 and 2 make four. If that's granted, all else follows." 1984-George Orwell
    Bilgi ve ego ters orantılıdır, bilgi arttıkça ego azalır. (Albert Einstein)

Grubu
    Üye
    İş
    Öğretmen
    2+2 = 4 eder ifadesinin ispatı yüksek matematikte vardır gençler. Üniversitede görmüştüm lakin şimdi hatırlayamıyorum. Ama ana hatlarıyla bahsedecek olursak, İkişer elemanlı iki küme arasında homomorfizm veya izomorfizm özelliklerini sağlayacak özel bir fonksiyon oluşturularak yapılan bir ispatı vardı.

Grubu
    Kıdemli Üye
    İş
    Diğer
    2+2=4 ifadesinin ispatını aramaya çalışmak veya yapmaya çalışmak doğru değil..Şöyle ki matematikte temeller kabûl edilmiş,temelin üstüne kurulanlarsa ispat edilmişlerdir..
    Tam sayılar kümesi ve toplama işlemi bir temeldir..Biz 2+2=4 ifadesinin ispatını yapmadan önce,tam sayıların varlığını ispatlayalım..Tam sayı gerçekte var mı ? Tam sayı matematikçilerin oluşturduğu bir kümedir..Daha ispatların yapılacağı kümeyi oluştururken bile ispat aranması yanlış..Toplama işlemi de aynı işlemler konusunda gördüğümüz anlamsız işaretlerin belli bir kuralı olması gibi + işaretinin belli bir kuralının olmasıdır..Bu yüzden 2+2=4 için öyle paragraflar dolusu ispata gerek yok,2+2=4'tür
    9⁵+2⁵+7⁵+2⁵+7⁵=92727 ... 9⁵+3⁵+0⁵+8⁵+4⁵=93084

2 sayfadan 2.si BirinciBirinci 12

1. Bu yazıyı beğenerek
    destek
    verebilirsiniz

Foruma üye olmana gerek yok! Facebook hesabınla yorumlarını bekliyoruz!
Forum Kullanım ve Gizlilik Kuralları